Części samochodowe MONROE

Auto części zamienne Monroe

Części samochodowe MONROE

Monroe to producent elementów układu zawieszenia samochodów. Od niespełna stu lat firma jest nieustannie obecna na rynku części samochodowych. Produktem, z którego marka Monroe jest doskonale znana na całym świecie są amortyzatory Monroe wykorzystywane są w wielu koncernach motoryzacyjnych w seryjnej produkcji samochodów. Wśród producentów korzystających z elementów zawieszenia Monroe warto wymienić między innymi Volkswagena, Forda, Toyotę oraz BMW. Marka Monroe obecnie wchodzi w skład spółki Tenneco, która posiada 14 zaawansowanych centrów inżynierskich na terytorium całego świata. 

Za początek działalności firmy Monroe uznaje się rok 1918 gdy ówczesny założyciel przedsiębiorstwa – August F. Mayer zaprezentował pierwowzór pompki samochodowej. Gdy Mayer zauważył, że pompka samochodowa ma szanse zaistnieć na rynku założył firmę "Brisk Blast", czyli przodka dzisiejszego Monroe. Kapitał zakładowy wynosił zaledwie 500$ więc początki działalności nie należały do łatwych. Młody mechanik August F. Mayer nie bał się odważnych decyzji i poprowadził swoją firmę do sukcesów czym bez wątpienia było osiągnięcie produkcji na poziomie pięciu tysięcy pompek w skali tygodnia. W niedługim czasie szefostwo firmy z Mayerem na czele postanowiło skierować produkcje w kierunku nieco bardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych skutkiem czego było zaprezentowanie pierwszego amortyzatora do samochodu osobowego w 1926 roku, a 12 lat później pierwszego amortyzatora do samochodu terenowego. Wysoka jakość produktów sprawiła, że w 1951 roku Monroe zostało najpopularniejszą firmą produkującą amortyzatory na całym świecie. Od 1977 roku Monroe wchodzi w skład grupy Tenneco.  

Firma Monroe zajmuje się produkcją i dystrybucją elementów układu zawieszenia do samochodów osobowych i użytkowych. Flagowym produktem firmy są amortyzatory, które są wykorzystywane w seryjnej produkcji wielu czołowych producentów samochodowych jak BMW, Ford, Toyota czy Volkswagen. Oprócz amortyzatorów marka produkuje także części samochodowe Monroe takie, jak np.: sprężyny zawieszenia, zestawy naprawcze, stabilizatory i golenie. Wszystkie części firmy Monroe przed opuszczeniem linii produkcyjnych są dokładnie testowane pod kątem jakości i wytrzymałości.

Opinie o częściach MONROE

Amortyzatory Monroe są według mnie najlepszymi dostępnymi na Naszym rynku. Bardzo solidne wykonanie, duży komfort jazdy i całkiem przystępna cena sprawiają, że często polecam je swoim znajomym.

Paweł, Pilzno

23-01-2016

Zdecydowanie mogę stwierdzić że części Monroe zasługują na bardzo dużą pochwałę. Parę lat temu kupiłem amortyzatory z tej firmy i do dziś dnia jeżdżę na nich, a podczas przeglądu procent zużycia niemal się nie podnosi.

Zbigniew, Ostrołęka

18-02-2016

W moim warsztacie często korzysta się z części Monroe. Czy to amortyzatory czy części zawieszenia, klienci są zadowoleni, my także że nikt nie przyjeżdża z reklamacją, a to chyba najbardziej świadczy o jakości tych części zamiennych.

Zbigniew, Staszów

13-03-2016

Jak najbardziej polecam części zawieszenia firmy Monroe. Mam zamontowane te części w drugim już samochodzie i nic się z nimi nie dzieje już od paru lat.

Józef, Władysławowo

28-03-2016

Katalog części Monroe online

Katalog online: https://eu.monroe.com/pl-pl/find-my-part.html