Przekaźnik układu klimatyzacji

Zapewne każdy kierowca posiada w swoim samochodzie elementy elektromechaniczne, o istnieniu których nie ma najmniejszego pojęcia. Na pewno można do nich zaliczyć przekaźniki elektryczne, będące ważnymi częściami wielu systemów pracujących w aucie.

Sterowanie za pomocą przekaźników

Przekaźniki to urządzenia elektromechaniczne powszechnie wykorzystywane w szeroko rozumianej elektronice, również motoryzacyjnej. Dzięki nim możliwe jest sterowanie procesem załączania i rozłączania odbiorników energii o dużym poborze prądu za pomocą sterowania sygnałami niskoprądowymi, a także wyeliminowanie konieczności prowadzenia niezliczonej ilości długich wiązek kabli wewnątrz konstrukcji samochodu.

Zastosowanie w motoryzacjiWe współczesnych samochodach można spotkać przekaźnik znajdujący się m.in. w kierunkowskazach, światłach mijania, drogowych czy też przeciwmgielnych, a także przekaźnik układu klimatyzacji, przekaźnik do elektrycznego sterowania szyb oraz zamykania centralnego zamka.

Rodzaje przekaźników

Pod względem układu styków przekaźniki dzieli się na: normalnie rozwarte, normalnie zwarte oraz przełączające. W sklepie internetowym iParts.pl znajduje się bogata oferta przekaźników samochodowych, w tym także wysokiej jakości przekaźnik klimatyzacji przeznaczony do nowoczesnych systemów klimatyzacji automatycznej.

Najwyższej jakości przekaźniki elektromechaniczne tylko w iParts.pl!

Najpopularniejsi producenci

Przekaźnik klimatyzacji AKS DASIS
Przekaźnik klimatyzacji VEMO
Przekaźnik klimatyzacji HELLA
Przekaźnik klimatyzacji TOPRAN
Przekaźnik klimatyzacji ERA
Przekaźnik klimatyzacji vika
Przekaźnik klimatyzacji HERTH+BUSS ELPARTS
Przekaźnik klimatyzacji FEBI BILSTEIN
Przekaźnik klimatyzacji MEYLE