Jakie klocki i tarcze wybrać do swojego samochodu?

Data:
W kategorii Hamulce tarczowe

To, kiedy należy wymienić klocki i tarcze na nowe sugeruje kierowcy z reguły ich stan zużycia oraz pogarszająca się, widoczna podczas jazdy, skuteczność hamowania. Przed kierowcą tylko jedno pytanie: na jakie klocki i tarcze się zdecydować, by mieć gwarancję niezawodnego hamowania niezależnie od warunków?

Eksploatacyjny rachunek sumienia

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej marki i modelu tarcz oraz klocków hamulcowych, warto przeanalizować dokładnie styl jazdy. Zupełnie innych komponentów potrzebuje bowiem samochód używany w trybie miejskim, a innych auto, które pokonuje dalekie trasy i to z reguły z niemałym obciążeniem. Taka analiza to dobry wstęp do tego, by wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie dla naszego samochodu.

Jakie tarcze hamulcowe będą najlepsze?

Analizując rynek samochodowych tarcz hamulcowych, możemy spotkać się z czterema ich podstawowymi rodzajami: standardowe tarcze, modele nawiercane oraz egzemplarze nacinane. Zupełnie górna półka tarcz hamulcowych to z kolei warianty ceramiczne dedykowane samochodom wyścigowym.

Wybór nowych tarcz hamulcowych należy podyktować przede wszystkim stylem jazdy kierowcy. Jeżeli samochodu używamy jedynie do przemieszczania się z punktu A do punktu B, to zwykłe tarcze w zupełności wystarczą. Jeżeli znamy konkretny wymiar, to nie pozostaje nic innego jak wybór odpowiedniej firmy.

Uwaga: Pamiętajmy, aby podczas zakupów uwzględniać tylko części zamienne renomowanych firm. Producentami części układu hamulcowego, którym możemy zaufać, będą takie marki jak m.in. ATE, Bosch, TRW oraz Febi, czyli czołowy, niemiecki producent wysokiej jakości tarcz hamulcowych do większości popularnych marek samochodów.

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

Jakie klocki hamulcowe wybrać?

Nie zapominajmy, że każda wymiana tarcz hamulcowych na nowe to konieczność wymiany także klocków hamulcowych. I tu, przy wyborze nowych klocków, najlepiej odnieść się do stylu jazdy. Co do wyboru producenta, to odradza się stosowania zamienników nieznanych marek – będą mocno pylić i nierzadko hałasować.

Najlepiej i tu skierować się ku ofercie markowych części zamiennych. Za najlepsze jakościowo i cenowo można uznać m.in. klocki hamulcowe Febi. To atrakcyjne cenowo, trwałe i niezawodne elementy, skuteczne nawet w najtrudniejszych warunkach. Ponadto warto także skorzystać z oferty producentów Brembo, Zimmermann, ATE, Ferodo, Bosch, TRW oraz Textar.


Komentarze

bezpieczenstwo
maczek
,
07.01.2019
Odpowiedz
bezpieczeństwo to podstawa więc klocki i tarcze tylko najlepsze - inaczej nie ma to sensu. Tak samo z oponami- te elefmenty są najważniejsze
Zgadzam się z powyższą opinią
ivan
,
23.02.2020
Odpowiedz
Tylko najlepsze, nie ma co iść w taniochę
Woda z mózgu
Waldek
,
31.07.2019
Odpowiedz
Dawno nie czytałem większych bzdur. Ciekawe, kiedy producenci wymyślą klocki i tarcze letnie i zimowe!!!
marka
Olek
,
26.02.2019
Odpowiedz
ja zazwyczaj stosuje technikę, aby zarówno tarcze i klocki używam tej samej marki, też tak macie?

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.