O klockach SBS

Niemiecka firma SBS zajmuje się produkcją i dystrybucją części samochodowych do pojazdów użytkowych oraz aut osobowych wyprodukowanych po roku 1980. W swojej szerokiej ofercie producent posiada między innymi części układu hamulcowego takie jak: klocki hamulcowe, tarcze hamulcowe, zaciski oraz różnego rodzaju akcesoria.

 

W procesie produkcji klocków hamulcowych niemieckiego koncernu SBS wykorzystywane są nowoczesne technologie i rozwiązania, dzięki czemu części te gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy na wysokim poziomie. Potwierdza to homologacja ECE R90 oraz fakt, że części tego producenta są zgodne z normami OE. Klocki hamulcowe SBS charakteryzują się wysoką skutecznością hamowania, długą żywotnością i odpornością na różne warunki pracy dlatego też są jednymi z najchętniej wybieranych części hamulcowych przez kierowców.

 

Kilka zdań o firmie SBS - producencie części

Historia marki SBS sięga 1964 roku. Inżynier Henning Hansen z Danii rozpoczyna działalność firmy OBTEC w zakresie regeneracji i naprawy bębnów i szczęk hamulcowych. W 1976 roku wybudowana zostaje nowa fabryka w Svendbord – obecna siedziba SBS. Na rynek zostają części samochodowe SBS, w tym przede wszystkim klocki hamulcowe niezawierające azbestu. Praca zakładu okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Z upływem czasu firma rośnie i ...

Czytaj więcej o sbs