Świece zapłonowe Bosch

BoschBosch to jedna z największych firm na świecie, powstała w 1886 roku. Na początku zajmowała się mechaniką i elektroniką, a zakład zlokalizowany był w Stuttgarcie. Już od pierwszych lat działalności postrzegana była za innowacyjną i nowoczesną. Współcześnie Bosch posiada ponad 100 letnie doświadczenie na rynku, co pozwala uzyskać najwyższą jakość towarów i usług. Bosch oprócz produkcji sprzętu AGD, jest także wiodącym producentem części samochodowych na rynku OEM i aftermarket.

Świece zapłonowe to jeden z głównych elementów układu zapłonowego silnika spalinowego o zapłonie iskrowym. Świece marki Bosch przedstawiają najwyższej jakości rozwiązania techniczne. W 1902 roku zaprojektowany został pierwszy zapłon firmy BOSCH, dzięki czemu firma stała się tym samym wynalazcą świecy zapłonowej.  Do dnia dzisiejszego firma Bosch wyprodukowała ponad 20 tys. typów świec zapłonowych, produkując ponad 350 milionów sztuk rocznie. Produkcja na całym świecie odbywa się z zachowaniem tych samych, najwyższych standardów jakości. Świece zapłonowe Bosch wyróżnia skuteczność i niezawodność, nawet w ekstremalnych warunkach. Żywotność świec zapłonowych marki Bosch waha się od 30 tys. km do 100 tys. (modele specjalne). Świece Bosch znajdują zastosowanie w: samochodach osobowych i dostawczych, motocyklach i skuterach, maszyny przemysłowe, sprzęt ogrodowy i leśny, łodzie i jachty.

Bosch oferuje 5 kategorii świec zapłonowych:

Bosch Super - dostępne niemal do każdego pojazdu. Szybko osiągają właściwą temperaturę pracy, cechu je wysoka niezawodność przy rozruchu zimnego silnika, system ochrony silnika i katalizatora.


Bosch Super Plus - szybko osiągają właściwą temperaturę pracy, cechuje je wysoka niezawodność przy rozruchu zimnego silnika, system ochrony silnika i katalizatora, dodatkowo wzmocniona trwałość. Szczególną cechą tych świec jest niecodzienna konstrukcja elektrod, która nie wymaga wysokiego napięcia zapłonowego.


Bosch Platin-Iridum - świece tworzone z najtrwalszych metali szlachetnych, irydu i platyny. Świece te są niebywale odporne na korozję, szybko osiągają właściwą temperaturę pracy, charakteryzują się wyższą niezawodnością przy rozruchu zimnego silnika oraz odpornością przy zastosowaniu w pojazdach zasilanych gazem.

Świece zapłonowe Bosch
Bosch Super 4 - w świecach tych zastosowana została technologia iskry powietrzno-ślizgowej. Świeca zapewnia większe bezpieczeństwo zapłonu dzięki zwiększonej ilości ścieżek przeskoku iskry i samoczyszczeniu.


Bosch Silver
- świece przeznaczone nie tylko dla pojazdów samochodowych, lecz również jachtów, motocykli, skuterów, skuterów śnieżnych itp.

 
Świece zapłonowe w iParts.pl!

Świece zapłonoweTrudno się nie zgodzić z tezą, że świece zapłonowe to jedne z najważniejszych elementów w każdym samochodzie wyposażonym w silnik benzynowy. To dzięki nim powstaje iskra potrzebna do wywołania zapłonu mieszanki paliwowo-powietrznej. Bez tej iskry daleko nie zajedziesz. Ba! Nawet nie uruchomisz silnika. Dlatego też potrzebujesz ...

Sprawdź Świece zapłonowe