Części samochodowe NGK

Kategorie

Auto części zamienne NGK

Części samochodowe NGK

NGK to znana na całym świecie japońska firma zajmująca się produkcją części układu zapłonowego z przeznaczeniem na rynek motoryzacyjny. Fabryki NGK corocznie produkują łącznie przeszło 500 milionów różnorodnych części firmy NGK zgodnych z wytycznymi czołowych producentów samochodowych. Wśród stałych dostawców części NGK znajdują się między innymi takie marki jak Audi, BMW, Ferrari, Fiat czy Volkswagen. 

Główna siedziba firmy NGK znajduje się w miejscowości Ratingen w Niemczech. Za początki rozpoczęcia działalności przyjęto datę 11 listopada 1936 roku. Już w rok od momentu założenia firmy NGK uruchomiono produkcję pierwszych świec zapłonowych. Od 1967 roku rozwinięto produkcję elementów ceramicznych dla urządzeń elektrycznych w telekomunikacji i informatyki. W 1982 roku do oferty NGK wprowadzono sondy lambda oraz regulowane katalizatory. Światowa ekspansja na rynki międzynarodowe rozpoczęła się w już w roku 1959 wraz z powstaniem pierwszej fabryki w Brazylii. W 2003 roku stworzono przedstawicielstwo NGK w Polsce

Oryginalne części samochodowe NGK wykorzystywane są seryjnie w produkcji zdecydowanej większości modeli samochodów. Świece zapłonowe NGK są rekomendowane i stosowane między innymi przez koncerny BMW, Hondy, Fiata, Forda, Skody oraz wielu innych producentów. Z danych zaprezentowanych przez szefostwo NGK wynika, że japońska firma jest największym na świecie oferentem świec zapłonowych oraz sond lambda. Oferta części zamiennych przeznaczonych na rynek wtórny stworzona została według identycznych specyfikacji jak elementów przeznaczonych na tzw. "pierwszy montaż".

Opinie o częściach NGK

Nie znam lepszych świec zapłonowych niż NGK. Od bardzo dawna stosuje je w swoich samochodach i nigdy się na nich nie zawiodłem.

Aleksander, Bełchatów

16-02-2016

Ze świec firmy NGK, zarówno żarowych jak i zapłonowych, korzystam już od bardzo wielu lat. Wiem że są to części najwyższej jakości dlatego stosuje je w każdym swoim samochodzie.

Jurek, Busko Zdrój

25-02-2016

Do części firmy NGK mam szczególne zaufanie. Zarówno świece jak i kable zapłonowe, w starym samochodzie spisują się idealnie. Mają bogatą ofertę na części, dlatego nawet trudnodostępne części można zastąpić innymi z tej firmy.

Leszek, Warszawa

14-03-2016

Bardzo często w Naszym warsztacie wymienia się świece zapłonowe. Często klienci przywożą swoje, ale niemal w każdym przypadku zdarza się że są to świece NGK, które sami stosujemy i montujemy w samochodach Naszych klientów.

Mirek, Lublin

02-04-2016

Katalog części NGK online

Katalog online: https://www.ngkntk.com/pl/wyszukiwarka-produktow/