Promocje

25 zł
Cena katalogowa 69
JANMOR
Zestaw przewodów zapłonowych Janmor FAU17 do Fiat Punto, Panda, Palio, Seicento, Siena i Lancii Beta
157 zł
Cena katalogowa 199
NGK
Zestaw przewodów zapłonowych NGK 6984 do samochodów Mazda i Ford.
119 zł
Cena katalogowa 129
NGK
Przewody zapłonowe - zestaw NGK 0888 - Rover 200 (RF) 214 Si 103KM
258 zł
Cena katalogowa 329
BERU
Zestaw przewodów zapłonowych Beru ZEF612 do samochodów marek Audi i Volkswagen.
137 zł
Cena katalogowa 189
BOSCH
Zestaw przewodów zapłonowych Bosch 0986356721 do samochodów Honda oraz Rover.
398 zł
Cena katalogowa 539
BREMI
Zestaw przewodów zapłonowych Bremi 233/200 do samochodów marek Audi i Volkswagen.
142 zł
Cena katalogowa 219
BERU
Zestaw przewodów zapłonowych Beru ZEF561 do samochodów Volkswagen, Audi oraz SEAT.
121 zł
Cena katalogowa 169
MAXGEAR
Zestaw przewodów zapłonowych MaxGear 53-0080 do wybranych modeli Audi, Skoda i Volkswagen.
106 zł
Cena katalogowa 179
KAGER
Zestaw przewodów zapłonowych Kager 64-0137 do Volvo 850, C70, S70, V70.

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

Przewody zapłonowe to kolejne elementy, o których istnieniu dowiadujemy się dopiero w momencie, gdy przestają poprawnie działać. Silnikowe przewody zapłonowe pracują w ekstremalnych warunkach, mając nieustannie do czynienia ze zmiennymi temperaturami, wilgocią, solą czy też innymi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też, wcześniej czy później, będziesz zmuszony do ich wymiany. W iParts.pl posiadamy największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Oferujemy wyłącznie najlepsze produkty pochodzące od najbardziej renomowanych producentów części samochodowych. Sprawdź!

Przewody zapłonowe w samochodzie

Przewody zapłonowe, nazywane również przewodami wysokiego napięcia, są obecnie coraz częściej zastępowane kompaktowymi cewkami zapłonowymi zespolonymi z krótkim przewodem oraz tzw. fajką świecy. Standardowe silnikowe przewody zapłonowe składają się z trzech podstawowych elementów, a mianowicie: nasadki na świecę, przewodu elektrycznego oraz nasadki na rozdzielacz zapłonu lub cewki. Wydajny przewód zapłonowy musi być w stanie przewodzić prąd o napięciu nawet 30 tys. woltów, dlatego też istotną rolę w jego konstrukcji odgrywa rdzeń oraz izolacja. Obecnie dostępne na rynku przewody zapłonowe posiadają najczęściej izolację wykonaną z PVC, które jednak mają słabą odporność na wysokie temperatury, a także z silikonu oraz innych materiałów elastomerowych. Rodzaj i jakość materiału izolacyjnego ma olbrzymie znaczenie pod kątem ochrony innych elementów przed przebiciem.

Sposób działania przewodów zapłonowych

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Samochodowy przewód zapłonowy doprowadza więc wysokie napięcie z cewki zapłonowej do świecy zapłonowej. We współczesnych jednostkach napędowych coraz częściej droga ta jest krótsza z uwagi na nałożenie cewek bezpośrednio na świece.

Typowe usterki przewodów zapłonowych w samochodzie

Jak większość części samochodowych, przewody zapłonowe ulegają stopniowemu zużyciu. Niezwykle ważne jest, aby stosować produkty najwyższej jakości, dzięki temu uzyskamy bowiem ułatwiony rozruch, likwidację zakłóceń radiowych, niższe spalanie, a w końcu eliminację wielu zagrożeń, które mogą mieć wpływ na ogólną niezawodność i ekonomię pojazdu. Poza tym, zalecamy na bieżąco kontrolować przewody, zwracając uwagę na uszkodzenia mechaniczne, ślady „przebić” oraz utleniania materiałów. W przypadku zaniedbania sprawy, niesprawne przewody zapłonowe mogą skutkować obniżoną wydajnością układu zapłonowego. To z kolei może przełożyć się na zwiększone zużycia paliwa, nadmierną emisji substancji toksycznych w spalinach, a także uszkodzenia sondy lambda, katalizatora, a czasem - silnika. Zazwyczaj eksperci zalecają wymianę przewodów zapłonowych średnio co 80 tys. km (w samochodach zasilanych LPG okres jest krótszy, nawet o połowę).

Popularni producenci przewodów zapłonowych

  • Bremi
  • Valeo
  • Beru
  • Bosch
  • NGK
  • Ashika
  • JanMor
  • Blue Print
  • Metzger
  • Magneti Marelli

iParts.pl to sklep, w którym znajdziesz największą liczbę zestawów przewodów zapłonowych do wszystkich marek oraz modelów współczesnych samochodów. Aby wybrać odpowiednie przewody zapłonowe do Twojego auta, wybierz markę samochodu z powyższego zestawienia, następnie model i rocznik, a na końcu - wersję silnikową.

Powiązane kategorie produktowe

Wszystkie silnikowe przewody zapłonowe, które znajdziesz na iParts.pl, są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy). Gwarantujemy fachową pomoc naszych doradców, najniższe ceny rynkowe oraz szybką realizację zamówienia.

Zapraszamy do współpracy!