Lotos Diesel - wszystko o olejach silnikowych

Data:

Marka LOTOS Oil to od lat ceniony i sprawdzony polski producent wysokiej klasy olejów silnikowych, który oferuje środki smarne nie tylko do silników benzynowych, ale również do jednostek wysokoprężnych, dla których przygotowano specjalny olej silnikowy z formuła Therma Control.

Podstawowe zalety oleju silnikowego LOTOS Diesel

Olej LOTOS Diesel został opracowany w oparciu o formułę Thermal Control. Jest to produkt wysokiej jakości, klasy HPDO (High Performance Diesel Oil), który zawiera odpowiednio dobraną grupę dodatków uszlachetniających o działaniu przeciwutleniającym oraz przeciwkorozyjnym.  Olej zapewnia odpowiednie właściwości myjąco-dyspergujące, smarne oraz lepkościowo-temperaturowe. LOTOS Diesel to produkt przeznaczony przede wszystkim do stosowania w jednostkach wysokoprężnych pracujących z turbodoładowaniem oraz bez turbodoładowania, montowanych zarówno w samochodach osobowych, dostawczych, jak i w pojazdach ciężarowych oraz autobusach.

LOTOS Diesel 15W-40

Jest to olej silnikowy z formułą Therma Control klasy HPDO, który zalecany jest do stosowania w silnikach wysokoprężnych samochodów osobowych i dostawczych (z wyjątkiem jednostek wyposażonych w filtry cząstek stałych), ciężarowych (spełniających normę emisyjną Euro II) oraz w autobusach. Olej jest rekomendowany zarówno do jednostek wysokoprężnych z turbodoładowaniem, jak i bez turbodoładowania. LOTOS Diesel 15W-40 zapobiega powstawaniu osadów oraz nagarów, utrzymując silnik w czystości. Dzięki zastosowaniu technologii Thermal Control, olej umożliwia otrzymanie optymalnej temperatury pracy silnika oraz jego łatwy rozruch nawet w niskich temperaturach (do -20oC).

Wysoka efektywność oraz niezawodność oleju LOTOS Diesel gwarantuje zminimalizowanie zużycia elementów silnika, a odpowiedni skład mieszanki zapewnia spełnienie restrykcyjnych wymogów dotyczących emisji szkodliwych spalin do atmosfery, umożliwiając bezpieczną pracę dopalaczy katalitycznych układu wydechowego jednostki napędowej. Olej zalecany jest do stosowania w silnikach wymagających spełnienia norm klasy jakościowej API CG-4/SJ oraz ACEA E2. Produkt marki LOTOS spełnia wymagania m.in. MAN 271 czy też VOLVO VDS.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny olejów Lotos w naszej ofercie!

Normy i specyfikacje

  • SAE 15W-40
  • API CG-4/SJ
  • ACEA E2
  • MB-Approval 228.1

Gdzie kupić?

 

Sprawdź także informacje o innych liniach olejów silnikowych Lotos, w tym Lotos Thermal Control, Lotos Synthetic, Lotos Semisynthetic, LOTOS Quazar, Lotos City.