Części samochodowe BILSTEIN

Kategorie

Auto części zamienne Bilstein

Części samochodowe BILSTEIN

Niemiecka firma Bilstein znana jest głównie z produkcji najwyższej jakości elementów układu zawieszenia pojazdów. Amortyzatory Bilstein wykorzystywane są w seryjnej produkcji pojazdów takich marek jak Audi, BMW, Ferrari czy Porsche. Ponadto marka Bilstein jest obecna ze swoją ofertą na rynku części zamiennych. W tym zakresie części Bilstein znane są głównie fanom tuningu samochodowego. 

Historia firmy Bilstein zaczyna się w 1873 roku. To właśnie wtedy August Bilstein uruchomił działalność, chociaż części samochodowe Bilstein pojawiły się na rynku dopiero od roku 1928. Pierwszą częścią dostarczoną do seryjnej produkcji był chromowany zderzak. Moment zwrotny w historii firmy Bilstein datuje się na rok 1954. Wówczas niemieckie przedsiębiorstwo z synem założyciela Hansem Bilsteinem na czele dostrzegło spory potencjał drzemiący w pomyśle francuskiego badacza Bouciera de Carbon. Celem współpracy miało zostać wyeliminowanie wad popularnych amortyzatorów teleskopowych, co zaowocowało powstaniem amortyzatorów gazowych wykonanych w technologii jednorurowej. Obecnie wszystkie modele Mercedes AMG startujące w serii DTM oraz ponad połowa wszystkich zespołów biorących udział w całodobowym wyścigu na torze Nurnburging wyposażonych jest w elementy układu zawieszenia Bilstein. Amortyzatory Bilstein tworzone są zgodnie z technologią sprężonego gazu zapobiegającą spienianiu oleju wykorzystywanego jako czynnik tłumiący. 

Bilstein zajmuje się produkcją najwyższej jakości amortyzatorów gazowych i olejowych, wykorzystywanych w seryjnej produkcji topowych producentów samochodowych. Oprócz seryjnego wyposażenia części Bilstein można znaleźć w ofercie wielu sklepach motoryzacyjnych.

Opinie o częściach BILSTEIN

Musiałem wymienić w swoim samochodzie amortyzatory bo już przyszła na nie pora. Mechanik polecił mi części Bilstein, na które się zdecydowałem i nie żałuję swojej decyzji.

Łukasz, Katowice

16-10-2015

Od 10 lat pracuje jako mechanik samochodowy. Jeżeli chodzi o wymianę amortyzatorów to zawsze polecam części Bilstein. W końcu to pierwszy montaż w takich autach jak Audi czy Ferrari.

Dawid, Zielona Góra

26-11-2015

Jeżeli ktoś chce poddać swoje auto tuningowi i zamontować sportowe amortyzatory, części Bilstein to idealne rozwiązanie do takich rzeczy.

Batek, Rzeszów

13-01-2016

Ze spokojnym sumieniem mogę polecić części firmy Bilstein, chociaż by dlatego że sam z nich korzystam od paru lat i nigdy się nie zawiodłem.

Krystian, Warszawa

29-01-2016

Katalog części Bilstein online

Katalog online: http://web1.carparts-cat.com/default.aspx