Lampy warsztatowe

Znaleziono produktów: 55
Sortuj:
Widok:   
z 2

38,00 z VAT
Kod: LEDIL303 Producent części: OSRAM

38,00 z VAT
Kod: LEDIL203 Producent części: OSRAM

131,00 z VAT
Kod: OK033003 Producent części: ROOKS

135,00 z VAT
Kod: 007935030130 Producent części: MAGNETI MARELLI

139,00 z VAT
Kod: OK033004 Producent części: ROOKS

158,00 z VAT
Kod: YT08518 Producent części: YATO

164,00 z VAT
Kod: OK033005 Producent części: ROOKS

164,00 z VAT
Kod: OK033006 Producent części: ROOKS

250,00 z VAT
Kod: 007935030020 Producent części: MAGNETI MARELLI

373,00 z VAT
Kod: OK033008 Producent części: ROOKS

402,00 z VAT
Kod: OK033011 Producent części: ROOKS

20,00 z VAT
Kod: 94025 Producent części: AMTRA
1 | 2  Następna  

Lampy do warsztatu

Lampy warsztatowe

Właściwe oświetlenie warsztatu to jeden z kluczowych aspektów bezpiecznej i wydajnej pracy serwisowej. Chodzi zarówno o światło naturalne, jak i oświetlenie sztuczne, które musi zostać odpowiednio dostosowane do rodzaju prac i typu świadczonych w warsztacie usług. Inne oświetlenie będzie optymalne podczas wymiany koła, a inne sprawdzi się lepiej w trakcie prac przy osprzęcie jednostki napędowej. Które lampy warsztatowe sprawdzą się przy konkretnych czynnościach serwisowych i jakie oświetlenie warto wybierać?  

Lampy warsztatowe

Odpowiednie lampy warsztatowe to praktyczne i wygodne uzupełnienie oświetlenia powierzchni roboczej w serwisie samochodowym. Warsztat to zazwyczaj miejsce w większości pozbawione dostępu do naturalnego światła, w którym praca w kanale lub pod maską auta staje się utrudniona i mało wygodna. Lampy do warsztatu pozwolą na odpowiednie doświetlenie punktowe poszczególnych podzespołów silnika czy fragmentu karoserii. Ich głównymi zaletami są mobilność oraz duża skuteczność świetlna. Dzięki długiemu przewodowi lub pojemnemu akumulatorowi lampa pozwala na pełną swobodę ruchów na dużej przestrzeni roboczej, a dzięki regulowanemu kątowi świecenia (w zależności od modelu lampy) otrzymujemy funkcjonalne narzędzie o szerokich możliwościach świecenia. Niektóre lampy warsztatowe wyposażone są dodatkowo w lupę, co pozwala nie tylko odpowiednio oświetlić obszar roboczy, ale i skutecznie powiększyć najmniejsze elementy serwisowanych podzespołów.

Lampy techniczne w warsztacie

Lampy techniczne do warsztatów samochodowych to w większości przypadków bardzo trwałe urządzenia wykonywane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na zawilgocenie oraz uszkodzenia mechaniczne, a więc czynniki dominujące w serwisach samochodowych. Lampy LED, a właściwie ich źródło światła, są dodatkowo zabezpieczane przed szkodliwym oddziaływaniem na nie żrących substancji oraz preparatów o składzie chemicznym (np. rozpuszczalniki, oleje). Dzięki swojej ergonomicznej budowie i stosunkowo niewielkim gabarytom, a także zawieszce i magnesom, lampy warsztatowe można przytwierdzać w zasadzie w dowolnym miejscu roboczym warsztatu.

Światło w warsztacie jest niezwykle istotne zwłaszcza podczas prac lakierniczych. Przy takich czynnościach konieczne jest zastosowanie oświetlenia jak najbardziej przypominającego jakościowo światło naturalne. Takie parametry można uzyskać stosując lampy LED z dużą ilością diod. Jednak z powodu intensywności takiego strumienia świetlnego, należy tego typu lampy umieścić w nieco dalszej odległości od powierzchni roboczej, w czym pomogą na pewno odpowiednie statywy do lamp. W swoim warsztacie warto również mieć tzw. lampy inspekcyjne. Są to nie wielkie, akumulatorowe o precyzyjnym strumieniu światła urządzenia pozwalające na wgląd w trudno dostępne miejsca.

Popularni producenci lamp warsztatowych

  • Osram
  • Optima
  • K2
  • Philips
  • Virage
  • SMD

Jeżeli interesują Cię tanie lampy warsztatowe o różnej mocy świecenia i do różnorodnych zastosowań, w iParts.pl znajdziesz urządzenia, które spełnią wszystkie Twoje wymagania. Oferowane lampy to produkty nowe z gwarancją producenta na najwyższą jakość wykonania i długą żywotność świecenia.

Lampy warsztatowe w iParts.pl to najwyższa jakość w przystępnej cenie. Zapewniamy produkty czołowych producentów urządzeń oświetleniowych, fachową pomoc techniczną w doborze odpowiedniego produktu oraz szybka realizację zamówienia.