Żarniki ksenonowe D2S

Znaleziono produktów: 23
Sortuj:
Widok:   
z 1

78,00 z VAT
Kod: KS000002 Producent części: IPARTS

82,00 z VAT
Kod: D2SNX2S Producent części: OSRAM
Wysyłka od ręki!

129,00 z VAT
Kod: 1987302904 Producent części: BOSCH

458,00 z VAT
Kod: 66240CBNHCB Producent części: OSRAM

Żarówki xenonowe D2S

Lampy ksenonowe to coraz bardziej popularny element wyposażenia auta. Kiedyś stosowany jedynie w ekskluzywnych samochodach, dzisiaj staje się standardem wyposażenie pojazdów średniej klasy. Sklep motoryzacyjny iParts.pl oferuje wiele typów lamp wyładowczych, w tym żarniki ksenonowe D2S.

Ksenony wyznaczają dobry styl i modę

Rosnąca popularność ksenonowego oświetlenia powodowana jest dwoma czynnikami - wysoką wydajnością i długotrwałą żywotnością. Nie bez znaczenia jest także stylowy wygląd, który budzi chęć posiadania także u właścicieli starszych pojazdów. Ci coraz częściej próbują montować nowoczesne oświetlenie do swoich samochodów. Pomysł, choć zrozumiały, jest  niezgodny z prawem. Montaż lampy w reflektorze przystosowanym do innego rodzaju oświetlenia stwarza niebezpieczeństwo na drodze, może uszkodzić instalację elektryczną i naraża właściciela pojazdu na utratę dowodu rejestracyjnego.

Jedna wydajność, różne warianty

Rocznik samochodu to nie jedyny wyznacznik dopasowania nowoczesnych lamp ksenonowych Właściciele pojazdów nie powinni dać się zwieść ich niemal jednakowej budowie. Mimo podobieństwa zewnętrznego występują w różnych wariantach o odmiennej specyfikacji i zastosowaniu. Żarnik ksenonowy D2S przystosowany jest do reflektorów soczewkowych i zasilania napięciem 85 V.

Praktyczne zastosowania

Lampa ksenonowa charakteryzuje się złożoną strukturą, której sercem jest zapłonnik. Element zapewnia przepływ prądu i inicjuję działanie samej lampy. W modelu D2S zapłonnik występuje osobno i jest połączony z lampą przewodami wysokiego napięcia. Jest to wygodne rozwiązanie w razie usterki, kiedy wystarczy wymienić zużytą część bez konieczności zamiany całego układu.