Amortyzatory Gabriel

GabrielGabriel to amerykańska firma, produkująca amortyzatory samochodowe od 1907 roku. Dziś amortyzatory Gabriel to synonim jakości, niezawodności i bezpieczeństwa. Producent pokrywa nawet 96% rynku amortyzatorów przeznaczonych do samochodów produkowanych w Ameryce Północnej. Produkuje części zarówno na potrzeby aftermarketu (niezależnego rynku części zamiennych), jak i montażu fabrycznego. Amortyzatory Gabriel na pierwszy montaż wykorzystuje wielu producentów pojazdów przemysłowych, zbrojnych i oczywiście – osobowych. Doświadczenie firmy jest więc niezwykle bogate i wszechstronne, co pozwala na produkcję takich amortyzatorów, które sprawdzą się w każdych warunkach.


Amortyzatory Gabriel pogrupowane są m.in. w następujących liniach produktowych:

Seria Gabriel Guardian – uniwersalne amortyzatory, zapewniające wysoką jakość, komfort i stabilną pracę w każdych warunkach. 9-elementowy system zaworów jest idealnie przystosowany do danego samochodu, a konstrukcja wykorzystująca azot pod wysokim ciśnieniem (odporny na kompresję) pomaga utrzymać opony w stałym kontakcie z nawierzchnią.

Seria Gabriel Ultra – amortyzatory wykorzystujące rewolucyjną technologię G-Force. Dzięki temu reagują one znacznie szybciej, charakteryzują się dłuższą żywotnością, komfortem, kontrolą i osiągają maksymalną wydajność. Amortyzatory Gabriel Ultra uniemożliwiają wycieki oleju poprzez wykorzystanie specjalnego uszczelnienia pomiędzy tłokiem i cylindrem roboczym.

Seria Gabriel Hijackers - oryginalne amortyzatory z regulacją powietrza. Szeroki zakres ciśnienia roboczego powietrza i wytrzymałe membrany zapewniają niezawodność i wydajność. Mogą być dostosowane do niemal każdych warunków i obciążeń, dlatego sprawdzają się idealnie do samochodów stosowanych okazjonalnie do np. ciągnięcia przyczep.

Seria Gabriel Max Control – jednorurowe amortyzatory, przeznaczone do lekkich ciężarówek lub SUV-ów. Jeśli chodzi o tego typu samochody, są to produkty oferujące najwyższy stopień wydajności, trwałości, kontroli i niezawodności. Dzięki nowoczesnym zaworom i unikalnej konstrukcji efektywność tłumienia jest większa, a reagowanie szybsze.

Seria Gabriel Classic – amortyzatory przewidziane dla aut klasycznych, starszych. Gabriel, zdając sobie sprawę, że kupno amortyzatorów do samochodów z lat 60-tych czy 70-tych nie jest zadaniem łatwym, postanowił wypuścić na rynek serię Classic. Te nowoczesne części są idealnie przystosowane do wiekowych konstrukcji.


Amortyzatory GabrielGabriel jest jedynym z nielicznych producentów, którzy oferują wyłącznie amortyzatory z perfekcyjnie wykonanymi, chromowanymi tłoczyskami. Dotyczy to każdego amortyzatora, a nie danej serii czy linii. Dzięki temu, każdy amortyzator jest najwyższej jakości i zapewnia długotrwałą wytrzymałość. Ponadto, przed opuszczeniem fabryki każdy produkt jest dokładnie testowany pod kątem trwałości, wydajności i łatwości montażu. Amortyzatory Gabriel zwiększają kontrolę nad samochodem, lepiej tłumią nierówności na drodze i wykazują się ogromną precyzją na zakrętach. Firma Gabriel opracowała specjalny system G-Force, wykorzystujący azot pod wysokim ciśnieniem do redukcji wstrząsów oraz wibracji.

 

Oryginalne amortyzatory Gabriel

Marka Gabriel istnieje na rynku motoryzacyjnym od 1907 roku – wraz z wynalezieniem innowacyjnego, oryginalnego amortyzatora samochodowego. Przez cały XX wiek firma Gabriel rozwijała się tak dynamicznie, jak cała branża motoryzacyjna. Do dnia dzisiejszego Gabriel stanowi niezależną, amerykańską firmę, która stawia na innowacyjność. Oferta części Gabriel pokrywa około 96% pojazdów podróżujących po Ameryce Północnej. Firma cieszy się ogromnym ...

Szukaj cześci GABRIEL