Lotos Thermal Control - wszystko o olejach silnikowych

Data:

Koncern LOTOS Oil dostarcza na rynek motoryzacyjny najwyższej jakości oleje silnikowe, opracowane w oparciu o najnowsze technologie. Dla samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, a także autobusów wyposażonych zarówno w jednostki benzynowe, jak i wysokoprężne przygotowano doskonałą linię olejów silnikowych z formułą Thermal Control.

Podstawowe zalety olejów silnikowych LOTOS Thermal Control

Oleje LOTOS zostały opracowane w oparciu o inteligentną formułę Thermal Control, która ma działanie dwupłaszczyznowe. Po pierwsze, zmniejsza ilość wydzielanego ciepła, powstającego w wyniku tarcia. Po drugie, powstające ciepło zostaje efektywnie odprowadzone do układu chłodzenia, z zachowaniem optymalnej jakości smarowania. Inteligentna formuła Thermal Control jest w stanie rozpoznać najbardziej obciążone pod względem termicznym miejsca w jednostce napędowej, a następnie zastosować odpowiednią ich ochronę, w zależności od potrzeb. Oleje LOTOS Thermal Control działają już od pierwszych chwil uruchomienia silnika, bez względu na panujące warunki, i znacznie skracają czas na osiągnięcie optymalnego smarowania jednostki napędowej. Linia olejów LOTOS Thermal Control może być stosowana w silnikach samochodowych praktycznie wszystkich marek. Została oficjalnie zaaprobowana przez koncern Volkswagena oraz Mercedes-Benz.

Linia produktów LOTOS Thermal Control

W gamie olejów silnikowych LOTOS Thermal Control znalazło się kilka podstawowych produktów przeznaczonych do stosowania zarówno w silnikach benzynowych, jak i wysokoprężnych.

LOTOS Diesel Thermal Control 15W-40

Jest to wysokiej jakości olej mineralny przeznaczony przede wszystkim do stosowania w silnikach wysokoprężnych, w tym także turbodoładowanych, montowanych w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych (spełniających normę emisyjną Euro II) oraz w autobusach. LOTOS Diesel Thermal Control może być także zastosowany w silnikach benzynowych, jeżeli producent dopuszcza użycie oleju o tej klasie jakościowej i lepkościowej. Olej został wzbogacony odpowiednim zestawem dodatków uszlachetniających, co pozwoliło ograniczyć do minimum poziom powstawania osadów i nagarów w komorze silnika. Produkt marki LOTOS zapewnia bezproblemowy rozruch nawet w bardzo niskich temperaturach.

Normy i specyfikacje

  • SAE 15W/40
  • API CG-4/SJ
  • ACEA E2
  • MB- Approval 228.1
  • VOLVO VDS
  • MAN 271

Gdzie kupić?

LOTOS Thermal Control 15W-40

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny olejów Lotos w naszej ofercie!

Jest to olej przygotowany w oparciu o najlepsze bazy mineralne, który jest rekomendowany do stosowania w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych montowanych w samochodach osobowych oraz w lekkich pojazdach dostawczych. LOTOS Thermal Control doskonale sprawdzi się w jednostkach turbodoładowanych, a dzięki zawartości dodatków uszlachetniających oraz detergentów olej zapewnia optymalną czystość silnika bez względu na jego przebieg. Olej marki LOTOS to wysokiej jakości środek smarny, pozwalający na łatwy rozruch jednostki napędowej nawet w niskich temperaturach oraz zapewniający oszczędną pracę akumulatora oraz rozruszników.

Normy i specyfikacje

  • SAE 20W/50
  • API CC
  • MB - Approval 229.1
  • VW 505.00

Gdzie kupić?

 

Sprawdź także informacje o innych liniach olejów silnikowych Lotos, w tym Lotos Synthetic, Lotos Semisynthetic, LOTOS Quazar, Lotos Diesel, Lotos City.