Części samochodowe Sosnowiec – poradnik zakupowy dla mieszkańców Sosnowca i okolic

Data:

Mieszkasz w Sosnowcu lub okolicach? Szukasz części samochodowych do swojego auta, ale nie masz pewności, gdzie dostaniesz je bez nadwyrężania przy tym swojego budżetu? Jeśli tak, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Wbrew zapewnieniom rosnącej liczby dostawców, kupno części samochodowych wcale nie jest czynnością łatwą. Wielu kierowców, nauczonych złym doświadczeniem, kupno części zamiennych do swojego auta traktuje jako pewien rodzaj loterii – być może wszystko się uda i będą z tej transakcji od początku do końca zadowoleni, ale trzeba się raczej liczyć z tym, że coś jednak pójdzie nie tak i albo przyjdzie im za wybraną część zapłacić więcej, niż powinni, albo też powstaną jakieś problemy, czy to z jej dostawą, czy też z użytkowaniem. Dokładnie te same dylematy mają kierowcy mieszający na terenie Sosnowca oraz sąsiednich miast. Ilość i różnorodność sklepów motoryzacyjnych w tym rejonie nie gwarantuje im wcale udanej transakcji. A co gwarantuje? Jak powinieneś kupować części samochodowe w Sosnowcu, aby być z tego zakupu za każdym razem w pełni zadowolonym?

Czym powinieneś się kierować przy wyborze części samochodowych w Sosnowcu?

Mówi się, że kierowcy i właściciele aut dzielą sią na tych, którzy przy wyborze części zamiennych kierują się ceną, oraz takich, którzy dokonują wyboru, mając na uwadze przede wszystkim jakość. A jak jest naprawdę? Nasze długoletnie doświadczenie, jako jednego z największych motoryzacyjnych sklepów internetowych w kraju, pokazuje, że nie jest to wcale takie proste. I nie ma niczego złego w zwracaniu uwagi na cenę czy jakość części samochodowych. Warto jednak pamiętać, że nie są to jedyne wytyczne, a taka typowa „drabinka decyzji zakupowej” dla każdego, kto szuka części samochodowych w Sosnowcu, powinna wyglądać następująco:

  1. Dostawca – to od wyboru dostawcy zależy wszystko to, co znajdziecie poniżej w opisywanej przez nas „drabince decyzji zakupowej”. Wybór dostawcy określa jakość części, ich cenę, rodzaj obsługi, gwarancję, politykę zwrotów oraz wiele, wiele innych czynników wpływających na ostateczne zadowolenie klienta. I nie ma większego znaczenia, czy szukacie części samochodowych w Sosnowcu, czy w innym miejscu Polski. Nadal to od dostawcy zależeć będzie najwięcej. W przypadku miast takich jak Sosnowiec, różnica polega tylko na ich ilości oraz różnorodności. A jedno i drugie mogą sprawić pewne trudności z wyborem tego właściwego sklepu.
  2. Przeznaczenie – doświadczeni mechanicy nie bez powodu podpowiadają swoim klientom, że decyzja o tym, jakiej marki (a więc i w jakiej cenie) daną część wybrać, zależy przede wszystkim od tego, jakie ma być jej przeznaczenie. Są części, na których nie wolno oszczędzać. Kupując je, stawiaj zawsze na dobre, renomowane marki. Do takich części należą chociażby elementy układu hamulcowego, filtry czy rozrząd. Są jednak części czy akcesoria, na których oszczędzić można. W tej kategorii znajdziesz m. in. dywaniki samochodowe, wodę destylowaną czy różne inne drobiazgi.
  3. Oryginał/zamiennik – w idealnym świecie wybór oryginalnych części samochodowych były oczywistością. Wszystko byłoby wówczas doskonale spasowane i odpowiadało jakością temu, co zakładali producenci auta. Problem w tym, że w niektórych przypadkach zamienniki są jedynym możliwym rozwiązaniem. Oryginalne części potrafią bowiem być albo bardzo drogie, albo praktycznie niedostępne. Najlepszym przykładem takiej niedostępności są akumulatory. Na rynku wtórnym czy nawet w ASO nie znajdziesz takiego samego akumulatora, w jaki wyposażono Twoje auto jeszcze w fabryce. Tego typu części w sprzedaży detalicznej po prostu nie występują. Jedynym ratunkiem są zamienniki, ale powinny to być tzw. zamienniki klasy premium, a więc doskonale odwzorowujące właściwości części oryginalnych lub nawet je przewyższające. Właśnie takie zamienniki znajdziesz na iParts.pl.

Opisane przez nas punkty to zaledwie sam wierzchołek wspominanej „drabinki decyzji zakupowej”, jednak to właśnie te punkty mają największe znaczenie każdorazowo podczas kupna części samochodowych – w Sosnowcu i w innych miastach.

Obniż koszt naprawy kupując produkty przez internet z dodatkowym kodem.

Twój kod zniżkowy na -5%* to: SOS5

* - nie dotyczy kategorii produktowych: oleje, opony, koła dwumasowe, sprzęgła.

Kiedy powinieneś decydować się na zakup części zamiennych w internecie, a kiedy możesz kupować je również stacjonarnie?

Biorąc pod uwagę specyfikę dostawców internetowych oraz motoryzacyjnych sklepów stacjonarnych, można śmiało stwierdzić, że wybór pomiędzy sklepami działającymi online, a tymi tradycyjnymi, przedstawia się następująco:

  • Części samochodowe powinieneś kupować przez internet wówczas, gdy: zależy Ci na niskiej cenie, szukasz części do mniej popularnego modelu auta, chcesz mieć możliwość dokonania swobodnego wyboru spośród wielu różnych producentów, wolisz robić zakupy bez konieczności wychodzenia z domu, chcesz mieć możliwość darmowego zwrotu w ciągu 14 dni od otrzymania zamówienia, przed zakupem chcesz się poradzić kompetentnego fachowca, czy dana część rzeczywiście będzie dla Ciebie odpowiednia.
  • Części samochodowe powinieneś kupować stacjonarnie, kiedy: bardzo mocno zależy Ci na czasie i musisz je mieć natychmiast u siebie.

Pamiętaj jednak, że sklepy stacjonarne posiadają w swojej ofercie jedynie części samochodowe do najpopularniejszych aktualnie modeli pojazdów. Jeśli interesuje Cię coś mniej standardowego, jedyną sensowną możliwością i tak pozostaje internet.

Szukasz tanich auto części w Sosnowcu? Sprawdź części samochodowe online!

 

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny części samochodowych online w naszej ofercie!

 

Lista dzielnic miasta Sosnowca

Bobrek, Bór, Cieśle, Dańdówka, Dębowa Góra, Jęzor, Józefów, Maczki, Milowice, Modrzejów, Niemce, Niwka, Ostra Górka, Ostrowy, Ostrowy Górnicze, Pogoń, Radocha, Rudna, Sielec, Stare Maczki, Stary Sosnowiec, Środula, Śródmieście, Walcownia

Sosnowiec w migawkach:

Strona www: http://www.sosnowiec.pl/
Profil na Facebook: https://www.facebook.com/miastososnowiec
Profil na Youtube: https://www.youtube.com/user/SosnowiecTV

Inne miasta

Części samochodowe Gdynia, części samochodowe Białystok, części samochodowe Szczecin, części samochodowe Gdańsk, części samochodowe Łódź, części samochodowe Wrocław, części samochodowe Poznań, części samochodowe Lublin, części samochodowe Kraków, części samochodowe Bydgoszcz, części samochodowe Kielce, części samochodowe Częstochowa, części samochodowe Radom, części samochodowe Toruń