Świece żarowe NGK

NGKFirma NGK Spark Plug powstała w 1936 roku i już niespełna rok po swoim debiucie na rynku, przedsiębiorstwo rozpoczęło produkcję swoich pierwszych świec zapłonowych. Światowa ekspansja koncernu rozpoczęła się w 1959 roku wraz z powstaniem pierwszej fabryki świec zapłonowych w Brazylii. Do Europy firma wkroczyła w 1975 roku osiągając z roku na rok spektakularny sukces.

Świece żarowe
stosowane są w silnikach diesla. Samochody z silnikiem diesla nie posiadają typowych świec zapłonowych, spotykanych w pojazdach o napędzie benzynowym ze względu na to, że jako silniki wysokoprężne charakteryzują się samoczynnym zapłonem. Mieszkanka paliwo-powietrze nie spala się w tym przypadku po powstaniu iskry, lecz samoczynnie na skutek wzrostu temperatury spowodowanej zwiększeniem ciśnienia w komorze spalania. Służą one do ułatwienia rozruchu, zwłaszcza w niskich temperaturach. Świeca żarowa ma za zadanie podgrzanie powietrza w komorze spalania.

 

Wyróżnić Świece żarowe NGKmożna dwa rodzaje świec żarowych:

Świece metalowe, gdzie elementem grzewczym jest metalowa spirala,


Świece ceramiczne, gdzie element grzewczy jest zatopiony w tworzywie ceramicznym.

Ceramiczne świece żarowe są uważane za lepsze , gdyż w znacznie krótszym czasie osiągają wymaganą temperaturę pracy. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku, firma NGK oferuje swoim klientom najbardziej zaawansowaną technologie świec żarowych. Świece żarowe NGK umożliwiają szybki zapłon, nawet w niskich temperaturach.

 
Świece żarowe w iParts.pl!

Świece żaroweJeżeli posiadach samochód z silnikiem wysokoprężnym, to zapewne wiesz, czym są świece żarowe i jak ważną funkcję pełnią w Twoim aucie. Świece żarowe, w zależności od modelu samochodu oraz silnika w nim zamontowanego, mogą różnić się od siebie parametrami oraz wymiarami. Tylko w iParts.pl znajdziesz najszerszą ofertę ...

Sprawdź Świece żarowe