Elektrody spawalnicze

Znaleziono produktów: 18
Sortuj:
Widok:   
z 1

Elektroda, spawarka

20,00 z VAT
Kod: 5008558 Producent części: KS TOOLS

Elektroda, spawarka

32,00 z VAT
Kod: 5008554 Producent części: KS TOOLS

Elektroda, spawarka

32,00 z VAT
Kod: 5008562 Producent części: KS TOOLS

Elektroda, spawarka

36,00 z VAT
Kod: 5008556 Producent części: KS TOOLS

Elektroda, spawarka

59,00 z VAT
Kod: 5008557 Producent części: KS TOOLS

Elektroda, spawarka

116,00 z VAT
Kod: 5008531 Producent części: KS TOOLS

Przedłużka do elektrody, mosiadz

129,00 z VAT
Kod: 5008560 Producent części: KS TOOLS

Elektrody do spawarek

Spawanie to jeden z najlepszych sposobów na trwałe łączenie ze sobą dwóch elementów metalowych. Bez spawania niemożliwe by było budowanie mostów, domów, samochodów czy wielu innych narzędzi, które wykorzystujemy codziennie. Spawanie to również jeden z chętniej wykonywanych procesów przez majsterkowiczów, którzy lubią we własnym zakresie tworzyć ciekawe przedmioty o bardzo zróżnicowanym zastosowaniu. Sam proces spawania wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu i materiałów. O ile w przypadku tego pierwszego sprawa jest oczywista i mowa tutaj o spawarce, o tyle w kwestii materiałów mamy do wyboru kilka różnych technologii i rozwiązań. Obecnie najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie elektrod spawalniczych. Dzięki nim możliwe jest stworzenie trwałej spoiny, która wytrzyma wiele lat nawet w bardzo trudnych warunkach.

Czym są elektrody spawalnicze i dlaczego są tak ważne?

Elektrody spawalnicze otulone, bo obecnie takie są głównie wykorzystywane do spawania to nic innego jak metalowy rdzeń oraz otulina, której skład zależy od danego typu elektrody. Znane nam doskonale elektrody wykorzystywane są do spawania elektrycznego, które to jest procesem pozwalającym na łączenie materiałów na drodze ich stopienia, a następnie zestalenia. Zasada działania elektrody jest bardzo prosta. W momencie powstania łuku elektrycznego możliwe jest wykonanie spoiny. Powstały łuk elektryczny powoduje topienie podłoża oraz samej elektrody, której krople wpadają do tworzonej spoiny, która w tym momencie zwana jest jeziorkiem spawalniczym. Rolą otuliny jest wytworzenie substancji gazowych, które służą jako gaz osłonowy, oraz żużel. Obydwa powstałe w ten sposób składniki chronią spoinę przed wpływem warunków zewnętrznych, a żużel dodatkowo spowalnia nagły proces stygnięcia spoiny, co przekłada się na ostateczną trwałość połączenia obu elementów.

Jakie są rodzaje elektrod do spawania i jakie wybrać na własny użytek?

Skoro wiemy już, jak ważną rolę podczas spawania odgrywają elektrody, warto skupić się na ich poszczególnych rodzajach. Obecnie na rynku występuje kilka rodzajów elektrod i są to: elektrody kwaśne, zasadowe, celulozowe oraz najpopularniejsze – rutylowe. Cieszą się one tak dużą popularnością, ponieważ są bardzo łatwe w użyciu i wydajne, a ponadto pozwalają na uzyskanie gładkiej spoiny, łatwe usunięcie powstałego podczas spawania żużlu i umożliwiają pracę w różnych pozycjach. Są idealnym wyborem, kiedy planujemy spawania cienkich elementów metalowych.  Nadają się również do spawania prądem stałym i naprzemiennym. Oprócz powyższych zalet warto wspomnieć również, że nie wymagają one suszenia przed użyciem oraz specjalnych warunków, w których mogą być przetrzymywane. Elektrody rutylowe do spawarek występują w różnych średnicach, dostępne są m.in. elektrody 2.5mm, elektrody 1.6mm, elektrody 1.5mm, elektrody 3.25mm.

Zachęcamy Państwa do sprawdzenia i skorzystania z naszej oferty. iParts.pl to sklep oferujący produkty znakomitej jakości, które sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Inne artykuły spawalnicze: