Części do aut japońskich

Oferta części

 • Elektryka
 • Filtry
 • Zawieszenie i amortyzacja
 • Hamulce
 • Układ zasilania paliwem
 • Filtry
 • Układ chłodzenia
 • Klimatyzacja
 • Silnik
 • Napęd koła – przeguby
 • Sprzęgło
 • Układ kierowniczy
 • Nadwozie
 • Układ wydechowy
 • Paski napędowe
 • Zawieszenie / Wahacze / Łożyska kół
 • Układ zapłonowy
 • Oleje silnikowe
 • Ogrzewanie i wentylacja
 • Systemy komfortowe
 • System tworzenia mieszanki paliwowej

Japoński rynek motoryzacyjny

Japoński rynek motoryzacyjny to jeden z największych tego typu przemysłów na świecie. Dorównują mu jedynie rynki w USA, Niemczech, Francji czy też Wielkiej Brytanii. Japończycy są niezwykle przywiązani do swoich rodzimych marek samochodów. Obecnie na japońskim rynku w dalszym ciągu prym wiodą przede wszystkim firmy Toyota i Honda. Tuż za tymi markami znajduje się Suzuki, Nissan i Daihatsu. W dalszej kolejności znajdują się Mazda, Subaru i Mitsubishi.

Japonia, podobnie jak Korea Południowa, to jedyny kraj na świecie, któremu po zakończeniu II wojny światowej udało się stworzyć od zera nowoczesny przemysł motoryzacyjny mogący z sukcesem konkurować z producentami niemieckimi, francuskimi czy też amerykańskimi. O dużym znaczeniu japońskiego przemysłu samochodowego może świadczyć fakt, że tylko w 2008 roku wśród 59 największych korporacji motoryzacyjnych na świecie wartość sprzedaży japońskiej branży motoryzacyjnej oscylowała na poziomie 834 mld USD. Nie bez przyczyny największym koncernem motoryzacyjnym świata uważa się japoński koncern Toyota. Japoński rynek motoryzacyjny odznacza się brakiem koncentracji produkcji. Części samochodowe są wytwarzane w wielu ośrodkach przemysłowych, w tym m.in. w Nagoji, Kioto, Jokohamie, Hiroszimie czy też w Kawasaki.

Samochody japońskie

Toyota

Japoński koncern Toyota Motor Corporation został założony w 1937 roku. Tylko w 2014 roku koncern sprzedał na pięciu kontynentach ponad 10,2 mln aut, w tym 9,1 mln marki Toyota. Wartość marki szacowana jest na 42 mld USD. Niezawodność samochodów marki Toyota została wielokrotnie potwierdzona niezależnymi badaniami. Japońskie silniki Toyoty są niebywale oszczędne, trwałe oraz przyjazne dla środowiska. Toyota to światowy lider w produkcji samochodów z napędem hybrydowym.

Honda

Marka Honda pojawiła się na rynku w 1948 roku, jednak pierwszy prototyp auta powstał dopiero w 1960 roku. Wcześniej Honda zajmowała się produkcją motocykli, co z czasem przyniosło jej miano światowego lidera w tym zakresie.

Mitsubishi

Firma Mitsubishi została założona w 1870 roku przez Yataro Iwasakiego jako przedsiębiorstwo transportowe, zajmujące się żeglugą morską. Obecnie koncern Mitsubishi zajmuje się m.in. produkcją samochodów (Mitsubishi Motors), produkcją automatyki przemysłowej (Mitsubishi Electric), produkcją lotniczą (Mitsubishi Aircraft Corporation), a także działa w przemyśle telekomunikacyjnym i farmaceutycznym. Topowe samochody osobowe koncernu to m.in.: Mitsubishi Lancer, Mitsubishi Pajero czy też Mitsubishi Shogun.

Nissan

Marka Nissan powstała w 1911 roku i należy do japońskiego koncernu Nissan Motor Company, Limited. W 1989 roku Nissan stworzył luksusową markę samochodów pod nazwą Infiniti, która była przeznaczona głównie na rynek amerykański. W 1999 roku duży pakiet akcji Nissana kupiła francuska firma Renault. W 2014 roku firma Nissan wyprodukowała ponad 5 mln samochodów, co było najlepszym wynikiem w historii marki. Topowe modele samochodów, to m.in.: Nissan Skyline, Nissan Primera, Nissan Murano, Nissan Patrol czy też Nissan 350Z.

