Jak wymienić filtr powietrza?

Data:
W kategorii Filtr powietrza

W niemal każdym samochodzie filtr powietrza zamontowany jest w tym samym miejscu. Jego wymiana nie należy do trudnych i można jej dokonać we własnym zakresie. Jak wymienić filtr powietrza samodzielnie?

Po prawidłowym zlokalizowaniu filtra powietrza należy zdemontować obudowę, odkręcając wybraną opaskę przy przepływomierzu. Kolejny krok, to odłączenie przewodu, który się przy nim znajduje. Po odkręceniu śrub mocujących i zdjęciu górnej części obudowy można wyjąć filtr, po czym warto wyczyścić dolną część obudowy. Zastępujemy go nowym, bez znaczenia którą stroną – jeżeli będzie pasować to znak, że jest ułożony prawidłowo. Przed założeniem nowego filtra warto sprawdzić połączenie obudowy z rurą, która doprowadza powietrze z zewnątrz. Takie połączenie powinno być szczelne, by powietrze trafiało dokładnie z tego miejsca, które zostało do tego przewidziane.

Uwaga: Nowy filtr powietrza trzeba koniecznie szczelnie zamknąć pokrywą. Należy użyć w tym celu przeróżnych systemów szybkich połączeń, które przewidział producent. Ponadto wypada sprawdzić, czy krawędzie obudowy i pokrywy dokładnie do siebie pasują. Dlaczego to takie istotne? Niemal wszystkie wspomniane czynności składają się na dokładne filtrowanie powietrza dlatego wymianę sugerujemy wykonać starannie, nie pomijając istotnych punktów. Szczelne zamknięcie filtra w jego obudowie da Wam gwarancję, że do silnika będzie trafiać czyste powietrze, bez zanieczyszczeń.


Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!