Odzież robocza

Odzież robocza do warsztatu

Odzież robocza to ubrania odpowiednio dostosowane do wykonywania czynności związanych z danym zawodem oraz jako podstawowa ochrona dla osób wykonujących specjalistyczne czynności we własnym, domowym zakresie. Przepisy BHP ściśle doprecyzowują, kiedy odzież robocza jest wymagana i niezbędna. Dotyczą one również mechaników samochodowych pracujących z wykorzystaniem maszyn oraz urządzeń mechanicznych.

Odzież ochronna w warsztacie wg polskiego prawa

Ubrania robocze to według obecnie obowiązujących przepisów oraz prawa pracy odzież o charakterze ochronnym lub reprezentatywnym. Przepisy BHP określają m.in. z jakiego materiału taka odzież musi być wykonana, aby mogła zostać dopuszczona do sprzedaży. Chodzi tu o bawełnę, która powinna stanowić 95 proc. składu odzieży roboczej. Zgodnie z polskim prawem odzież ochronna musi zostać dostarczona pracownikowi przez pracodawcę w sytuacji, gdy:

  • odzież robocza może ulec zniszczeniu, uszkodzeniu lub znaczącemu zabrudzeniu
  • istnieją szczególne wymogi pod względem higienicznym, technologicznym lub sanitarnym

Ubrania robocze chronią pracownika przed zagrożeniami wynikającymi z charakteru danej pracy. Mogą to być zagrożenia termiczne, mechaniczne, chemiczne, biologiczne czy atmosferyczne. Odzież robocza to na pewno niezbędne wyposażenie mechaników samochodowych mających kontakt w swojej pracy z maszynami, środkami chemicznymi oraz niejednokrotnie z wysoką temperaturą.

Odzież do warsztatu

Odzież robocza to nie tylko ubrania (spodnie, bluzy, kombinezony), ale również odpowiednie obuwie oraz konkretne akcesoria. Istotnymi elementami odzieży ochronnej w pracy każdego mechanika samochodowego są na pewno gogle, maski, ochraniacze, okulary ochronne oraz rękawice robocze. Ubrania dla mechaników mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak głównym składnikiem takich ubrań jest bawełna. Odzież stuprocentowo bawełniana to odzież drelichowa, która zapewnia bardzo dobrą przewiewność materiału. Dostępna jest także odzież robocza bawełniana z domieszką różnych włókien syntetycznych. Takie zestawienie pozwala nie tylko skutecznie chronić ciało człowieka przed zabrudzeniami czy mechanicznymi otarciami, ale również ma właściwości wodoodporne czy olejoodporne oraz można ją szybko i łatwo czyścić.

Przepisy BHP określają jasno, że okres przydatności odzieży ochronnej jest tak długi, jak długo możliwe jest zachowanie walorów ochronnych oraz użytkowych odzieży ochronnej. Mówiąc wprost, wymiana odzieży roboczej powinna nastąpić w momencie, gdy nie zabezpiecza już ona pracownika w należyty sposób oraz nie pozwala mu na normalne wykonywanie czynności zawodowych.

Popularni producenci odzieży roboczej

  • Yato
  • Neo Tools
  • Virage
  • K2

W ofercie iParts.pl znajduje się pełna gama certyfikowanej odzieży roboczej, która zapewni pełne bezpieczeństwo oraz komfort pracy nawet w najtrudniejszych warunkach warsztatowych. Proponowana odzież ochronna to produkty dostarczane przez firmy mające wieloletnie doświadczenie w produkcji wysokiej klasy odzieży specjalistycznej, w tym ubrań warsztatowych. Tania odzież robocza w iParts.pl to wygoda i pełne zabezpieczenie pracownika na długie lata.

Ubrania dla mechaników w iParts.pl to gwarancja najniższej ceny przy wysokiej jakości produktów posiadających wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa. Zapewniamy fachową pomoc w doborze odpowiednich elementów odzieży oraz natychmiastową realizację zamówienia.

Inne kategorie narzędziowe: