Klocki i tarcze hamulcowe Febi

Data:
W kategorii Hamulce tarczowe

Febi to marka o bardzo bogatym, wieloletnim doświadczeniu i tym samym jeden z wiodących producentów części zamiennych na rynku niezależnym. Stale poszerzany asortyment części Febi obejmuje m.in. elementy układu hamulcowego, w tym wysokiej jakości klocki i tarcze hamulcowe, które dorównują jakością częściom oryginalnym.

Zanim powiemy co nieco odnośnie klocków i tarcz Febi, pamiętajmy, że te dwa elementy eksploatacyjne to podstawowe i zarazem kluczowe podzespoły układu hamulcowego praktycznie każdego pojazdu.

Krótka historia niemieckiej marki

Febi to jedna z najstarszych firm motoryzacyjnych na rynku niezależnych części zamiennych. Pierwsze kroki marki w przemyśle samochodowym datuje się już na 1844 rok. Przedsiębiorstwo stosunkowo szybko dało się poznać w głównej mierze z produkcji wysokiej jakości elementów układu hamulcowego oraz zawieszenia. Obecnie Febi to jeden z liderów branży samochodowych części zamiennych a globalny zasięg marki najlepiej oddaje fakt, że części hamulcowe Febi są eksportowane do ponad 130 krajów na całym świecie.

Jaki rodzaj tarcz i klocków Febi wybrać?

Zacznijmy od tego, że przy wyborze nowych tarcz należy kierować się  takimi parametrami jak średnica tarczy, średnica otworu centralnego, liczba śrub oraz strona montażu w aucie. Analizując asortyment tarcz hamulcowych marki Febi, możemy spotkać się z czterema ich rodzajami: standardowe, nawiercane, wentylowane oraz tarcze ceramiczne klasy Premium.

Uwaga: Decydując się na wymianę tarcz hamulcowych nie zapominajmy, że każda wymiana tarcz hamulcowych jest równoznaczna z wymianą klocków na nowe. Do wyboru mamy modele wykonane z półmetali, egzemplarze organiczne azbestowe, klocki nisko metaliczne, hybrydowe oraz klocki ceramiczne.

Co do wyboru konkretnego produktu, to zarówno klocki jak i tarcze dobieramy przede wszystkim w odniesieniu do potrzeb kierowcy. Do lekkiego auta, które nie generuje dużych prędkości i porusza się po mało wymagających trasach nie ma sensu kupować tarcz i klocków z najwyższej półki. Z kolei zupełnie inaczej będzie w przypadku np. samochodów sportowych lub SUV 4x4, poruszających się dużo po górskich drogach i wymagających najlepszej skuteczności hamowania.

 

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

Dlaczego warto wybrać klocki i tarcze Febi?

Jeżeli zależy Ci na komforcie i bezpieczeństwie hamowania, wybierz części hamulcowe Febi. To elementy charakteryzujące się doskonałym wykonaniem. Tarcze i klocki hamulcowe Febi to perfekcyjny komplet w dobrej cenie, który zapewni optymalne parametry hamowania, brak drgań i wibracji oraz niski poziom hałasu.


Komentarze

bezpieczenstwo to podstawa
sebix
,
04.01.2019
Odpowiedz
Układ hamulcowy to podstawa i warto zainwestować w niego najwięcej jak się da. Zapewni to nam bezpieczenstwo

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.