Amortyzatory Monroe

MonroeMonroe to amerykańska firma, zajmująca się produkcją amortyzatorów samochodowych. Dzięki sieci 14 nowoczesnych centrów inżynieryjnych na pięciu kontynentach, Monroe znajduje się w czołówce dostawców na potrzeby fabrycznego montażu. Amortyzatory Monroe są montowane w samochodach takich producentów jak Volkswagen, General Motors, Ford, Toyota, Chrysler, Daimler, BMW, Peugeot, Citroen czy Nissan. W każdym przypadku, firma Monroe opracowuje produkt idealnie przystosowany do specyfikacji technicznej danego modelu samochodu. Dodatkowo, wszystkie amortyzatory opuszczające fabrykę Monroe są uprzednio sprawdzane pod kątem jakości tłumienia, trwałości i bezpieczeństwa.Monroe produkuje następujące serie amortyzatorów do samochodów osobowych:

Seria Monroe Monro-Matic Plus
– seria została stworzona, aby zapewnić doskonałą równowagę pomiędzy komfortem i kontrolą nad pojazdem. Zastosowano w nich technologię Velocity Proportional Valving (VPV), która zapewnia odpowiednie tłumienie na podstawie wskaźnika prędkości i nawierzchni. Amortyzatory wysokiej jakości za rozsądną cenę.

Seria Monroe OESpectrum
– produkty tego typu wykorzystują specjalny zawór regulacyjny Impact Control Valve (ICV), co zapewnia użytkownikowi nienaganną kontrolę w każdych warunkach, natomiast unikalne tłoczki redukują wpływy drgań, hałasów i wibracji, chroniąc pozostałe podzespoły zawieszenia. OESpectrum zapewniają niespotykany do tej pory poziom obsługi, precyzji i kontroli.

Seria Monroe Sensa-Trac - amortyzatory z serii Sensa-Trac automatycznie dostosowują się do zmieniających się warunków. Oferują wysoki komfort w trakcie normalnej jazdy i zapewniają dodatkową kontrolę, gdy warunki pracy stają się bardziej wymagające. Rezultatem jest zwiększona kontrola nad pojazdem, bez uszczerbku na komforcie jazdy – amortyzatory stale utrzymują oponę w kontakcie z nawierzchnią, przez co skutecznie redukują aerację.

Seria Monroe Reflex
- te jednorurowe amortyzatory zostały specjalnie zaprojektowane w celu zapewnienia lepszej obsługi, prowadzenia oraz efektywności dla lekkich ciężarówek i SUV-ów. Wykorzystują wysokociśnieniowy ładunek gazu, który oddziela olej i azot aby zapewnić zwiększoną efektywność tłumienia i kontrolę. Idealnie sprawdzają się na ciasnych zakrętach i w trudnych warunkach drogowych.

 

Seria Quick-Strut – kompletna kolumna amortyzatora, dostępna wraz ze wszelkimi niezbędnymi akcesoriami i częściami montażowymi (w tym sprężyna zawieszenia). Zestaw zawiera wszystkie elementy, potrzebne do wymiany kolumny, przez co montaż jest niezwykle łatwy, szybki i bezpieczny. Dostępny jest dla popularnych samochodów osobowych, lekkich ciężarówek i SUV-ów.

Amortyzatory Monroe

 

Monroe korzysta z zaawansowanej inżynierii i możliwości badawczych w celu zapewnienia niezawodności, wytrzymałości i wydajności swoich amortyzatorów. Możliwości techniczne firmy obejmują m.in. zaawansowane urządzenia projektowe, zaplecze badawcze czy unikalny system kontroli jakości. Monroe jest twórcą takich systemów elektronicznych, jak chociażby systemy zawieszenia Kinetic, zintegrowany system Kinetic H2 CES czy elektronicznie sterowane zawieszenie (Continuously Controlled Electronic Suspension – CES). Warto podkreślić, iż amortyzatory Monroe przeznaczone na niezależny rynek samochodowy są produkowane przy użyciu takich samych technologii i materiałów, co części oryginalne (OEM).

 
Oryginalne amortyzatory samochodowe

AmortyzatoryAmortyzatory stanowią zasadniczą część układu zawieszenia, która ma za zadanie tłumić drgania i stabilizować jazdę oraz utrzymywać w odpowiedniej pozycji sprężyny zawieszenia. Specjaliści twierdzą, iż jest to jeden z najważniejszych podzespołów w samochodzie. ...

Sprawdź Amortyzatory