Wybierz model samochodu marki Hyundai

Kilka zdań o Hyundai

Początki marki Hyundai miały swoje miejsce w całkowicie odmiennej branży. Firma ta wywodzi się z jednego z największych koreańskich koncernów budowlanych. Korporacja ta została założona w 1947 roku przez niejakiego Chung Ju-Younga, developera trudniącego się w tym fachu. Jednak z powodu kiepskiej sytuacji na Koreańskim rynku oraz kryzysowi, który opanował wszystkie kraje Azjatyckie, musiał on wyodrębnić kilka pobocznych spółek, w tym Hyundai Motor Company. Jej głównym przedmiotem produkcji i późniejszej sprzedaży miały się stać samochody. 

Początkowo produkował on samochody na licencji, podobnie jak robiło to wiele innych mniej znanych innych firm. W tym celu w roku 1968 podpisano umowę z amerykańskim Fordem. Na jej podstawie w Korei Południowej rozpoczęto produkcję modelu Cortina. Jednak na dłuższą metę współpraca ta zaburzała główny cel Hyundaia, którym było samodzielne tworzenie samochodów. 

Na decyzję o samodzielnej produkcji pojazdów nie trzeba było długo czekać, gdyż już w roku 1974 Hyundai zaprezentował on swój samodzielnie skonstruowany samochód o nazwie Pony. Rok później rozpoczęła się produkcja i sprzedaż, która okazała się zadziwiająco pomyślna. Sukces ten napędził koncern chęcią wypłynięcia na szerokie wody. Początkowo zaatakował on Ekwador i Gwatemale, które zechciały kupić kilka Pony, w zamiarze wykorzystywania ich jako taksówki, a później do Europy – Belgii, Holandii oraz Hiszpanii. 

W roku 1989 Koreańczycy rozpoczęli wytwarzać pierwszy rodowity samochod z silnikiem V6 oraz wiele innych części Hyundai. Jednostka ta montowana jest obecnie w limuzynie Grandeur. Istotnym momentem dla korporacji był także rok 1998, w którym to Hyundai przejął rodzimą Kię Motors. 

W roku 1993 Hyundai oficjalnie trafił na polski rynek, gdzie została utworzona siedziba Hyundai Corporation Poland. Aktualnie Hyundai sprzedaje w Polsce takie modele jak i10, i20, i30, Getz, Accent, Sonata oraz limuzyny Grandeur. W roku 2001 Hyundai dołączył do producentów aut terenowych, gdy pojawił się wytwarzany do dziś model Santa Fe, a trzy lata później rozpoczęto sprzedaż SUV-a Tucson. Najnowszym i największym SUV-em Hyundaia jest ix55, które w ofercie zagościło w 2009 roku. 

Poszukujesz sprawdzonych części do Hyundaia? Jeśli tak, to zapraszamy do zapoznania się z nasza oferta, która opiewa na ponad 2 miliony części i akcesoriów najpopularniejszych światowych producentów. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Nie pozwól, aby Twoje samochód był uszkodzony - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego Hyundaia w najniższych cenach na rynku nie wychodząc z domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Korei. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów koreańskich.

Popularne modele:

Więcej o elastycznych przewodach hamulcowych

Elastyczne przewody hamulcoweElastyczne przewody hamulcowe poprowadzone są pod samochodem, a ich głównym zadaniem jest dostarczanie płynu hamulcowego od pompy do hamulców, znajdujących się na poszczególnych kołach. Ich żywotność jest uzależniona przede wszystkim od jakości wykonania, ale także od kilku innych czynników, ...

Sprawdź Przewody hamulcowe elastyczne