Narzędzia ręczne

Narzędzia ręczne do warsztatu

Współczesne samochody mają to do siebie, że coraz trudniej można w nich naprawić cokolwiek samodzielnie. Większość czynności obsługowych przeprowadza dziś profesjonalny serwis samochodowy. Wymaga to dostępu do odpowiednich narzędzi, które zapewnią właściwą jakość oraz określony rodzaj usług warsztatowych. Profesjonalne narzędzia to absolutne minimum wyposażenia warsztatu samochodowego.

Narzędzia warsztatowe

Każdy, kto chce stworzyć zarówno przydomowy, jak i w pełni profesjonalny warsztat samochodowy, powinien zadbać o jak najlepszą jakość jego wyposażenia. Podstawa to narzędzia warsztatowe, dzięki którym możliwe będzie świadczenie najwyższej jakości usług naprawczych. Warto pamiętać, aby wybierać wyłącznie certyfikowane narzędzia ręczne, które zapewniają nie tylko jakość, ale przede wszystkim bezpieczeństwo pracy.

W każdym warsztacie przydadzą się zestawy mieszane lub proste komplety podstawowych kluczy oraz śrubokrętów. Podstawowe narzędzia ręczne potrzebne do niezbędnych prac serwisowych samochodu to na pewno grzechotki i bity do nich, różne rozmiary kluczy (w tym klucze płaskie 6x7, 8x9, 10x11, 12x13, 14x15, 16x17, 18x19, 20x22, 21x23, 24x27, 25x28 i 30x32mm), szczypce, kombinerki, chwytaki, wkrętaki i śrubokręty, a także pilniki i zwykłe szczotki druciane.

Nasadowe narzędzia ręczne

Niektóre marki samochodów wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi specjalistycznych, jak np. klucze nasadowe. Tego typu narzędzia warsztatowe mogą mieć różne oznaczenia. Zazwyczaj producenci kluczy nasadowych podają ich wymiary w calach, natomiast w profesjonalnych warsztatach naprawczych operuje się najczęściej w milimetrach. Przy kluczach nasadowych należy pamiętać jeszcze o dobrej grzechotce (najlepiej o małym skoku roboczym) oraz właściwych adapterach. Zdecydowana większość kluczy nasadowych tworzy się ze stali CrV (chromowo-wanadowej). Profesjonalne narzędzia nasadowe są wyposażane z innowacyjne technologie, jak np. system AS-Drive, które pozwalają na maksymalne zwiększenie momentu o 25 proc, a w niektórych przypadkach nawet o 0 50 proc.

Uniwersalne narzędzia warsztatowe

Warto wspomnieć o urządzeniu, bez którego żaden warsztat nie mógłby sprawnie funkcjonować. Kompresor to rozwiązanie, które pozwala zasilić większość warsztatowych narzędzi, jak np. wiertarki, klucze udarowe, pistolety do malowania i piaskowania, szlifierki, klucze pneumatyczne oraz wiele innych przydatnych narzędzi. Aby narzędzia ręczne mogły spełnić swoją funkcję, kompresor powinien być zasilany napięciem sieciowym 230 V lub zasilany z gniazdek 3-fazowych (400 V). To ostatnie rozwiązanie jest uważane za mniej zawodne, a także oferują wyższą sprawność oraz moment rozruchowy.

Popularni producenci narzędzi warsztatowych

  • AEG
  • AMiO
  • Force
  • Hazet
  • Gedoree
  • Godmar
  • CarPriss

iParts.pl to idealny sklep narzędziowy do kompletnego wyposażenia zarówno przydomowego, jak i w pełni profesjonalnego warsztatu samochodowego. U nas znajdziesz narzędzia montażowe, rozpłaszczające, ścierne, tnące, elektronarzędzia i urządzenia pneumatyczne. Wszystkie dostępne produkty są fabrycznie nowe i są dostarczane wyłącznie przez sprawdzonych producentów tego typu asortymentu.

Zapraszamy po tanie narzędzia ręczne do naprawy każdego samochodu. Gwarantujemy najniższe ceny, doskonałą jakość produktów, profesjonalne wsparcie techniczne i szybką realizację zamówienia.

Inne kategorie narzędziowe: