Wycieraczki samochodowe Bosch. 3 serie produktowe dostosowane do różnych potrzeb i oczekiwań

Data:
W kategorii Pióra wycieraczek

Segmenty cenowo-jakościowe wycieraczek Bosch

Przyglądając się ofercie wycieraczek samochodowych marki Bosch nieco z boku, można zauważyć dużą zbieżność z tym, co prezentują najwięksi konkurenci omawianej marki. Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest podział produktów na segmenty cenowo-jakościowe. W ofercie firmy Bosch mamy więc wycieraczki z segmenu:

 • premium,
 • średniego,
 • ekonomicznego.

Każdy z tych segmentów tworzą inne serie produktowe, różniące się od siebie w sposób wyraźny tak pod względem ceny, jak i zaawansowania stosowanej przy ich produkcji technologii. Dopasowanie serii produktowej wycieraczek Bosch do konkretnego segmentu przedstawia się następująco:

 • segment premium – wycieraczki Bosch Aerotwin,
 • segment średni – wycieraczki Bosch Twin,
 • segment ekonomiczny – wycieraczki Bosch Eco.

Co warto wiedzieć o każdej z tych serii?

Wycieraczki samochodowe Bosch Aerotwin

Wycieraczki serii Bosch Aerotwin to wycieraczki bezprzegubowe. Za ich odpowiednie usztywnienie zapewniające właściwe przyleganie pióra do szyby odpowiada ich specjalna konstrukcja, a dokładniej szyna stabilizująca Evodium znajdująca się wewnątrz samego pióra. Pióro w wycieraczkach Bosch Aerotwin posiada jeszcze jedną wyjątkową cechę – wykonane zostało z dwóch rodzajów gumy, na którą to gumę nałożono dodatkowo specjalną powłokę poślizgową. Jej zadaniem jest redukowanie tarcia do niezbędnego minimum, tak aby z jednej strony wycieraczka stawiała jak najmniejszy opór, a z drugiej by skutecznie zbierała wodę, śnieg, czy innego rodzaju zanieczyszczenia lądujące na szybie samochodu.

Jednak konstrukcja wycieraczek Bosch Aerotwin ma na celu zapewnienie nie tylko ich efektywności, ale i właściwego komfortu kierowcy. W tym zakresie kluczowe okazało się nadanie wycieraczkom odpowiedniej aerodynamiki, która gwarantuje niezwykle cichą pracę oraz doskonałe przyleganie do szyby, gdy wycieraczki są wyłączone. Właśnie to przyleganie do szyby decyduje o tym, iż model Aerotwin nie generuje zbędnego hałasu nawet podczas bardzo szybkiej jazdy.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny wycieraczek Bosch w naszej ofercie!

W ramach serii Bosch Aerotwin wyróżniamy dodatkowo dwa rodzaje modeli, różniące się od siebie przede wszystkim sposobem mocowania. Są to więc:

 • wycieraczki Bosch Aerotwin Plus – uniwersalne wycieraczki z 4 adapterami pasującymi do 10 różnych typów ramion,
 • wycieraczki Bosch Aerotwin Multiclip – wycieraczki ze specjalnym adapterem umożliwiającym zamocowanie we wszystkich popularnych modelach samochodów (dostosowującym je do wielu różnych typów mocowań).

Warto również wspomnieć, że model Aerotwin odznacza się żywotnością dłuższą aż o 30% od wycieraczek standardowych i pełną efektywnością oczyszczania na całej długości pióra.

Wycieraczki samochodowe Bosch Twin

Tworzące segment średni wycieraczki Twin to model klasycznych wycieraczek szkieletowych, w którym możemy znaleźć rozwiązania zaczerpnięte z segmentu premium. Chodzi tu o zastosowanie dwóch różnych rodzajów gumy, co jest rozwiązaniem wynalezionym właśnie w laboratoriach marki Bosch. Dzięki dwuskładnikowej gumie, pióra wycieraczek Bosch Twin odznaczają się dużą skutecznością oczyszczania szyby samochodowej bez skrzypienia i bez pozostawiania smug oraz jakichkolwiek zarysowań.

Jeśli chodzi o sam stelaż wycieraczek Bosch Twin, to mamy tu do czynienia z konstrukcją, która jest:

 • metalowa,
 • dwukrotnie lakierowana,
 • zabezpieczona przed wpływem czynników atmosferycznych (śnieg, lód),
 • zabezpieczona przed korozją.

Wszystkie wycieraczki modelu Twin posiadają również adapter Quick-Clip, który umożliwia łatwy i szybki montaż w zdecydowanej większości samochodów.

Wycieraczki samochodowe Bosch Eco

Eco to „najuboższa” seria produktowa wycieraczek marki Bosch, jednak nadal spełniająca wszystkie najważniejsze wymagania, jakie stawia się wobec wycieraczek samochodowych w ogóle. Tak jak model Twin, seria Eco powstała w oparciu o metalowy stelaż z nitowanymi przegubami. Samo pióro nie zostało już wykonane wprawdzie z gumy dwuskładnikowej, ale zastępująca ją guma naturalna również sprawdza się bardzo przyzwoicie. Jej zastosowanie gwarantuje dużą trwałość i skuteczność oczyszczania szyby.

Wycieraczki Bosch Eco to przede wszystkim bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Wyposażenie ich w adapter Quick-Clip zapewnia dodatkowo możliwość łatwego zamontowania ich w praktycznie każdym modelu auta.


Komentarze

Bosch
Vitali
,
10.03.2020
Odpowiedz
Kupując wycieraczki zawsze należy zwracać uwagę na jakość, zaoszczędzi to takich sytuacji, ze wam przymarzają do szyby w zimie, czy podczas jazdy w błocie nie będą robić zacieków. Ja osobiście korzystam z Bosch Aerotwin już 4 sezon i na razie jak nowe. Pytanie czy coś się im może równać?

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.