Lotos Semisynthetic - wszystko o olejkach silnikowych

Data:

Marka LOTOS, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej LOTOS S.A. dostarcza na polski oraz zagraniczny rynek wysokiej jakości oleje silnikowe nie tylko do samochodów osobowych, ale również do pojazdów dostawczych oraz ciężarowych zarówno starszej, jak i nowszej konstrukcji. W tej grupie docelowej doskonale sprawdzają się oleje silnikowe linii LOTOS Semisynthetic, opracowane z wykorzystaniem technologii Thermal Control.

Podstawowe zalety olejów silnikowych LOTOS Semisynthetic

Produkty z serii LOTOS Semisynthetic to półsyntetyczne oleje silnikowe stosowane zarówno w jednostkach benzynowych, jak i wysokoprężnych z turbodoładowaniem oraz bez, montowanych w samochodach osobowych i dostawczych. Oleje tej serii stosuje się także w silnikach zasilanych dwupaliwowo (LPG-benzyna) oraz wyposażonych w katalityczny dopalacz spalin. Linia olejów LOTOS Semisynthetic zapewnia jednostkom napędowym łatwiejszy rozruch w niskich temperaturach, eliminuje powstawanie osadów oraz nagarów w komorze silnika, minimalizuje zużycie najważniejszych elementów motoru, a także spełnia restrykcyjne wymogi dotyczące emisji szkodliwych składników spalin, zapewniając jednocześnie bezpieczną pracę dopalaczy katalitycznych układu wydechowego samochodu.

Seria produktów LOTOS Semisynthetic

W linii olejów silnikowych LOTOS Semisynthetic można wyróżnić trzy główne produkty – LOTOS Semisynthetic 10W-40, LOTOS Diesel Semisynthetic 10W-40 oraz LOTOS Semisynthetic LPG 10W-40.

LOTOS Semisynthetic 10W-40

Jest to wielosezonowy olej półsyntetyczny, dedykowany do jednostek benzynowych oraz wysokoprężnych zarówno turbodoładowanych, jak i bez turbodoładowania. Olej LOTOS Semisynthetic 10W-40 odznacza się bardzo dobrymi właściwościami fizykochemicznymi, dzięki czemu ułatwiony zostaje rozruch silnika w niskich temperaturach (do -25oC), zminimalizowane zostaje ryzyko powstawania osadów i nagarów w komorze silnika, a także zmniejsza się zużycie newralgicznych elementów jednostki napędowej. LOTOS 10W-40 zaleca się do stosowania w silnikach spełniających wymagania norm ACEA A3/B3 oraz API SL/CF, a także specyfikacji VW 501.01/505.00.

Normy i specyfikacje

 • SAE 10W-40
 • API SL/CF
 • ACEA A3/B3
 • MB-Approval 229.1

Gdzie kupić?

LOTOS Diesel Semisynthetic 10W-40

Jest to półsyntetyczny olej silnikowy przeznaczony do wykorzystania w silnikach wysokoprężnych, również turbodoładowanych, montowanych w samochodach osobowych oraz pojazdach dostawczych. LOTOS Diesel Semisynthetic 10W-40 posiada w swym składzie wysoką zawartość dodatków myjących, co zapewnia wymaganą czystość komory silnika. Stosowanie oleju LOTOS Diesel Semisynthetic zdecydowanie ułatwia rozruch jednostki napędowej w niskich temperaturach i zaleca się jego wykorzystanie w silnikach wymagających spełnienia norm jakościowych ACEA B3 oraz API CF.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny olejów Lotos w naszej ofercie!

Normy i specyfikacje

 • SAE 10W-40
 • API CF
 • ACEA B3
 •  
 • VW 505.00

Gdzie kupić?

LOTOS Semisynthetic LPG 10W-40

Jest to wielosezonowy olej półsyntetyczny, przeznaczony do stosowania w samochodach osobowych oraz lekkich dostawczych z silnikami benzynowymi o zapłonie iskrowym, a przede wszystkim w jednostkach dwupaliwowych zasilanych benzyną oraz LPG. LOTOS Semisynthetic LPG chroni silnik w każdych warunkach eksploatacyjnych, zapewnia optymalną temperaturę pracy jednostki napędowej dzięki formule Thermal Control, umożliwia łatwy rozruch silnika w niskich temperaturach oraz utrzymuje czystość w komorze silnika. Olej zaleca się do stosowania w jednostkach wymagających spełnienia norm jakościowych ACEA A3 oraz API SL.

Normy i specyfikacje

 • SAE 10W-40
 • API SL
 • ACEA A3
 • MB 229.1
 • VW 505.00

Gdzie kupić?

 

Sprawdź także informacje o innych liniach olejów silnikowych Lotos, w tym Lotos Thermal Control, Lotos Synthetic, LOTOS Quazar, Lotos Diesel, Lotos City.