Sprawdź rolki napinacza w iParts.pl

Nowe samochody mają to do siebie, że bardzo duża ilość urządzeń jest napędzana za pomącą paska klinowego lub wielorowkowego od wału korbowego jednostki napędowej. Silnik, by móc pracować prawidłowo, musi posiadać sprawny mechanizm, który odpowiada za właściwe napięcie paska. Nieodzownym elementem tego układu jest rolka napinająca.

Uszkodzenia rolki napinacza

Rolka napinacza to często zapominany podzespół, który jest jednym z elementów składowych rozrządu. Odpowiada m.in. za maksymalne zredukowanie drgań i wibracji oraz odpowiednie naciągnięcie paska rozrządu. Zadania rolki napinacza są o tyle istotne, że od jej prawidłowego działania zależy właściwa praca jednostki napędowej. Dlatego podczas wymiany rolki napinacza zaleca się wybierać najlepszej jakości części.

Pamiętajmy, że awaria rolki napinacza praktycznie uniemożliwia kontynuowanie jazdy samochodem. Uszkodzenie rolki prowadzi zwykle do ześlizgnięcia się paska klinowego lub jego całkowitego zerwania. Taka sytuacja jest o tyle groźna, że od paska napędzana jest m.in. pompa wspomagania kierownicy, alternator oraz wiele innych.

Rodzaje rolek napinacza

Na rynku części zamiennych znajdziemy rolki napinacza gładkie oraz wielorowkowe o różnej wielkości, które stosuje się jako zamienniki cześć oryginalnych. Istotne jest, że ich jakość nie odbiega jednak niczym od rolek napinacza, montowanych fabrycznie. Rolki napinacza, dostępne na aftermarkecie produkuje się wyłącznie ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Zastosowanie najlepszych łożysk oraz wysokiej jakości wzmacnianych tworzyw sztucznych to gwarancja długiej i niezawodnej pracy rolek napinacza. Niektórzy producenci posiadają w swojej ofercie także metalowe rolki napinacza, które produkuje się metodą tłoczenia na tłocznikach ze specjalnych blach do głębokiego tłoczenia.

Najlepsza oferta części zamiennych sklepu internetowego iParts.pl to cała gama produktów do praktycznie każdej marki samochodu. Posiadamy rolki napinacza, renomowanych producentów, między innymi takich jak SKF, Lucas, Gates, Ruville, Breda Lorett, Ina i Quinton Hazell.

Wszystkie oferowane przez nas rolki napinacza są fabrycznie nowe i posiadają pełną gwarancję producenta (12 lub 24 miesięcy).

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Aby wybrać odpowiednią część do swojego samochodu, wybierz markę auta z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową.

Najpopularniejsi producenci

Rolka napinacza INA
Rolka napinacza DAYCO
Rolka napinacza SNR
Rolka napinacza IPD
Rolka napinacza RUVILLE
Rolka napinacza QUINTON HAZELL
Rolka napinacza BREDA LORETT
Rolka napinacza OPTIMAL
Rolka napinacza SKF