Części Toyota Yaris

Toyota Yaris

Toyota Yaris jest niewielkim samochodem produkowanym przez japoński koncern motoryzacyjny Toyota Motor Corporation. Model ten stworzony został z myślą o swobodnym i dynamicznym poruszaniu się w warunkach miejskich i ze względu na swoje gabaryty zaliczony został do segmentu B (miejskie samochody małowymiarowe). Produkcja pierwszej generacji Toyoty Yaris rozpoczęła się w 1999 roku. Ten wchodzący dopiero na światowe rynki model bardzo szybko został dostrzeżony i doceniony przez ekspertów, dzięki którym otrzymał jedną z najważniejszych nagród przyznawaną motoryzacyjnym debiutom – tytuł Samochodu Roku (ang. Car of the Year, w skrócie COTY), stając się jednocześnie kolejnym modelem spod znaku Toyoty tak wysoko ocenionym przez specjalistów oraz samych użytkowników.

Kolejne generacje Toyoty Yaris jeszcze bardziej umacniały pozycję tego niewielkiego samochodu. Do chwili obecnej sprzedano łącznie ponad 3,5 mln egzemplarzy z czego ok. 40% stanowiły samochody wyposażone w napęd hybrydowy. W Polsce model Yaris bardzo szybko stał się najchętniej kupowanym modelem Toyoty i jednym z najczęściej wykorzystywanych w celach szkoleniowych.

Toyota Yaris I (1999-2005)

Toyota Yaris I Toyota Yaris I to pierwsza generacja tego modelu, która była bezpośrednim następcą wycofywanej z produkcji Toyoty Starlet. Od początku cieszyła się ogromną popularnością i uznaniem ekspertów, co przejawiało się nie tylko w liczbie sprzedanych aut (1,2 mln egzemplarzy), ale również w licznych nagrodach przyznawanych przez branżę motoryzacyjną. Pierwsza Toyota Yaris dostępna była w sześciu wersjach silnikowych, z czego pięć posiadało jednostki napędowe zasilane benzyną, a jedna wyposażona została w silnik wysokoprężny.

Na bazie Toyoty Yaris I powstał również mikrovan Yaris Verso oraz wersja T-sport.

Części Toyota Yaris 1

 

Toyota Yaris II (od 2005 roku)

Toyota Yaris IIToyota Yaris II, czyli druga generacja modelu Yaris, trafiła do salonów w roku 2005. Cztery lata później została ona odświeżona i unowocześniona, co wiązało się również ze zwiększeniem rozmiarów nadwozia. Dzięki tym zmianom nowa generacja Toyoty Yaris utrzymała swój wysoki poziom i pozycję na liście najchętniej kupowanych samochodów z segmentu B. Tak jak Yaris I, Yaris II również produkowana była w sześciu wersjach silnikowych – pięciu benzynowych i jednym wysokoprężnym.

Części Toyota Yaris 2

 

Toyota Yaris III (od 2010 roku)

Toyota Yaris IIIToyota Yaris III – trzecia generacja modelu – w stosunku do poprzedniczki zwiększyła swoją długość, rozstaw osi oraz pojemność bagażnika. Zmianie uległa też stylistyka auta, ponieważ projektanci Toyoty postanowili nadać temu modelowi bardziej agresywną i sportową linię. Toyota Yaris III, oprócz dwóch podstawowych wersji silnikowych – wersji benzynowej i wysokoprężnej – posiada również coraz mocniej zyskującą na popularności wersję hybrydową, napędzaną silnikiem benzynowym oraz elektrycznym. Wersja ta w rok po jej wprowadzeniu na rynek okazała się drugim (po Toyocie Auris) najczęściej kupowanym modelem samochodu z napędem hybrydowym w Polsce.

Części Toyota Yaris 3

Sprawdź ofertę części do różnych modeli Toyoty Yaris

Popularne części do Toyoty Yaris

Nawet tak bezawaryjne i niezawodne samochody, jak Toyota Yaris, potrzebują części zamiennych. Dotyczy to zwłaszcza części eksploatacyjnych, których wymiana musi odbywać się w interwałach zgodnych z zalecaniami producenta. Nasza specjalna oferta części zamiennych dla Toyoty Yaris obejmuje: