Jakie wycieraczki samochodowe wybrać?

Data:
W kategorii Pióra wycieraczek

Optymalna widoczność podczas jazdy to niezwykle istotna kwestia. Od dobrego stanu wycieraczek zależy w dużej mierze widoczność drogi w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych. Nie trzeba być ekspertem, by rozpoznać, że należy je wymienić. Nieco gorzej jest z doborem odpowiedniego egzemplarza. Wybór skutecznych i tanich wycieraczek nie należy do łatwych. Jak zrobić to najlepiej?

Gdy pióra wycieraczek będą coraz słabiej zbierać wodę, zostawiając na szybie liczne smugi, to w zasadzie nie pozostaje nic innego, jak kupić nowe i dokonać wymiany. Ponadto w niektórych przypadkach, gdy pióra wycieraczek nie były eksploatowane przez dłuższy czas i wystawione na działanie promieni słonecznych, może dojść do ich odkształcenia, co również będzie widoczne podczas mało efektywnej pracy. Odradzamy bagatelizowania tych problemów, bowiem w przypadku mocnych opadów deszczu może okazać się, że nasza widoczność jest na tyle ograniczona, że będziemy stwarzać niebezpieczeństwo na drodze.

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

Jakie wycieraczki wybrać? Podstawowe kryterium wyboru to oczywiście rodzaj wycieraczki tj. płaskie lub ze stelażem. Modele płaskie są droższe ale bez wątpienia lepiej dostosowują się do kształtu szyby. Egzemplarze ze stelażem są z kolei dostępne w dwóch wariantach, ze spojlerem lub bez. Wycieraczki ze spojlerem, dzięki lepszemu dociśnięciu do szyby, zdecydowanie lepiej pracują przy wyższych prędkościach. Spojler występuje po stronie kierowcy ze względu na sposób, w jaki powietrze opływa przednią szybę. W niektórych przypadkach warto przymierzyć większy rozmiar wycieraczek, co pozwoli uzyskać większe pole widzenia. Ponadto, pamiętajcie, by dokonując zakupu skorzystać z oferty znanych producentów np. Bosch, Alca, Valeo. Tanie wycieraczki, nieznanego pochodzenia, choć nowe, to mogą pozostawiać smugi i głośno pracować, dlatego odradzamy takiego rozwiązania. Lepiej zainwestować w dobry produkt, który wystarczy na około rok intensywnej eksploatacji.