Wybierz model samochodu marki Mercedes-benz

Auta marki Mercedes

Mercedes-Benz to jedna z najbardziej prestiżowych marek na świecie, kojarzona głównie z luksusem, pięknem w każdym elemencie i wysoką wydajnością swoich samochodów. Na ten tytuł musiała jednak zarobić sobie ciężką pracą i wielkim zaangażowaniem w każdy samochód przechodzący z deski kreślarskiej do fabryk. Historia rozpoczyna się ponad 100 lat temu, a dokładniej w 1881 roku, kiedy to Karl Benz i Gottlieb Daimler w swojej niezależnej pracy, badali i konstruowali wiele rozwiązań motoryzacyjnych. Benz wynalazł między innymi dwusuwowy silnik gazowy i regulator obrotów silnika, a także automobil Velo, który był pierwszym seryjnie produkowanym pojazdem na świecie. 

Daimler natomiast pracował nad silnikiem benzynowym takim jak "zegarek dziadka" o mocy 1 i 1,5KM zamontowanym później w czterokołowym automobilu. Silniki te tworzył wraz z Wilhelmem Maybachem. Obaj konstruktorzy nigdy się nie spotkali, a swoje produkty tworzyli pod dwiema markami: Karl Benz w firmie Benz & Cie, a Gottlieb Daimler w Daimler-Motoren-Gesellschaft

Marki z biegiem czasu chciały wybić się na wyżyny i być co raz to popularniejszymi, by zapewnić większą sprzedaż swoich produktów. Obie firmy szukały charakterystycznego znaku towarowego który, każdy rozpoznawałby na ulicach. Jednak nikt z nich przez dłuższy czas nie mógł znaleźć takiego, który odpowiadałby ich wymaganiom. Przez dłuższy czas znakiem były nazwiska założycieli. Marka "Benz&Cie" zyskała jedynie koło zębate w swoim logo, zmieniając je w niedługim czasie na wieniec laurowy oplatający nazwisko założyciela. Daimler natomiast po kilku latach zyskał zupełnie nową i przełomową dla histori nazwę marki, a była nim "Mercedes". 

Nazwa ta pochodziła od hiszpańskiego imienia córki jednego z głównych klientów Daimlera, Emila Jellinka. Emil był bardzo zakochany w motoryzacji, a swój cały pokaźny majątek przeznaczał na motoryzacyjną pasję. Jego największym marzeniem było posiadanie samochodu sportowego, który w niedługim czasie Daimler skonstruował specjalnie dla niegi. Wypuścił on dwa samochody – pierwszy dwucylindrowy o mocy 6 KM, który nie spełnił oczekiwań Jellinka oraz drugi, mocniejszy o mocy 8 KM nazwany "Phonix" zaakceptowany przez Emila. Obydwa te samochody były pierwszymi pojazdami drogowymi z silnikiem czterocylindrowym. Logo Mercedesa powstało w 1909 r. z rąk Gottlieba Daimlera. Trzy ramiona gwiazdy Mercedesa symbolizują fakt, że silniki Daimlera działają na lądzie, w wodzie i powietrzu

Drogi firm Benza i Daimlera zeszły się na skutek reform w niemieckiej gospodarce zapoczątkowanych przez rząd w trakcie I wojny światowej. Obydwa przedsiębiorstwa, które dotąd konkurowały ze sobą na śmierć i życie, zarówno w dziedzinie budowy silników oraz karoserii samochodowej, za sprawą porozumienia związały się ze sobą, gwarantując sobie stabilność ekonomiczną na rynku. Oficjalne połączenie nastąpiło 28 czerwca 1926, a współpraca o nazwie Daimler-Benz okazała się jedną z najdłuższych w historii motoryzacji. W takim bowiem związku obie firmy przetrwały do roku 1998. 

W kolejnych latach potężny niemiecki koncern wykupił większość pakietów udziałowych amerykańskiego Chryslera, zyskując tym samym nowy rynek zbytu samochodów obydwu marek. Jednak w roku 2007 nastał koniec współpracy spowodowany kiepską kondycją Chryslera. Korporacja zmieniła swoją nazwę na Daimler AG, a Mercedes-Benz jest jedną z marek potężnej grupy symbolizującą jakości i bezpieczeństwa. Mercedes-Benz jest na całym świecie uosobieniem połączenia innowacyjności i bogatej tradycji, tworzących przyszłość motoryzacji.

Części samochodowe Mercedes to obecnie jedne z najlepszych podzespołów dostępnych na rynku motoryzacyjnym. Wykorzystuje się je nie tylko w cywilnych samochodach osobowych, ale również w wyczynowych pojazdach sportowych. Auto części Mercedes oferowane przez sklep internetowy iParts.pl to najwyższa półka części zamiennych, które sprawdzą się w każdych warunkach drogowych. 

Jeśli szukasz wysokojakościowych części do swojego Mercedesa, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Znajdziesz w nim ponad 2 miliony części i akcesoriów w najniższej cenie na rynku. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz dopuścić do tego, by Twoje auto stało bezczynnie z powodu usterki - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Mercedesa w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

Popularne modele:

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne