Amortyzatory Bilstein

BilsteinFirma Bilstein jest spółką-córką grupy ThyssenKrupp Technologies AG i zajmuje się produkcją amortyzatorów do samochodów osobowych, użytkowych i SUV-ów. Firma została założona w  1873 r. przez Augusta Bilsteina, od 1928 r. produkuje części wykorzystywane motoryzacji. Amortyzatory Bilstein słyną z wybitnej jakości, dzięki wykorzystaniu w procesie produkcji najnowocześniejszych technologii, innowacyjnych rozwiązań oraz bogatego doświadczenia inżynierów. Za świadectwo jakości amortyzatorów Bilstein może posłużyć fakt, iż są one wykorzystywane przez wielu producentów na pierwszy montaż, takich jak m.in. Mercedes, Smart, Porsche, BMW, Audi, Ferrari, Lotus czy Jaguar.

Wśród najpopularniejszych linii produktowych Bilsteina wyróżnić możemy m.in.:


Seria Bilstein B4 – najbardziej popularna i znana na całym świecie linia produktów Bilsteina. Są to amortyzatory jednorurowe gazowe, które mają zastosowanie do większości modeli samochodów na rynku. To, co je wyróżnia na tle konkurencyjnych amortyzatorów to stała moc tłumienia pod każdym obciążeniem a także wysokie rezerwy mocy w trosce o maksymalne bezpieczeństwo.


Seria Bilstein B6 – sportowa seria amortyzatorów przeznaczona dla użytkowników dynamicznej jazdy. Wykorzystuje technologię BILSTEIN monotube upside-down. Charakteryzuje je zwiększona wydajność i trwałość. Można je stosować zarówno ze sportowymi, jak i standardowymi sprężynami zawieszenia.


Seria Bilstein B8 - skrócone, sportowe amortyzatory przystosowane do większości sprężyn obniżających i seryjnych zawieszeń wyczynowych. W połączeniu ze sprężynami obniżającymi dają niezwykłą jakość prowadzenia pojazdu, bezpieczeństwo i 100% kontrolę. Charakterystyka pracy amortyzatorów Bilstein B8 została opracowana w trakcie jazd testowych.


Seria Bilstein B10 – gazowe amortyzatory dwururowe wykorzystywane przez tunerów, chcących obniżyć swoje auta i nadać im sportową charakterystykę. Obniżają zawieszenie o ok. 60 mm na przedniej osi, i 40 mm na tylnej. Zapewniają ogromną przyjemność jazdy, dobre prowadzenie i pełne bezpieczeństwo. Można je zakupić wraz ze specjalnymi, optymalnie zintegrowanymi sprężynami zawieszenia.


Seria Bilstein B12 – amortyzatory dla wszystkich tych, którzy chcą połączyć sportową charakterystykę pracy z idealnym wyglądem i dobrymi osiągami. Wykorzystany jest w nich Professional Cornering System, dzięki któremu prowadzenie jest pewne i dynamiczne. Seria Bilstein B12 zapewnia równomierne obniżenie zawieszenia o maksymalnie 40 mm.



Amortyzatory BilsteinZnaczną część oferty Bilsteina stanowią amortyzatory jedno – i dwu rurowe. Każdy amortyzator Bilstein posiada takie same parametry co wyposażenie oryginalne i jest dokładnie przetestowany przed opuszczeniem linii produkcyjnej. Części te są testowanie nie tylko fabrycznie, ale także i w realnych warunkach drogowych, tak aby mogły w 100% spełnić wymagania każdego klienta. Bilstein jako jeden z pierwszych producentów zaczął stosować technologię gazową w amortyzatorach teleskopowych, przeznaczonych do montażu w autach z segmentu premium. Firma Bilstein jest twórcą zaawansowanych systemów tłumienia, takich jak m.in. PSS 9/10, ridecontrol, Triple-C-Technology czy Technika Monotube / Twintube.

 
Oryginalne Amortyzatory w najlepszych cenach

AmortyzatoryAmortyzatory stanowią zasadniczą część układu zawieszenia, która ma za zadanie tłumić drgania i stabilizować jazdę oraz utrzymywać w odpowiedniej pozycji sprężyny zawieszenia. Specjaliści twierdzą, iż jest to jeden z najważniejszych podzespołów w samochodzie. ...

Sprawdź Amortyzatory