Wysokiej jakości przewody zapłonowe firmy NGK

Firma NGK Spark Plug powstała w 1936 roku i już niespełna rok po swoim debiucie rozpoczęła produkcję świec zapłonowych. Światowa ekspansja koncernu rozpoczęła się w 1959 roku wraz z powstaniem pierwszej fabryki świec zapłonowych w Brazylii. W części samochodowe NGK zaopatruje się miliony kierowców i wielu znanych producentów samochodów. W Polsce oddział NGK utworzony został w 2003 roku i od tego momentu dostarcza on swoje produkty do większości warsztatów samochodowych i dystrybutorów części na terenie naszego kraju.

 

Jednym z produktów NGK są przewody zapłonowe, które spełniają wszelkie wymagania jakości i bezpieczeństwa. Przewody zapłonowe odpowiadają za dostarczenie odpowiedniej ilości prądu do świec zapłonowych. Ich nieprawidłowa praca objawia się spadkiem mocy, zwiększonym zużyciem paliwa lub trudnościami z uruchomieniem auta. Przewody zapłonowe NGK charakteryzują się wysoką jakością i żywotnością, dostępne są w trzech wersjach:

 

  1. Miedziane przewody zapłonowe z końcówkami przeciwzakłóceniowymi – miedź jest doskonałym przewodnikiem, jednak narażona jest na korozję. Dzięki zastosowaniu cyny, przewody miedziane chronione są przed utlenieniem. Rdzeń miedziany otoczony jest warstwą silikonową, która zwiększa sztywność przewodu i działa jako izolator elektryczny.
  2. Przewody zapłonowe z opornikiem węglowym – wewnątrz przewodu znajduje się oplot z włókna szklanego, impregnowany węglem. Rdzeń z włókna szklanego otoczony jest dwoma warstwami silikonu i tkaniny z włókna szklanego. Silikonowa izolacja wewnętrzna wpływa na sztywność przewodu i jego wytrzymałość oraz działa jako izolator elektryczny.
  3. Przewody zapłonowe z indukcyjną opornością bierną – wewnątrz przewodu znajduje się rdzeń z włókna szklanego oraz magnetyczna warstwa silikonu, wokół której owinięty jest drut ze stali nierdzewnej. Silikonowa izolacja wewnętrzna zapewnia sztywność przewodów i chroni je przed wysokimi napięciami zapłonu.

 

Wszystkie przewody NGK odporne są na drażniące działanie oleju, benzyny, temperatury do 220 °C, drgania i wilgotność. Nie ryzykuj, postaw na najlepszych - wybierz NGK.

 
Przewody zapłonowe w iParts.pl!

Przewody zapłonowe to kolejne elementy, o których istnieniu dowiadujemy się dopiero w momencie, gdy przestają poprawnie działać. Silnikowe przewody zapłonowe pracują w ekstremalnych warunkach, mając nieustannie do czynienia ze zmiennymi temperaturami, wilgocią, solą czy też innymi negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego też, wcześniej czy później, będziesz zmuszony do ich wymiany. W iParts.pl posiadamy największą ofertę przewodów ...

Sprawdź Przewody zapłonowe