Promocje

29 zł
Cena katalogowa 79
BERU
Świeca żarowa Beru GN855 do aut Audi, Ford, Seat, Skoda, Volvo i Volkswagen.
51 zł
Cena katalogowa 89
NGK
Świeca żarowa NGK 7560 do wybranych modeli Audi, Chrysler, Seat, Skoda i Volkswagen
37 zł
Cena katalogowa 89
BOSCH
Świeca żarowa Bosch 0250202022 do aut Audi, Dacia, Ford, Mitsubishi, Opel, Renault, Skoda, VW, Volvo
52 zł
Cena katalogowa 89
BERU
Świeca żarowa Beru GN059 do aut Alfa Romeo, Cadillac, Fiat, Lancia, Opel, Saab, Vauxhall
38 zł
Cena katalogowa 99
BERU
Świeca żarowa Beru GE102 BMW 1, BMW 3, BMW 5, BMW 6, BMW 7, BMW X3, BMW X5, BMW X6.
36 zł
Cena katalogowa 59
MEYLE
Świeca żarowa Meyle do wybranych modeli aut Audi, Ford, Seat, Skoda, Volvo i Volkswagen.
35 zł
Cena katalogowa 79
BOSCH
Świeca żarowa Bosch 0250201039 do aut Alfa Romeo, BMW, Citroen, Fiat, Opel, Peugeot, Renault, Volvo
36 zł
Cena katalogowa 59
MEYLE
Świeca żarowa Meyle 6148600000 do Opel Corsa B 1.5D 50 KM, Opla Astry, Opla Combo i Opla Vectra.
45 zł
Cena katalogowa 89
MAGNETI MARELLI
Świeca żarowa Magneti Marelli 062900014304 do wybranych modeli Alfa Romeo, Fiat, Lancia, Opel, Saab
66 zł
Cena katalogowa 99
MAGNETI MARELLI
Świeca żarowa Magneti Marelli 062900030304 do wybranych modeli aut Alfa Romeo, Fiat, Opel, Saab

Świece żarowe w iParts.pl!

Świece żaroweJeżeli posiadach samochód z silnikiem wysokoprężnym, to zapewne wiesz, czym są świece żarowe i jak ważną funkcję pełnią w Twoim aucie. Świece żarowe, w zależności od modelu samochodu oraz silnika w nim zamontowanego, mogą różnić się od siebie parametrami oraz wymiarami. Tylko w iParts.pl znajdziesz najszerszą ofertę świec żarowych do wszystkich modeli samochodów. Oferujemy świece żarowe tylko i wyłącznie najlepszych producentów. To od nas zaczyna się długie i bezproblemowe życie Twojego samochodu!

Świece żarowe w samochodzie

Kiedyś samochodowa świeca żarowa była wykorzystywana tylko w jednym celu – do podgrzewania komory spalania do temperatury potrzebnej do samoczynnego zapłonu mieszanki powietrzno-paliwowej i uruchomienia jednostki napędowej. Z czasem świece żarowe zaczęły pełnić coraz więcej funkcji w pojazdach, a współczesne elementy tego typu przypominają już w pewnym sensie świece zapłonowe. W dzisiejszych samochodach świece żarowe pomagają m.in. ograniczyć emisję substancji toksycznych do atmosfery, w tym przede wszystkim NOx. Wspomagają wypalanie filtra cząstek stałych, a niektóre egzemplarze świec są wyposażone w czujniki ciśnienia, dzięki czemu centralka sterująca jednostką napędową otrzymuje informacje o tym, kiedy zmienia się ciśnienie w cylindrze, zapewniając tym samym optymalny skład mieszanki.

Sposób działania świecy żarowej

Świece żarowe występują w silnikach wysokoprężnych (diesla). Ich zadaniem jest uruchamianie silnika i jego nagrzewanie podczas początkowego okresu pracy. Świeca żarowa jest grzałką wbudowaną w ściankę głowicy jednostki napędowej, a jej element grzejny znajduje się w środku kolektora ssącego. Dzięki przepływowi prądu elektrycznego z akumulatora świeca silnie nagrzewa się (trwa to zazwyczaj od kilku do kilkudziesięciu sekund), a następnie oddaje ciepło zasysanemu powietrzu z kolektora co znacznie ułatwia rozruch jednostki wysokoprężnej.

