Wybierz model samochodu marki Renault

Oryginalne części do Renault

Renault podobnie jak jego największy rodzimy konkurent, został założony przez kilku braci - Louisa, Marcela i Fernanda Renault. Dzięki nim w 1898 roku została założona rodzinna firma, w miejscowości Billancourt, w pobliżu Paryża. Bracia Renault od samego początku wiedzieli, że będą zajmować się produkcją samochodów. Jednak największą inicjatywę przejmował najmłodszy z braci Louis. Już w wieku 21 lat skonstruował on swój pierwszy pojazd, co ciekawe nie opierał się on o żadne rysunki swojego modelu, a polegał jedynie na swojej pamięci i intuicji. Za sprawy techniczne, czyli projektowanie oraz konstruowanie aut, odpowiedzialny było on i jego brat Marcel. 

W pierwszym roku działalności firmy Renault Freres, zostają zaprezentowane na wystawie w Paryżu dwa najnowsze modele. Wraz z pojawieniem się samochodu Typu A był również Typ B, z silnikiem o pojemności. 450 cm3. Produkcja wynosi 76 pojazdów, a w fabryce pracuje 110 osób. Dopiero w 1902 r. firma konstruuje własny silnik, który był pomysłem Louisa Renault. Silnik ten posiadał 4-cylindry, o pojemności 3750 cm3 i mocy 25 KM. Były one jednymi z najmocniejszych samochodów ówczesnego rynku. Z tego względu bracia Renault postanowili w 1903 roku wystartować w wyścigu na trasie Paryż – Madryt. Podczas eliminacji zginą jeden z braci - Marcel Renault. Trzy lata później, ze względów zdrowotnych odszedł również Fernand. Od tamtej pory firma nazywała się Les Automobiles Renailt (Samochody Renault). 

Okres między I a II wojną światową, również przyniósł marce wiele intensywnych zmian. W pierwszej wojnie samochody Renault AG i AG-1 produkowane również jako taksówki, w bardzo dużym stopniu przyczyniły się do wygrania wojny między Francją, a Niemcami. Dzięki ich szybkiej reakcji, posiłki dla żołnierzy zostały dostarczone na czas, co dało zwycięstwo Francuzom i Anglikom. W czasie I wojny światowej marka produkowała również czołgi, silniki lotnicze oraz pojazdy transportowe dla swoich wojsk. Natomiast podczas drugiej wojny światowej Louis Renault nie miał już takiej passy. Został on oskarżony o współpracę z nazistowskimi Niemcami i wrzucony do więzienia, w którym zmarł w 1944 roku. Rok później jego zakłady zostały przejęte przez Państwo, które kontynuowało produkcję części Renault oraz samochodu 4 CV - małego i ekonomicznego samochodu dostępnego praktycznie dla każdego. Samochód miał czterocylindrowy silnik umieszczony z tyłu i napęd na tylne koła, przekazywany za pomocą 3-biegowej manualnej skrzyni Renault. Samochód ten w 1949 roku wygrał rajd Monte Carlo, a w 1951 24-godzinny rajd Le Mans. 

Kolejne lata nie były już tak burzliwe dla marki Renault. Po wojnie, a dokładniej w latach sześćdziesiątych, do produkcji trafiały kolejno modele Renault 8 oraz Renault 12, znany w Polsce jako 1300. Jednak najbardziej znanym modelem lat 60 było Renault 4. W latach 80 i 90 ukazał się kolejny hit, którym był miejski maluch o nazwie model 5. Jego następcą stało się znane nam obecnie Clio. W latach osiemdziesiątych bardzo znanymi modelami było także Renault 9 oraz odpowiednik typu hatchback Renault 11. Wszystkie te modele doczekały się swoich następców, którymi było Renault 19 oraz Megane, produkowane do dzisiaj. Pod koniec produkcji modelu 9/11 pojawiło się Renault 21 wytwarzane w latach 1986-1994, gdy zastąpiono je wytwarzaną do dziś Laguną

Obecnie koncern Renault jest posiadaczem marki Dacia. W swoich fabrykach zatrudnia ok. 131 tys. pracowników, a produkcja odbywa się w wielu krajach Europy, Ameryki oraz Azji. Oprócz produkcji samochodów, firma trudni się także w wytwarzaniu maszyn, wagonów kolejowych, urządzeń ogrodniczych oraz auto części Renault.

W sklepie internetowym iParts.pl dostępne są wszelkiego rodzaju części samochodowe Renault zarówno podzespoły mechaniczne, układy elektryczne i elektroniczne, jak i części blacharskie. Wszystkie elementy mają taką samą specyfikację techniczną, co części montowane na linii produkcyjnej, i są dostarczane przez renomowanych producentów z całego świata.

Zrobimy wszystko, byś nie miał już problemu ze znalezieniem części do swojego Renault, oferując Ci największą gamę elementów zamiennych do samochodów w Polsce. W naszym sklepie znajdziesz ponad 2 miliony podzespołów i akcesoriów, które cechuje wysoka jakość wykonania i niska cena. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli nie chcesz ponosić ogromnych kosztów związanych z kupnem części do Renault, wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl

Sprawdź również naszą ofertę części do samochodów francuskich.

Popularne modele:

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne