Lampy tylne zespolone tylko w iParts.pl

Lampy tylne zespoloneBardzo często we współczesnych samochodach można spotkać lampy tylne zespolone, które są w rzeczywistości zespolonymi światłami stopu, kierunkowskazu, pozycyjne, a także światła przeciwmgielne i cofania. Taki zestaw z pewnością pomaga w spostrzeżeniu pojazdu przez innych uczestników ruchu drogowego oraz sygnalizuje im zamiary i działania prowadzącego samochód.

Sprawne oświetlenie samochodu jest obowiązkiem każdego kierowcy. Samochód wyposażony w prawidłowo działające zestawy lamp informuje uczestników ruchu drogowego o wszelkich zmianach w trakcie jazdy, co w znaczny sposób poprawia bezpieczeństwo na drodze.

Poruszaj się zgodnie z przepisami

Jazda z niesprawnie funkcjonującymi światłami jest niezgodna z przepisami ruchu drogowego i grozi mandatem oraz odebraniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Warto uświadomić sobie, że poruszanie się z niesprawnym oświetleniem stwarza ogromne zagrożenie na drodze. Uszkodzenie lamp może prowadzić także do licznych zwarć w układzie elektrycznym samochodu.

Kiedy wymienić lampy tylne zespolone?

Stare, wyeksploatowane lampy ze względu na zmatowiałe odbłyśniki i klosze oraz zaśniedziałe styki żarówek nie spełniają swojej roli, przez co bezpieczeństwo użytkowników samochodu znacznie spada. Klosze lamp są dość podatne na uszkodzenia. Warto pamiętać o szybkiej wymianie uszkodzonej lampy i nie bagatelizować usterek związanych z oświetleniem ponieważ ewentualne niedopatrzenie może skutkować dodatkowymi problemami.

Powiązane kategorie produktowe

Sklep motoryzacyjny iParts.pl posiada bardzo bogatą ofertę lamp tylnych zespolonych. Szeroka gama produktów skierowana jest do większości popularnych modeli samochodów i pochodzi wyłącznie od renomowanych producentów cenionych na całym świecie – m.in. Prasco, Bosch, Valeo, Hella, Van, Tyc oraz Magneti Marelli.

Wszystkie oferowane przez nas lampy tylne zespolone są fabrycznie nowe, posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy) i spełniają wszelkie europejskie normy produkcyjne.  Dostępne w naszej ofercie lampy są pełnowartościowymi zamiennikami o trwałości i jakości identycznej w stosunku do produktu oryginalnego.

W celu zakupu nowych lamp tylnych zespolonych wystarczy, że wybierzesz markę samochodu z przedstawionego wyżej zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie narażaj swojego samochodu na potencjalne uszkodzenia. Zamów w iParts.pl nowe lampy tylne zespolone z dostawą do domu i ciesz się sprawnym oświetleniem.

Najpopularniejsi producenci

Lampa tylna zespolona ABAKUS
Lampa tylna zespolona VAN WEZEL
Lampa tylna zespolona DIEDERICHS
Lampa tylna zespolona KLOKKERHOLM
Lampa tylna zespolona ALKAR
Lampa tylna zespolona MAGNETI MARELLI
Lampa tylna zespolona JOHNS
Lampa tylna zespolona PRASCO
Lampa tylna zespolona TYC

FAQ

Czy jakość oświetlenia tylnego samochodu ma wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze?

Tak. Jakość oświetlenia ma znaczny wpływ na to jak widzą nas inni użytkownicy ruchu. Warto więc zadbać o to, by było ono w pełni sprawne i zapewniało nam odpowiednią widoczność w sytuacjach, gdzie jest ona mocno ograniczona. Warto więc zadbać o stan swoich lamp tylnych oraz zainwestować w dobrej jakości żarówki.

Kiedy wymienić oświetlenie tylne naszego samochodu na nowe?

Musimy pamiętać, by okresowo kontrolować stan oświetlenia naszego samochodu. Jeśli mimo wymiany żarówek na nowe, oczyszczeniu lamp z zewnątrz, światło jest nadal zbyt słabe sprawdźmy, czy uszkodzeniu nie uległy lustra znajdujące się wewnątrz klosza. Jeśli widać na nim ślady zużycia, postarajmy się jak najszybciej wymienić lampy na nowe.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu nowych lamp tylnych do naszego samochodu?

Postarajmy się by lampy na które się decydujemy posiadały wszelkie wymagane przez prawo certyfikaty oraz homologacje. Dzięki temu będziemy pewni, że są bezpieczne zarówno dla nas, jak i dla innych użytkowników dróg, a ponadto nie będziemy musieli się obawiać, że w trakcie kontroli policyjnej lub przeglądu stracimy dowód rejestracyjny naszego samochodu.

Czy zgodnie z prawem mogę wymienić tylne lampy w moim samochodzie?

Tak, zgodnie z prawem można wymienić elementy oświetlenia samochodu na nowe, ale tylko na takie które posiadają homologację i są dedykowanego dla danego modelu samochodu. Pozostałe modyfikacje, takie jak zmiana lamp na inne, nie posiadające homologacji może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego lub problemami podczas badania okresowego naszego pojazdu.

Czy mogę założyć mocniejsze żarówki to swoich lamp tylnych w samochodzie?

Nie. Do każdej lampy mogą zostać zamontowane żarówki o określonej mocy. Jeśli zamontujemy mocniejsze żarówki możemy doprowadzić do uszkodzenia lampy oraz instalacji elektrycznej, a dodatkowo możemy oślepiać innych kierowców. W jednym i drugim wypadku ponosimy całkowitą odpowiedzialność za skutki montowania innych żarówek niż te, które zostały przeznaczone dla danej lampy.

Jaki jest koszt zakupu lamp tylnych zespolonych?

Ceny lamp tylnych zespolonych wahają się w granicach od 80 zł do nawet 1450 zł. Wszystko zależy od modelu i rocznika samochodu do których są dedykowane, a także od technologii, która została wykorzystana do ich produkcji.