Subaru

Japoński producent samochodów osobowych Subaru w 16,5 proc. należy do koncernu Toyota Motor Corporation. Marka Subaru powstała w 1953 roku. Najpopularniejszy model firmy, kultowa już Subaru Impreza, odnosiła w latach 90-tych ogromne sukcesy w samochodowych Mistrzostwach Świata WRC. Pierwsza Impreza trafiła na rynek europejski w 1994 roku. Topowe modele marki, to m.in.: Subaru Forester, Subaru Legacy czy też Subaru WRX.

Suzuki

Japońskie przedsiębiorstwo Suzuki Motor Corporation zajmuje się przede wszystkim produkcją samochodów, motocykli oraz silników spalinowych różnego zastosowania. Suzuki należy do tzw. „wielkiej czwórki” największych producentów motocykli na świecie (Suzuki, Yamaha, Honda, Kawasaki). Historia marki sięga roku 1909, kiedy to Michio Suzuki założył firmę Suzuki Loom Company. Topowe modele samochodów firmy, to m.in.: Suzuki Alto, Suzuki Grand Vitara, Suzuki Samurai czy też Suzuki SX4.

Lexus

Luksusowa marka samochodów osobowych Lexus należy do japońskiego koncernu Toyota Motor Company. Marka powstała pod koniec lat 80-tych XX wieku. Pierwszy model marki – Lexus LS, został zaprezentowany w 1989 roku na salonie samochodowym w Detroit. Najważniejsze modele marki, to m.in.: Lexus IS, Lexus LFA, Lexus GS czy też Lexus HS.

Mazda

Mazda Motor Corporation to japoński koncern produkujący samochody osobowe założony w 1920 roku przez Jujiro Matsude. Pierwsze prototypy samochodów zaczęły powstawać w 1940 roku. W roku 1960 powstał innowacyjny model auta osobowego o nazwie Mazda R360. Flagowe modele samochodów marki, to m.in.: Mazda RX-8, Mazda CX-7, Mazda CX-5, Mazda MX-5 czy też Mazda 323F.

Acura

Japońska Acura to marka samochodów osobowych z siedzibą w Tokio, będąca od samego początku własnością Hondy. Powstała w 1986 roku jako firma mająca tworzyć pierwszą japońską luksusową markę samochodową.
Marka Acura była kierowana głównie na rynek amerykański, jednak ogromne sukcesy na tamtejszym rynku przekonały właścicieli Hondy, że warto rozszerzyć ekspansję na rynki Kanadyjski, Chiński czy Rosyjski. Za ich przykładem poszli również inni, jak np. Lexus (Toyota) czy Infiniti (Nissan).

Modele Acury różnią się od seryjnej Hondy m.in. mocniejszymi silnikami, bogatszym wyposażeniem oraz mniejszą produkcją. Jednym ze sztandarowych modeli Acury, wznowionym niedawno, jest zaprezentowany po raz pierwszy w 1989 roku model NSX, sportowy samochód z napędem na tylną oś. NSX, skrót od „New Sports eXperimental”, ogłoszono buńczucznie pierwszym samochodem mogącym konkurować z Ferrari i Porsche.

Oryginalne części do samochodów z Japonii

Japońskie samochody osobowe przez wielu uważane są za auta doskonałe. Niezależnie od tego czy jest to Toyota, Honda, Mitsubishi czy Lexus, kupując japoński model samochodu otrzymujemy gwarancję na niemal bezawaryjny i solidnie wykonany samochód. Japońskie samochody są przede wszystkim doceniane wśród kierowców na całym świecie za niezwykle wytrzymałe i niezawodne jednostki napędowe. Jednak jak każde urządzenie mechaniczne również samochód wcześniej czy póżniej może ulec awarii. Niezbędna może okazać się wówczas wymiana poszczególnych podzespołów jednostki napędowej, skrzyni biegów, zawieszenia czy też elementów wyposażenia. Posiadamy wszystkie potrzebne do naprawy Twojego auta części do samochodów japońskich.

W naszym z znajdziesz części samochodowe do wszystkich japońskich marek samochodów oraz poszczególnych modeli danego koncernu. Oferujemy jedynie oryginalne części do aut japońskich w najniższych cenach na rynku, które pochodzą wyłącznie od renomowanych i sprawdzonych producentów. Montując nasze auto części nie stracisz gwarancji na swój samochód. Oferujemy bogaty zestaw wahaczy, sworzni, drążków kierowniczych wraz z końcówkami, przegubów i łączników stabilizatora, podzespołów silników oraz skrzyni biegów oraz wiele innych elementów zaprojektowanych z myślą o specyfice samochodów produkcji japońskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu iParts.pl!

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety