Promocje

37 zł
Cena katalogowa 79
BERU
Świeca żarowa Beru GN855 do aut Audi, Ford, Seat, Skoda, Volvo i Volkswagen.
48 zł
Cena katalogowa 89
NGK
Świeca żarowa NGK 7560 do wybranych modeli Audi, Chrysler, Seat, Skoda i Volkswagen
32 zł
Cena katalogowa 89
BOSCH
Świeca żarowa Bosch 0250202022 do aut Audi, Dacia, Ford, Mitsubishi, Opel, Renault, Skoda, VW, Volvo
67 zł
Cena katalogowa 89
BERU
Świeca żarowa Beru GN059 do aut Alfa Romeo, Cadillac, Fiat, Lancia, Opel, Saab, Vauxhall
53 zł
Cena katalogowa 99
BERU
Świeca żarowa Beru GE102 BMW 1, BMW 3, BMW 5, BMW 6, BMW 7, BMW X3, BMW X5, BMW X6.
39 zł
Cena katalogowa 59
MEYLE
Świeca żarowa Meyle do wybranych modeli aut Audi, Ford, Seat, Skoda, Volvo i Volkswagen.
29 zł
Cena katalogowa 79
BOSCH
Świeca żarowa Bosch 0250201039 do aut Alfa Romeo, BMW, Citroen, Fiat, Opel, Peugeot, Renault, Volvo
35 zł
Cena katalogowa 59
MEYLE
Świeca żarowa Meyle 6148600000 do Opel Corsa B 1.5D 50 KM, Opla Astry, Opla Combo i Opla Vectra.
41 zł
Cena katalogowa 89
MAGNETI MARELLI
Świeca żarowa Magneti Marelli 062900014304 do wybranych modeli Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Opel, Saab
61 zł
Cena katalogowa 99
MAGNETI MARELLI
Świeca żarowa Magneti Marelli 062900030304 do wybranych modeli aut Alfa Romeo, Fiat, Opel, Saab

Świece żarowe w iParts.pl!

Jeżeli posiadach samochód z silnikiem wysokoprężnym, to zapewne wiesz, czym są świece żarowe i jak ważną funkcję pełnią w Twoim aucie. Świece żarowe, w zależności od modelu samochodu oraz silnika w nim zamontowanego, mogą różnić się od siebie parametrami oraz wymiarami. Tylko w iParts.pl znajdziesz najszerszą ofertę świec żarowych do wszystkich modeli samochodów. Oferujemy świece żarowe tylko i wyłącznie najlepszych producentów. To od nas zaczyna się długie i bezproblemowe życie Twojego samochodu!

Świece żarowe w samochodzie

Kiedyś samochodowa świeca żarowa była wykorzystywana tylko w jednym celu – do podgrzewania komory spalania do temperatury potrzebnej do samoczynnego zapłonu mieszanki powietrzno-paliwowej i uruchomienia jednostki napędowej. Z czasem świece żarowe zaczęły pełnić coraz więcej funkcji w pojazdach, a współczesne elementy tego typu przypominają już w pewnym sensie świece zapłonowe. W dzisiejszych samochodach świece żarowe pomagają m.in. ograniczyć emisję substancji toksycznych do atmosfery, w tym przede wszystkim NOx. Wspomagają wypalanie filtra cząstek stałych, a niektóre egzemplarze świec są wyposażone w czujniki ciśnienia, dzięki czemu centralka sterująca jednostką napędową otrzymuje informacje o tym, kiedy zmienia się ciśnienie w cylindrze, zapewniając tym samym optymalny skład mieszanki.

Sposób działania świecy żarowej

Świece żarowe występują w silnikach wysokoprężnych (diesla). Ich zadaniem jest uruchamianie silnika i jego nagrzewanie podczas początkowego okresu pracy. Świeca żarowa jest grzałką wbudowaną w ściankę głowicy jednostki napędowej, a jej element grzejny znajduje się w środku kolektora ssącego. Dzięki przepływowi prądu elektrycznego z akumulatora świeca silnie nagrzewa się (trwa to zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu sekund), a następnie oddaje ciepło zasysanemu powietrzu z kolektora co znacznie ułatwia rozruch jednostki wysokoprężnej.

Typowe usterki świec żarowych w samochodzie

Uszkodzenie którejkolwiek ze świec żarowych sprawi, że silnik wysokoprężny z wtryskiem pośrednim będzie miał problemy z rozruchem nawet w temperaturze dodatniej (+10 st. Celsjusza). Już jedna uszkodzona świeca może doprowadzić do „telepania” jednostką napędową oraz do wydobywania się z wydechu dymu. W przypadku samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne i system common rail problem uszkodzonych świec wydaje się z pozoru nie występować, ponieważ tego typu jednostki są w stanie zadziałać nawet z niesprawnymi świecami na mrozie. Nie znaczy to jednak, że z taką awarią należy eksploatować samochód i będzie do bezpieczne dla silnika. Dzisiejsza świeca żarowa do samochodu zazwyczaj dokonuje żywota po około 80-100 tys. km. Pamiętajmy, że zbyt długie eksploatowanie silnika z niesprawnymi świecami prowadzi do osadzania się na żarniku nagaru, co może skutkować ukręceniem świecy.

Popularni producenci świec żarowych

  • Bosch
  • Denso
  • SWAG
  • Valeo
  • Beru
  • Ashika
  • NGK
  • Blue Print
  • Vemo
  • Magneti Marelli

Świece żarowe to element eksploatacyjny, który z czasem ulega zużyciu. Aby nie narażać się na komplikacje i niepotrzebne wypadki, zalecamy korzystanie ze świec żarowych najwyższej jakości dostępne w naszym sklepie.

Powiązane kategorie produktowe

iParts.pl to sklep, w którym znajdziesz największą liczbę świec żarowych do najróżniejszych marek samochodów. Wszystkie świece żarowe, które oferuje iParts.pl, są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Zapraszamy do współpracy!