Szukacie nowych dywaników do swojego samochodu, ale nie chcecie wybierać bez zastanowienia? Zależy Wam na jak najlepszym dopasowaniu modelu, materiału i jakości do swoich oczekiwań? Koniecznie przeczytajcie ten oto poradnik.

Z punktu widzenia specjalistów od tuningu i auto detailingu, właściciele aut dzielą się na tych, którym zależy na ich samochodach i na tych, którzy po prostu chcą dojechać nimi do pracy. Podział ten należy potraktować nieco humorystycznie, ale z całą pewnością jest w tym trochę racji. Najlepiej widać to na przykładach tych elementów wyposażenia samochodowego, które pełnią najmniej reprezentacyjną funkcję i które mają być przede wszystkim funkcjonalne. W przypadku kierowców, którzy po prostu chcą mieć sprawne auta, o elementach tych można powiedzieć jedynie tyle, że są. Z kolei właściciele aut przykładających dużą wagę do każdego szczegółu, nawet tego typu elementy traktują bardzo poważnie, dobierają je starannie i równie starannie o nie dbają. Takimi właśnie elementami są chociażby dywaniki samochodowe, które dla jednych po prostu są, a dla innych stanowią kolejną okazję do poprawienia estetyki i funkcjonalności swojego auta. Co powinniście wiedzieć o dywanikach, jeśli zamierzacie przejść do tej drugiej kategorii kierowców?

Wybór odpowiedni do pory roku. Dlaczego warto używać zarówno dywaników gumowych, jak i tekstylnych?

Na pierwszy ogień ruszamy z tematem, który stanowi podstawę dla funkcjonalności dywaników samochodowych. W jednym z naszych poprzednich poradników pt. „Zimowa wymiana materiałowych dywaników samochodowych na gumowe to nie żadna fanaberia, ale zwykła, dobrze pojęta konieczność” poruszaliśmy ważny temat wymiany dywaników tekstylnych na gumowe. Teraz, gdy niektórzy już zaczęli wyglądać pierwszych oznak wiosny, mógłby powstać podobny tekst o tym, dlaczego na przełomie tych dwóch pór roku należy pomyśleć nad wymianą odwrotną – dywaników gumowych na tekstylne. Dlaczego w ogóle należy wymieniać dywaniki samochodowe? Jakie ma to znaczenie dla naszego komfortu podczas jazdy?

Dywaniki gumowe przednie (2 szt. czarne) PolGum

Dywaniki gumowe przednie (2 szt. czarne) PolGum

Dywaniki gumowe powstały z myślą o miesiącach mokrych, a więc z myślą o późnej jesieni i całej zimie. To właśnie wówczas wszechobecna wilgoć wchodzi do kabin samochodów wraz z ich kierowcami i pasażerami. Ścieka z ubrań, spływa z butów i… no właśnie. Jeśli macie w aucie zestaw gumowych dywaników, wilgoć ta zatrzymuje się na nich. W każdej chwili możecie ją łatwo usuną, a same dywaniki równie łatwo umyć i wysuszyć. Gdybyście mieli wówczas w aucie położone dywaniki tekstylne, wilgoć ta przesiąkłaby przez nie, jak przez gąbkę, wnikając w materiał podłogi, w tym w izolująca ją piankę. Wilgoć ta następnie zaczęłaby parować, wypełniając całą kabinę, zaparowując szyby i sprzyjając rozwojowi grzybów oraz bakterii.

Dywaniki tekstylne z kolei powstały z myślą o miesiącach ciepłych i suchych. Wiosna i lato, aż do wczesnej jesieni, to czas ich używania. Są tekstylne, ponieważ ich zadaniem jest zbieranie pyły, piasku i wszelkiego typu drobinek nanoszonych do auta. Materiał dywaników przechwytuje je i zatrzymuje, aby nie krążyły w powietrzu wraz z obiegiem klimatyzacji. Dywaniki takie w każdej chwili możecie odkurzyć lub wytrzepać, w ostateczności wyprać.

Wybór właściwy dla modelu auta. Czy znalezienie odpowiednich dywaników samochodowych może być problemem?

Jeśli martwicie się o to, że posiadacie dość rzadki model auta i możecie mieć problem z dopasowaniem do niego dywaników samochodowych, to martwicie się zupełnie niepotrzebnie. W naszym sklepie jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność. Iparts.pl to obecnie ponad 2 mln najróżniejszych części, w tym dziesiątki, a właściwie już setki dywaników wraz z akcesoriami do nich. Z pewnością znajdziecie u nas to, czego potrzebujecie. Pamiętajcie również, że wiele dywaników samochodowych zostało zaprojektowanych tak, aby pasowały do więcej niż jednego modelu samochodu. Zadanie to ułatwiają nam sami producenci aut, korzystając chętnie z tej samej płyty podłogowej w wielu różnych modelach. Stąd nasze przykładowe dywaniki marki PolGum mogą być używane z równym powodzeniem w autach: Fiat Panda II, Honda FR-V, Peugeot 207, Peugeot 406 oraz Renault Twingo II.

Uniwersalne dywaniki gumowe Prymus (popielate) Geyer-Hosaja

Uniwersalne dywaniki gumowe Prymus (popielate) Geyer-Hosaja

Do tego dochodzą jeszcze dywaniki samochodowe uniwersalne, skrojone w ten sposób, aby pasowały do absolutnie każdego modelu auta osobowego. Przykładem takich dywaników są uniwersalne dywaniki gumowe Prymus, marki Geyer-Hosaja.

Wybór odpowiedni do oczekiwań. Dlaczego warto postawić na dywaniki samochodowe od sprawdzonych, polskich producentów?

To, że zależy Wam na jakości, wcale nie oznacza, że musicie przepłacać za logo znanej marki na nowym komplecie swoich dywaników. Jakość ma wprawdzie swoją cenę, ale nie musi to być wcale cena wygórowana. Najlepiej pokazują to nasi rodzimi producenci i nasze polskie marki. Właśnie dlatego szczególnie zachęcamy Was do wybory dywaników samochodowych takich marek, jak:

  • PolGum,
  • Rezaw-Plast,
  • FroGum,
  • Kegel-Błażusiak.

Tych, którzy ciągle jeszcze nie ufają polskim markom, pragniemy uspokoić. Krajowi producenci, których wyroby możecie znaleźć w naszym sklepie, są prawdziwymi ekspertami w dziedzinie wyrobów gumowych, tekstylnych oraz skórzanych. Cenieni na całym świecie, powinni w końcu doczekać się uznania również u nas. A ponieważ oferują swoje produkty po naprawdę przystępnych cenach, powinni to uznanie zyskać szczególnie łatwo.