Wybierz model samochodu marki CitroËn

Samochody Citroen

CitroenMarka Citroen jak większość marek na świecie, swoją nazwę zawdzięcza nazwisku swojego twórcy. Mowa tu o Andre Citroen, który był synem pochodzącej z Warszawy Maszy Amelii Kleinmann i Holendra Leviego Citroena. Wiódł on razem z rodziną ciężkie życie, gdyż ich firmę jubilerską spotkało bankructwo, a sam Andre trafił na cztery lata do wojska. Jednak był to dla niego zbawienny okres, gdyż podczas przebywania służby w Polsce dostrzegł drewniane koła zębate o daszkowym uzębieniu, na które nabył patent po powrocie z wojska i w 1902 roku założył firmę produkująca takie koła, lecz były one wykonane ze stali. Ten daszkowy wzór zębów, dał początek obecnemu logu Citroena. 

Jego działalność w branży motoryzacyjnej była już w tamtych czasach bardzo rozwinięta, a wszystko to za sprawą bliskich kontaktów Andre z ludźmi przemysłu motoryzacyjnego. Był dyrektorem generalnym firmy Mors, w której wprowadził kilka nowych modeli, prezesem francuskiej izby przemysłu motoryzacyjnego. Podczas podróży do Stanów Zjednoczonych zapoznaje się z organizacją produkcji w zakładach Forda

Pierwszy model samochodu ze stajni Citroena wychodzi z taśmy produkcyjnej w roku 1919, a był nim Citroen typu A. W 1924 roku powstaje wyodrębniona grupa Automobiles Citroen, która zajmowała się jedynie produkcją samochodów. Popularność marki wzrastała w bardzo szybkim tempie, a wraz z nią rośnie tez masowa produkcja zapożyczona z koncernu Forda. Samochody marki Citroen były również na wyposażeniu wojska polskiego, a stało się to dzięki zamontowanym gąsienicą w zamiast tylnych kół napędzających. Samochodami tymi pokonywano również Sahare na przełomie lat 1922 i 1925. Kolejną rewolucją był przedni napęd Citroena zaprezentowany w modelu Traction Avant, który był nowością w tamtych czasach oraz hydropneumatyczne zawieszenie, dzięki któremu pasażerowie mają zapewniony maksymalny komfort jazdy. Takim układem części Citroen zdobył uznanie wśród konstruktorów oraz na stałe wszedł do historii światowej motoryzacji. Do dziś takie rozwiązanie jest cechą rozpoznawczą francuskiej marki.

Najbardziej znanym modelem w dziejach Citroena był model 2CV, którego prototyp został zbudowany w 1939 roku. Przez II Wojnę Światową nowy samochód Citroena, zadebiutował dopiero w 1948 roku w Paryżu. Model ten zasługuje na uwagę dzięki okresowi produkcji trwającemu do roku 1990, czyli aż 50 lat! 

Kolejne kryzysy w latach 70 przyniosły dla marki wiele zmian, a najważniejsza jest połączenie Citroena z innym francuskim producentem samochodów – Peugeotem. W wyniku połączenia powstaje koncern PSA, w którym Citroen jest obecny do dnia dzisiejszego.

Części samochodowe Citroen oferowane w sklepie internetowym iParts.pl to gwarancja wytrzymałości, doskonałych parametrów technicznych oraz bezpieczeństwa. W sklepie dostępne są auto części Citroen do wszystkich modeli francuskiej marki.

Jesteś zainteresowany kupnem części do Citroena? Jeśli tak, wybierz część z powyższego zestawienia, następnie model, rocznik i na końcu - wersję silnikową swojego samochodu. 

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Zamówienia można składać telefonicznie, przy pomocy poczty elektronicznej (e-mail) lub online 24h /dobę na stronie naszego sklepu internetowego

Nie pozwól aby Twoje auto było niesprawne - zamów w iParts.pl nowe części do Twojego samochodu w najatrakcyjniejszych cenach z bezpłatną dostawą do domu!

W asortymencie posiadamy również bogaty wybór części do innych marek samochodowych pochodzących z Francji. Sprawdź naszą ofertę części do samochodów francuskich.

Popularne modele:

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe