Jak kupować części samochodowe w Szczecinie? Poradnik konsumencki dla kierowców ze Szczecina i okolic

Data:

Wraz ze wzrostem liczby samochodów poruszających się po naszych drogach, rośnie też zapotrzebowanie na części zamienne. Te można znaleźć u wielu mniej lub bardziej wyspecjalizowanych podmiotów, oferujących części samochodowe w Szczecinie nieraz po zaskakująco niskich cenach. Czy z ofert tego rodzaju warto korzystać?

Każdy kierowca poszukujący nowych części samochodowych w Szczecinie, ma do wyboru przede wszystkim zakupy w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Wybór dostawcy często łączy się z decyzją o tym, jakiego rodzaju części zamierzacie kupić i jak bardzo zależy Wam na czynnikach decydujących o ich eksploatacji. Marka, kraj produkcji, przeznaczenie i w końcu cena – wszystko to ma znaczenie i wpływa na to, na jakiego dostawcę warto się zdecydować. W jaki sposób?

Na co powinniście zwracać uwagę przy wyborze części samochodowych?

Największym problemem rynku samochodowych części zamiennych nie jest wcale zalew podróbek i tanich zamienników z chin, nie jest nim też nieuczciwość części dostawców, ale brak świadomości klientów. I nie chodzi tu nawet o ich brak orientacji w asortymencie, ale o pewne reguły, które zawsze decydowały, decydują i będą decydować o konsekwencjach takiego czy innego wyboru. Zasada ta dotyczy każdego. Nie ważne, czy poszukujecie części samochodowych w Szczecinie, czy w innym polskim mieście, zawsze powinniście mieć na uwadze następujące punkty:

  1. Marka – nie ma przesady w stwierdzeniu, że marka jest synonimem jakości. Nie może też dziwić fakt, że markowe części samochodowe kosztują zawsze więcej, niż ich zamienniki. Za marką stoi bowiem cała machina odpowiedzialna za proces technologiczny, gwarancję i obsługę klienta. A co stoi za jej zamiennikiem? Zwykle zacierający ręce dostawca, który nie bierze żadnej odpowiedzialność za to, co właśnie Wam sprzedał. Więc choć wybór markowych części zawsze wiązać się będzie z większym wydatkiem, oznacza to również postawienie na jakość i dużo, dużo więcej.
  2. Kraj produkcji – o tym głośno już mówią niektórzy eksperci, choć nadal nie przebiło się to jeszcze do szerokiej świadomości kierowców. Kupując części samochodowe, nawet te markowe, zawsze zwracajcie uwagę na to, gdzie zostały wyprodukowane. Celujcie w części powstałe w krajach UE, Japonii czy USA. Produkty azjatyckie mogą okazać się równie dobre, ale wcale nie muszą.
  3. Przeznaczenie – części przeznaczone do konkretnych modeli aut zawsze stoją o półkę wyżej od tych uniwersalnych. Tzw. części dedykowane to dużo lepsze spasowanie, lepsza współpraca z pozostałymi komponentami, a nawet interwał wymiany biorący pod uwagę konkretne wymagania eksploatacyjne. Jeśli tylko możecie, wybierajcie właśnie takie.
  4. Cena – wprawdzie markowe, jakościowe części motoryzacyjne nigdy nie będą najtańsze na rynku, nie znaczy to jednak, że nie należy szukać dobrych okazji. Wiedzą o tym doskonale ci mieszkańcy Szczecina i okolic, którzy poznali już ofertę naszego sklepu z częściami samochodowymi iParts.pl. Korzystając z oferty dużych, sprawdzonych dostawców, mogących sobie pozwolić na niższe ceny dla swoich odbiorców, można naprawdę nieźle zaoszczędzić, bez konieczności rezygnacji z jakości.

Mając w pamięci wymienione wyżej punkty, z pewnością unikniecie zakupu części, które w ostatecznym rozrachunku okażą się bardziej kosztowne niż droższe, markowe produkty. A gdzie powinniście szukać części samochodowych spełniających te wymagania?

Gdzie w Szczecinie kupicie części samochodowe odpowiednie do swoich potrzeb?

Każdy mieszkaniec Szczecina poszukujący części samochodowych do swojego auta ma do wyboru przede wszystkim:

  • sklepy i hurtownie stacjonarne,
  • portale aukcyjne,
  • motoryzacyjne sklepy internetowe.

Problemem sklepów stacjonarnych jest asortyment ograniczony ilościowo i dostosowany wyłącznie do tych najpopularniejszych modeli aut. Portale aukcyjne to z kolei rozwiązanie dość ryzykowne, gdyż nie daje żadnej pewności nie tylko co do rodzaju i jakości zamówionej części, ale nawet co do tego, czy cokolwiek faktycznie otrzymacie. Motoryzacyjne sklepy internetowe – zwłaszcza te największe i najbardziej renomowane, jak iParts.pl. – to rozwiązanie najlepsze i najbezpieczniejsze. Nie bez powodu aż 99% naszych klientów poleca nas swoim znajomym. Dołączcie do tego grona!

Obniż koszt naprawy nawet o 60% kupując produkty online.

Twój kod zniżkowy na -5%* to: SZCZECIN5

* - nie dotyczy kategorii produktowych: oleje, opony, koła dwumasowe, sprzęgła.

Szukasz tanich auto części w Szczecinie? Sprawdź części samochodowe online!

 

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny części samochodowych w naszej ofercie!

 

Lista dzielnic miasta Szczecina:

Babin, Bałdynko, Barnucin, Basen Górniczy, Błędów, Boleszyce, Bystrzyk, Cieszyce, Cieśnik, Dolina, Dunikowo, Dziewoklicz, Glinki, Os. Kaliny, Kępa Parnicka, Kijewo, Klęskowo, Kluczewko, Kłobucko, Kniewo, Kraśnica, Krzekoszów, Lotnisko, Łasztownia, Nagórnik, Odolany, Oleszna, Podbórz, Os. Przyjaźni, Radziszewko, Rogatka, Rogownik, Rudnik, Sienno, Skoki, Słowieńsko, Sosnówko, Starków, Stoki, Struga, Śmiłów, Os. Świerczewskie, Trzebusz, Urok, Widok, Zdunowo

Szczecin w migawkach:

Strona www: https://www.szczecin.eu/pl
Profil na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCP-SCFR7MSqGkDHTjlLonWw

Inne miasta

Części samochodowe Gdynia, części samochodowe Białystok, części samochodowe Gdańsk, części samochodowe Łódź, części samochodowe Katowice, części samochodowe Wrocław, części samochodowe Poznań, części samochodowe Lublin, części samochodowe Kraków, części samochodowe Bydgoszcz, części samochodowe Radom, części samochodowe Częstochowa, części samochodowe Kielce