Wybierz model samochodu marki Daihatsu

Zamienne części samochodowe do Daihatsu

Auto części Daihatsu

Jesteśmy przekonani, że o jakości auta decydują części samochodowe, które go tworzą. Dlatego też, nie chcąc rozczarować Klientów, w naszej ofercie posiadamy jedynie sprawdzone auto części, które przeszły testy jakości, a o ich efektywności i wytrzymałości świadczą liczne certyfikaty. Dotyczy to wszelkich produktów dostępnych na naszej stronie, w tym również części Daihatsu –– zarówno tych oryginalnych, jak i części zamiennych od różnorodnych producentów.

O marce

Daihatsu to firma z bardzo bogatą i przede wszystkim długą historią. Jej początki sięgają bowiem początku XX wieku, a konkretnie roku 1907. Początkowo japońska firma zajmowała się jedynie produkcją silników. Z czasem jednak w fabryce producenta zaczęto konstruować również inne części samochodowe. W tamtym okresie jednak nikt w przedsiębiorstwie nie był zainteresowany produkcją pojazdów osobowych czy nawet części do samochodów osobowych. Stawiano na pojazdy ciężarowe. W ten sposób w 1919 roku z fabryki wyjechał pierwszy pojazd ciężarowy, który jednak nie był jeszcze opatrzony marką Daihatsu, lecz Hatsudoki Seizo. Tak bowiem początkowo nazywało się przedsiębiorstwo od 1974 roku znane jako Daihatsu Motor.

W pewnym momencie decydenci w firmie zdecydowali, że warto wkroczyć również na rynek pojazdów osobowych. Zaczęły powstawać części Daihatsu niezbędne do konstrukcji pojazdu tego typu, aż wreszcie w 1960 roku na drogę wyjechał model Daihatsu Hijet. Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii firmy było przejęcie części jej udziałów przez Toyota Motor Corporation. Był to początek bardzo owocnej współpracy. Z czasem Toyota zaczęła przejmować kolejne pakiety udziałów w firmie Daihatsu, odgrywając coraz większą rolę w jej działalności. W 1998 roku przedsiębiorstwo Toyota przejęło pakiet kontrolny Daihatsu, de facto stając się właścicielem marki. W 2016 roku Toyota przejęła całość akcji firmy. Niemniej jednak nadal Daihatsu zajmuje się przygotowywaniem oryginalnych części oraz tworzeniem pełnych konstrukcji najmniejszych modeli samochodów –– zarówno marki Daihatsu, jak i Toyota.

Na polskim rynku firma pojawiła się stosunkowo późno, gdyż dopiero w 2009 roku. Niemniej jednak dość szybko zyskała uznanie u polskich kierowców. Dlatego też w Polsce bez trudu można dziś kupić samochód marki Daihatsu. Nieco gorzej dostępne są jednak części zamienne Daihatsu. Jeżeli masz problem ze znalezieniem jakiś części do Daihatsu, koniecznie sprawdź na naszej stronie, gdyż posiadamy szeroki asortyment, obejmujący oryginalne części oraz zamienniki dla różnych kategorii produktowych.

Mocne strony samochodów Daihatsu

Wymieniając zalety pojazdów Daihatsu, z pewnością trzeba wspomnieć o ich solidnym wykonaniu. Części Daihatsu to po prostu produkty wysokiej jakości, które dobrze znoszą próbę czasu. Niemniej istotny jest również ich właściwy montaż. Japońska solidność jest w tym przypadku dobrze widoczna. Ponadto, samochody omawianej marki charakteryzują długowieczne silniki, które pracują doskonale w każdych warunkach. Posiadacze pojazdów od japońskiego producenta cenią swoje auta również za bogate wyposażenie oraz najnowsze nowinki technologiczne, które pojawiają się w kolejnych modelach.

Czy Daihatsu ma wady?

Oczywiście nie sposób znaleźć na rynku pojazd idealny. Dlatego nie powinno dziwić, że również w przypadku pojazdów Daihatsu dostrzec można pewne słabsze punkty. Przede wszystkim warto jeszcze raz wspomnieć o trudnym dostępie do części samochodowych Daihatsu. Wciąż brakuje ich w wielu warsztatach, pomimo że popularność pojazdów tej marki stale rośnie. Po drugie natomiast, estetyka japońskich samochodów od Daihatsu jest bardzo specyficzna. Nie każdemu może przypaść do gustu.

Najpopularniejsze modele w historii marki Daihatsu:

Dzisiaj można już powiedzieć, że Daihatsu to firma bardzo doświadczona, z długim stażem. Przez lata działalności z fabryk japońskiego producenta wyjechało wiele samochodów. Niektóre modele były bardziej udane, a inne mniej. Niewątpliwie jednak za najpopularniejsze, które zostały docenione przez fachowców, a przede wszystkim kierowców, należy uznać:

  • Daihatsu Charade
  • Daihatsu Rocky
  • Daihatsu 850
  • Daihatsu Copen
  • Daihatsu Cuore
  • Daihatsu Sirion

Najczęściej wymieniane części Daihatsu

Na podstawie zamówień dokonywanych w naszym sklepie przez posiadaczy samochodów marki Daihatsu, wyciągnęliśmy wnioski dotyczące tego, które elementy psują się w nich najczęściej. Oczywiście w dużej mierze zależy to od konkretnego modelu pojazdu, niemniej w pewnym uogólnieniu można stwierdzić, iż najbardziej awaryjne części samochodowe Daihatsu to:

  • klocki i tarcze hamulcowe
  • cewki zapłonowe
  • amortyzatory
  • paski rozrządu

Tanie części do samochodów Daihatsu

W naszej ofercie znajdziesz auto części Daihatsu w najniższych cenach. Oferujemy szeroki wybór oryginalnych części od japońskiego producenta. Ponadto, w naszym asortymencie znajdują się również części zamienne – wszystkie wyprodukowane przez sprawdzone firmy, które są gwarancją wysokiej jakości. Prowadzimy sprzedaż części online z dostawą do domu lub pod dowolny inny, wskazany w zamówieniu adres. Wszelkie zamówienia staramy się realizować w ciągu kilku dni. Zachęcamy do zakupu części zapasowych w większych ilościach, gdyż zamówienia powyżej 399 zł realizujemy bez pobierania opłaty za dostawę.

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Japonii. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów japońskich.