Szczypce spawalnicze

Znaleziono produktów: 4
Sortuj:
Widok:   
z 1

Szczypce spawalnicze zaciskowe

Z pewnością każdy majsterkowicz wie, że podstawą przy wielu pracach są odpowiednie narzędzia. Bez możliwości ich wykorzystania niemalże każda czynność staje się znacznie bardziej skomplikowana i wymaga od nas większego zaangażowania. Są oczywiście czynności, które można wykonać gołymi rękami, a przy odrobinie wprawy i wyobraźni nawet złożone działania można realizować za pomocą podstawowych narzędzi. Zawsze warto jednak zadbać o odpowiednie wyposażenie swojego warsztatu w sprzęt, który usprawni naszą pracę i pozwoli na jej znacznie szybszą i ergonomiczną realizację. Jednym z produktów tego typu są z pewnością szczypce spawalnicze, zwane również kleszczami.

Kiedy warto korzystać ze szczypców spawalniczych?

Podczas spawania bardzo często mamy zajęte obie ręce co uniemożliwia nam podtrzymanie spawanych elementów. Drugim aspektem jest fakt, że metal doskonale przewodzi ciepło, więc bez odpowiednich środków bezpieczeństwa w postaci specjalistycznych rękawic bardzo trudno by było utrzymać w ręce jakikolwiek spawany element. Niemniej jednak spawanie w pojedynkę wymaga od nas zabezpieczenia łączonych elementów przed ich przypadkowym poruszeniem. Tutaj z pomocą przychodzą nam szczypce zaciskowe spawalnicze. Dzięki nim jesteśmy w stanie skutecznie unieruchomić oba łączone elementy, dzięki czemu nie musimy się już obawiać o jakość naszej spoiny.

Na co zwracać uwagę wybierając kleszcze spawalnicze?

Wybierając odpowiednie dla siebie kleszcze spawalnicze, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów narzędzi tego typu. Są to m.in. kąt rozwarcia szczęk, materiał, z którego zostały one wykonane oraz mechanizm wykorzystywany do zakleszczenia lub zwolnienia spawanych elementów. Każdy z tych parametrów odgrywa bardzo ważną rolę w ostatecznej użyteczności takiego narzędzia. Wybierając szczypce do spawania, zwróćmy uwagę jaki rodzaj regulacji one posiadają. Idealnym rozwiązaniem jest regulacja bezstopniowa, ponieważ daje nam ona możliwość dokładnego dopasowania kleszczy do mocowanego elementu. Kolejnym parametrem jest materiał, z jakiego szczypce zostały wykonane. Tutaj na szczególną uwagę zasługują stopy stali chromowo-wanadowej pokryte niklem. Takie połączenie zapewni nam trwałość narzędzia. Warto pamiętać, że solidne szczypce możemy wykorzystywać nie tylko podczas spawania, ale również w czasie wiercenia, nitowania itp.

Jeśli szukacie Państwo wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych cenach, koniecznie sprawdźcie ofertę naszego sklepu internetowego.

Inne artykuły spawalnicze: