Części samochodowe BOSCH

Kategorie

Auto części zamienne Bosch

Części samochodowe BOSCH

Bosch to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku motoryzacyjnym. Oferta firmy skupia się na produktach przeznaczonych do branży przemysłowej oraz motoryzacyjnej. Koncern Bosch produkuje m.in. części samochodowe, urządzenia i systemy diagnostyczne, urządzenia grzewcze, elektronarzędzia czy sprzęt z zakresu napędu oraz sterowań. Grupa Bosch z uwzględnieniem dystrybutorów oraz spółki Robert Bosch GmbH jest obecna w około 150 krajach na terytorium całego świata, gdzie zatrudnienie znajduje ponad 300 tys. pracowników. Bosch jest obecny również na polskim rynku, gdyż w Mirkowie odbywa się produkcja układów hamulcowych, a w Łodzi sprzedaż i produkcja sprzętu AGD. Dzięki Grupie Bosch w obu zakładach zatrudnienie znajduje około 2400 pracowników. 

Firma Bosch została założona w 1886 roku w Stuttgarcie. Założycielem oraz pierwszym właścicielem przedsiębiorstwa był Robert Bosch. Początki działalności firmy były ściśle powiązane z elektryką i elektroniką. Niezwykle ważnym momentem w historii Bosch zostało wprowadzenie iskrownika elektromagnetycznego. Krok ten przyniósł pierwsze, poważne zyski niemieckiemu przedsiębiorstwu. W krótkim odstępie czasu szefostwo firmy podjęło decyzję o ukierunkowaniu linii produkcyjnych w stronę motoryzacji. Jak się później okazało – był to strzał w dziesiątkę. W latach 70. firma Bosch została liderem produkcji w branży motoryzacyjnej. W 1990 roku obroty firmy uległy przeszło dwukrotnemu zwiększeniu, głównie dzięki rozwinięciu produkcji o rynek wschodni. Do dnia dzisiejszego grupa Bosch cieszy się sporą popularnością i ogromnym zaufaniem ludzi oraz producentów samochodowych z całego świata, a części samochodowe Bosch są jednymi z najpopularniejszych podzespołów wybieranych przez odbiorców na całym świecie.

Produkcja wewnątrz Grupy Bosch podzielona jest na trzy działy – Technika Motoryzacyjna, Technika Przemysłowa oraz Dobra Użytkowe i Techniczne Wyposażenie Budynków. Pierwszy dział, czyli technika motoryzacyjna jest ściśle powiązany z produkcją części samochodowych. Na rynku motoryzacyjnym części firmy Bosch znane są głównie z najwyższej jakości świec zapłonowych i żarowych, ale również z produkcji wycieraczek, akumulatorów, pasków napędowych, filtrów, układów wtryskowych oraz elementów układu hamulcowego. Dział techniki motoryzacyjnej jest największym działem Grupy Bosch. W 2011 roku wypracował on 30,4 miliarda Euro, co stanowiło wynik o 8,4% lepszy w porównaniu do roku poprzedniego.

Opinie o częściach BOSCH

Zdecydowanie najlepsze części zamienne z jakimi miałem styczność. Części Bosch to w wielu niemieckich markach pierwszy montaż, dlatego sowim klientów również takie proponuję.

Bartłomiej, Kraków

18-11-2015

W każdym samochodzie jaki miałem, cały układ rozrządu był montowany na częściach Bosch. Nigdy się nie zawiodłem na tym producencie i mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu.

Jurek, Biała Podlaska

22-12-2015

Najlepsze i niezawodne czujniki z jakimi się spotkałem to produkty firmy Bosch. Bardzo dużo zamontowałem czujników, czy to wody czy poziomu paliwa, każdy pasował idealnie i działał bezproblemowo.

Andzej, Piotrków Trybunalski

07-01-2016

Każdy mój klient wyjeżdża z warsztatu z filtrami firmy Bosch. Według mnie są to najlepsze filtry z jakimi można się spotkać na Naszym rynku, które mogę polecić każdemu kto chce spokojnie jeździć samochodem.

Krzysztof, Konin

26-01-2016

Katalog części Bosch online

Katalog online: https://www.boschaftermarket.com/pl/pl/części/