Typowe usterki świec żarowych w samochodzie

Uszkodzenie którejkolwiek ze świec żarowych sprawi, że silnik wysokoprężny z wtryskiem pośrednim będzie miał problemy z rozruchem nawet w temperaturze dodatniej (+10 st. Celsjusza). Już jedna uszkodzona świeca może doprowadzić do „telepania” jednostką napędową oraz do wydobywania się z wydechu dymu. W przypadku samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne i system common rail problem uszkodzonych świec wydaje się z pozoru nie występować, ponieważ tego typu jednostki są w stanie zadziałać nawet z niesprawnymi świecami na mrozie. Nie znaczy to jednak, że z taką awarią należy eksploatować samochód i będzie do bezpieczne dla silnika. Dzisiejsza świeca żarowa do samochodu zazwyczaj dokonuje żywota po około 80-100 tys. km. Pamiętajmy, że zbyt długie eksploatowanie silnika z niesprawnymi świecami prowadzi do osadzania się na żarniku nagaru, co może skutkować ukręceniem świecy.

Popularni producenci świec żarowych

  • Bosch
  • Denso
  • SWAG
  • Valeo
  • Beru
  • Ashika
  • NGK
  • Blue Print
  • Vemo
  • Magneti Marelli

Świece żarowe to element eksploatacyjny, który z czasem ulega zużyciu. Aby nie narażać się na komplikacje i niepotrzebne wypadki, zalecamy korzystanie ze świec żarowych najwyższej jakości dostępne w naszym sklepie.

Powiązane kategorie produktowe

iParts.pl to sklep, w którym znajdziesz największą liczbę świec żarowych do najróżniejszych marek samochodów. Wszystkie świece żarowe, które oferuje iParts.pl, są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

Zapraszamy do współpracy!

Najpopularniejsi producenci

Świece żarowe JAPKO
Świece żarowe JAPANPARTS
Świece żarowe ASHIKA
Świece żarowe ERA
Świece żarowe MAGNETI MARELLI
Świece żarowe BorgWarner (BERU)
Świece żarowe NPS
Świece żarowe NGK
Świece żarowe BOSCH

FAQ

Ile kosztują świece żarowe?

Cena świec żarowych zależna jest od ich rodzaju. Im większy silnik diesla, tym większe są wymagania odnośnie świec żarowych. Sklep oferuje szeroki wybór świec żarowych przeznaczonych do wszystkich samochodów osobowych wyposażonych w silnik wysokoprężny. Cena świec żarowych mieści się w zakresie od 20 do 100 zł.

Jak wymieniać świece żarowe?

Wymiana świec żarowych jest nieco bardziej skomplikowana niż wymiana świec w silniku benzynowym. Głównie przez ich budowę, umiejscowienie oraz sposób mocowania. W wypadku świec żarowych możemy spodziewać się znacznych ilości nagaru, który działa jak klej i uniemożliwia odkręcenie. Warto kilka dni przed wymianą świeć żarowych zacząć spryskiwać je preparatem penetrującym, ten zabieg powinien znacząco ułatwić nasze zadanie.

Czy dam radę samodzielnie wymienić świece żarowe?

Tak, jednak warto się do tego profesjonalnie przygotować. Kilka dni przed wymianą zacznijmy spryskiwać świece dobrymi preparatami penetrującymi, które pomogą nam je odkręcić. Samo poluzowanie świecy powinno zostać wykonane pewnych, mocnym ruchem ponieważ w innym wypadku możemy ją ukręcić i konieczne będzie rozebranie naszego silnika.

Jak często powinienem wymieniać świece żarowe?

Producenci samochodów nigdy nie przewidują okresowej wymiany świec żarowych, co za tym idzie, nie jest podany żaden interwał wymian. Należy je jednak stale obserwować i w razie wątpliwości wymienić je na nowe.

Więcej: Jak często wymieniać świece żarowe?

Jak sprawdzić świecę żarową?

Najłatwiej jest sprawdzić świecę już po jej wyjęciu. Wystarczy podłączyć ją bezpośrednio do akumulatora i zobaczyć czy jej grot nagrzewa się do czerwoności. Po maksymalnie kilku sekundach powinien być równomiernie czerwony. Jeśli tak się nie dzieje, a w dodatku trwa to zbyt długo, to znaczy że świeca kwalifikuje się do wymiany.

Długo świeci kontrolka od nagrzewania świec. Gdzie szukać przyczyny problemu?

Problem prawdopodobnie leży po stronie świec. Być może są one już na tyle stare, że potrzebują dużo więcej czasu do nagrzania się. Warto rozważyć ich wymianę, ponieważ długi czas nagrzewania się świec sprawia, że akumulator jest znacznie bardziej obciążony, co zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym może nieść przykre skutki.