Tarcze hamulcowe TRW w dwóch odsłonach. Która seria lepiej sprawdzi się w Twoim aucie?

Data:
W kategorii Tarcze hamulcowe

Tarcze hamulcowe TRW High Carbon

Roczna produkcja tarcz hamulcowych TRW to ok. 12 mln sztuk. Ta ogromna ilość produktów przekłada sią na pokrycie niemal 100% (dokładnie jest to 98%) zapotrzebowania tzw. europejskiego parku samochodowego. Co to oznacza? Otóż mniej więcej to, że jeśli poszukujecie tarcz hamulcowych do swojego samochodu, to bez względu na jego model i wersję, jeśli tylko jest to auto europejskie, powinniście bez problemu znaleźć do niego odpowiednie tarcze marki TRW.

Listę ponad 1250 numerów katalogowych tarcz hamulcowych TRW tworzy kilka głównych serii produktowych, wśród których najważniejszą zdaje się być seria tarcz hamulcowych TRW High Carbon (tarcz o wysokiej zawartości węgla). Z czym wiąże się używanie tego typu tarcz?

  1. Tarcze hamulcowe TRW High Carbon powstają z wysokowęglowego metalu, co już samo w sobie oznacza całe mnóstwo korzyści dla korzystającego z nich kierowcy. Tego typu tarcze doskonale przewodzą ciepło, co pozwala im utrzymać temperaturę pracy na odpowiednio niskim poziomie (nie przegrzewają się tak łatwo, jak standardowe tarcze hamulcowe). Niższa temperatura pracy to z kolei większe bezpieczeństwo jazdy, gdyż jest to jeden z elementów kluczowych dla zachowania właściwej efektywności hamowania.
  2. Wysoka zawartość węgla w TRW High Carbon to również znacznie mniejsze ryzyko odkształcenia się tarczy hamulcowej. Co to oznacza dla przeciętnego kierowcy? Przede wszystkim dłuższą żywotność i brak konieczności szlifowania zwichrowanych tarcz po każdym najechaniu autem z rozgrzanymi hamulcami w głębszą kałużę.
  3. Odkształcenia to jedno, ale równie groźne, a nawet groźniejsze, są pęknięcia powstające pod wpływem nagłej zmiany temperatur tarczy hamulcowej. Ponieważ TRW High Carbon doskonale radzą sobie z rozpraszaniem ciepła i utrzymaniem odpowiednio niskiej temperatury, groźba popękania tarcz nawet przy dużych wahaniach termicznych jest znacznie mniejsza.

Swoistym dodatkiem wpływającym niezwykle korzystnie na komfort jazdy jest również to, że wysokowęglowe tarcze TRW High Carbon wyraźnie lepiej niż standardowe tarcze hamulcowe radzą sobie z hałasami i drganiami powstającymi podczas hamowania.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny tarcz hamulcowych TRW w naszej ofercie!

Tarcze hamulcowe Semi Compound Discs

Ponieważ wysokie temperatury powstające podczas hamowania i rozgrzewające tarcze hamulcowe niemal do czerwoności stanowią jedną z największych przeszkód w osiągnięciu stałej i odpowiednio wysokiej efektywności hamulców, firma TRW od lat prowadzi badania nad zniwelowaniem tego problemu. Jednym z efektów tych badań jest seria tarcz hamulcowych TRW Semi Compound Discs, które do produkcji seryjnej weszły w 2016 roku.

Tarcze Semi Compound Discs powstały z myślą o samochodach marki BMW (serie 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, X5 i X6) i początkowo obejmowały 24 numery katalogowe. To, co je wyróżnia spośród pozostałych serii Tarcz, to:

  • Dwuczęściowa budowa, na którą składa się aluminiowa flansza połączona z pierścieniem ciernym z szarego żeliwa – oba elementy łączone są ze sobą za pomocą stalowych sworzni.
  • Wyjątkowa odporność na korozję – osiągnięta głównie dzięki zastosowaniu aluminium.
  • Doskonały, nieosiągalny wcześniej poziom rozpraszania ciepła – zapobiega przegrzewaniu się i odkształcaniu tarczy.
  • Niewielka waga przekładająca się na mniejsze zużycie paliwa – również dzięki aluminium.
  • Zwiększona płynność ruchu auta wyposażonego w tarcze TRW Semi Compound Discs oraz lepsza kierowalność.

Ciekawym dodatkiem w przypadku tarcz hamulcowych TRW Semi Compound Discs jest pakowanie ich fabrycznie w papier VCI, który nie tylko zabezpiecza przed wilgocią, ale też przed reakcjami elektrochemicznymi mogącymi wywołać korozję.

Z racji swojej doskonałej jakości i popularności, tarcze TRW są bardzo chętnie podrabiane przez nieuczciwych producentów z Dalekiego Wschodu. Aby uniknąć przypadkowego zakupu podobnej podróbki, warto wybrać dostawcę gwarantującego legalne pochodzenie wszystkich swoich produktów. Doskonałej jakości oryginalne tarcze hamulcowe TRW znajdziecie m. in. w naszym sklepie iParts.pl. W razie problemów z doborem odpowiedniej tarczy, nie wahajcie przed zasięgnięciem pomocy u jednego z naszych ekspertów. Zapraszamy!


Komentarze

Porównanie
Tom
,
06.03.2020
Odpowiedz
Moim zdaniem tarcze TRW są zaraz za tarczami z ATE. Chodź słyszy się ostatnio dużo o tym, że ATE strasznie się popsuli. osobiście uważam, że i tak najwięcej zależny od samego modelu aniżeli od firmy.

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.