Wybierz model samochodu marki Volvo

Części do Volvo w atrakcyjnych cenach - iParts.pl

Volvo, a raczej nazwa marki pojawiła się dużo wcześniej niż pierwsze samochody tej marki i została wymyślona przez współzałożycieli szwedzkiej fabryki łożysk kulkowych SKF. Nazwa Volvo pochodzi o słowa "toczyć się". Jako znak firmowy zarejestrowano ją w 1915 roku. W firmie SKF pracowało wówczas dwóch pomysłodawców działalności motoryzacyjnej - Assar Gabrielsson i Gustaf Larson. Podczas spotkania na przerwie zaczęli rozmawiać o wspólnym zainteresowaniu, którym była motoryzacja. Rozmowy te zaowocowały w realny pomysł budowania samochodów. 

Ich marzenie przerodziło się w rzeczywistość w 1927 roku, gdy pojawił się pierwszy samochód marki Volvo model OV4, nazywany Jakobem. Co ciekawe prototyp tego samochodu miał źle złożony mechanizm różnicowy i mógł poruszać się jedynie do tyłu. Wadę tą udało się jednak pomyślnie usunąć przed oficjalną prezentacją. Oprócz wersji cabrio, do produkcji trafił również model z zamkniętym nadwoziem o nazwie PV 4. Początkowo sprzedaży samochodów była niewielka, jednak w kolejnych latach klientów było coraz więcej, zmuszając tym samym producenta do zwiększenia ilości wytwarzanych pojazdów. 

Volvo oprócz samochodów osobowych, jest również wytwórcom pojazdów użytkowych. Ich produkcję rozpoczęto niedługo po założeniu firmy w roku 1928. Konstruowanie i produkowanie ciężarówek oraz autobusów stało się konikiem szwedzkiej marki. 

W przeciwieństwie do innych europejskich firm, Volvo podczas II wojny światowej opracowywało projekty nowych modeli samochodów. Dzięki nieustannej pracy w roku 1944 wprowadzono do produkcji Volvo PV 444, którego okres produkcji trwał aż do 1958 roku. Oznaczenie samochodów było nieprzypadkowe, a cyfry symbolizowały kolejno: pierwsza 4-osobowe wnętrze, druga moc 40 KM, a trzecia użycie czterocylindrowego silnika. 

Chęć dostarczania klientom zarówno ładnych, jak i bezpiecznych samochodów sprawiła, że w latach pięćdziesiątych Volvo wprowadziło do swojego sposobu projektowania crash testy. Ich głównym zadaniem było sprawdzenia wytrzymałości pojazdu oraz kluczowych części Volvo podczas różnego rodzaju kolizji z przeszkodami i innymi samochodami. Pierwszy model poddany tej próbie to Volvo Amazon z 1956 roku.

Ciekawostką jest iż jako pierwsze auto na świecie Amazon od 1959 roku miał montowane seryjnie trzypunktowe pasy bezpieczeństwa z przodu. Pasy te posiadało Volvo PV 544, oferowane w wersjach z nadwoziem typu sedan (P 120), coupe (P 130) oraz kombi (P 220). Marka wprowadziła również inne innowacyjne, jak na tamte czasy, części samochodowe Volvo, które z czasem stały się standardem we wszystkich współczesnych autach.

Końcem lat pięćdziesiątych do produkcji został wdrożony sportowy model Volvo oznakowany jako P 1800. Auto posiadało bardzo piękne nadwozie, które przyczyniło się do zadebiutowania pojazdu w filmie pt. "Święty". 

Lata dziewięćdziesiąte były okresem zmian w nazewnictwie modeli Volvo. Według nowej numeracji od 1995 roku nazwano następcę serii 400 sedana S40 oraz kombi V40. Volvo 850, które zadebiutowało w 1991 roku od 1996 roku sprzedawane było jako S70 i V70. W obecnych czasach w sprzedaży jest również model z nadwoziem coupe C 30, ekskluzywne limuzyny S 60 i S 80 oraz dwa SUV-y XC 90 i mniejszy XC 60. Volvo od 1999 roku niezależną firmą, z powodu wykupienia go przez koncern Forda. 

Auto części Volvo dostępne w sklepie internetowym iParts.pl to oryginalne części zamienne o tej samej specyfikacji technicznej, jaką stosuje się podczas produkcji samochodów marki Volvo. Części do Volvo oferowane przez iParts.pl to najwyższa jakość wykonania w atrakcyjnej cenie.

iParts.pl - Kontakt iParts.pl - Zalety

Jeżeli chcesz uniknąć ogromnych kosztów związanych z kupnem części do Volvo - wybierz ofertę naszego sklepu internetowego iParts.pl

Popularne modele:

Przewody zapłonowe w iParts.pl!

iParts.pl posiada największą ofertę przewodów zapłonowych w Polsce. Posiadamy jedynie najlepsze produkty najbardziej renomowanych producentów, do wszystkich marek samochodów.

Przewody zapłonowe to elementy, których głównym zadaniem jest dostarczanie prądu o wymaganych parametrach, ustalonych przez konstruktorów. Dzięki temu mamy pewność, że iskra wytwarzana pomiędzy elektrodami świecy zapłonowej będzie dostatecznie silna. Jak większość ...

Sprawdź Przewody zapłonowe