Lotos City - wszystko o olejach silnikowych

Data:

Oleje silnikowe marki LOTOS cieszą się świetną opinią zarówno w Polsce, jak i za granicą. Produkty LOTOS reprezentują najwyższą jakość oraz niezawodność. Jedną z podstawowych linii olejów silnikowych polskiej marki są produkty z serii LOTOS City.

Podstawowe zalety olejów silnikowych LOTOS City

Oleje silnikowe LOTOS City to wysokiej jakości produkty, umożliwiające znaczne wydłużenie żywotności silników, zwłaszcza jednostek napędowych znajdujących się w najstarszych samochodach. Oleje LOTOS są często stosowane z myślą o długich przebiegach pomiędzy wymianami, a także z wykorzystaniem w okresie gwarancyjnym. Oleje LOTOS City sprawdzą się przede wszystkim w przypadku samochodów intensywnie eksploatowanych, pracujących w ciężkich warunkach, w tym głównie w ruchu miejskim. Produkty serii City zapewniają mniejsze zużycie elementów silnika, wysoką czystość jednostki napędowej oraz łatwy rozruch nawet w niskich temperaturach.

Linia produktów LOTOS City

W gamie olejów silnikowych LOTOS City można wyróżnić cztery podstawowe grupy produktów – LOTOS City 15W-40, LOTOS City Gas SAE 15W-40, LOTOS City Standard 20W-50 oraz LOTOS City Diesel 20W-50.

LOTOS City 15W-40

Jest to olej mineralny, wielosezonowy, przeznaczony głównie do samochodów osobowych wyposażonych zarówno w silniki benzynowe, jak i wysokoprężne starszego typu, które wymagają zastosowania środków smarnych klasy API SF/CD. Olej LOTOS City 15W-40 sprawdzi się doskonale szczególnie w przypadku samochodów intensywnie użytkowanych, które pracują w ciężkich warunkach, zwłaszcza podczas jazdy we wzmożonym ruchu ulicznym. Olej LOTOS City może być wykorzystywany w silnikach wyposażonych w katalizator, w sytuacji, gdy producent dopuszcza możliwość stosowania oleju o tej lub wcześniejszej klasie jakościowej.

Normy i specyfikacje

  • SAE 15W-40
  • API SF/CD

LOTOS City Gas SAE 15W-40

Jest to wysokiej jakości olej mineralny, wielosezonowy wyposażony w formułę Thermal Control, która gwarantuje optymalną temperaturę pracy silnika. LOTOS City Gas SAE 15W-40 to olej zapewniający optymalną ochronę jednostki napędowej w każdych warunkach użytkowych, która jest zasilana dwupaliwowo za pomocą benzyny oraz LPG. Olej LOTOS City Gas gwarantuje doskonałą czystość silnika, łatwy rozruch nawet w niskich temperaturach oraz zmniejszenie zużycia elementów jednostki napędowej. Olej City Gas zabezpiecza silnik przed wysokimi temperaturami, które powstają podczas tzw. spalania na sucho, będącego efektem zastosowania paliw gazowych. Zaleca się standardowe interwały wymiany tego oleju i stosowania go w silnikach wymagających olejów klasy API SJ oraz ACEA A3.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny olejów Lotos w naszej ofercie!

Normy i specyfikacje

  • SAE 15W-40
  • API SJ
  • ACEA A3

Gdzie kupić?

LOTOS City Standard 20W-50

Jest to wielosezonowy olej mineralny, dedykowany głównie do czterosuwowych jednostek napędowych z zapłonem iskrowym montowanych w samochodach starszego typu, a także do silników wysokoprężnych.  LOTOS City Standard 20W-50 to olej powstały z myślą o pojazdach intensywnie użytkowanych, szczególnie w ruchu miejskim, który zapewnia wysoką czystość silnika oraz minimalizuje zużycie najważniejszych elementów jednostki napędowej. Produkt zaleca się do stosowania w silnikach dopuszczających wykorzystanie oleju klasy jakościowej API SF/CD lub wcześniejszej.

Normy i specyfikacje

  • SAE 20W-50
  • API SF/CD

LOTOS City Diesel 20W-50

Jest to wielosezonowy olej mineralny przeznaczony przede wszystkim do stosowania w silnikach wysokoprężnych najstarszych generacji, które nie są doładowane. Olej może być stosowany w silnikach zasilanych paliwem o wysokiej zawartości siarki. Olej LOTOS City Diesel 20W-50 zaleca się do silników dopuszczających stosowanie oleju klasy API CC.

Normy i specyfikacje

  • SAE 20W-50
  • API CC

 

Sprawdź także informacje o innych liniach olejów silnikowych Lotos, w tym Lotos Thermal Control, Lotos Synthetic, Lotos Semisynthetic, LOTOS Quazar, Lotos Diesel.