Znajdź części

Krok 3 - By ułatwić wybór typu auta, m.in. informacje na temat mocy swojego pojazdu znajdziesz w dowodzie rejestracyjnym w rubrykach P.1, P.2, P.3.

Strona dowodu rejestracyjnego
1
Niepoprawne pole
2
Niepoprawne pole
3
Niepoprawne pole

Części samochodowe Opel INSIGNIA

Części zamienne do Opla Insignia

Opel Insignia to typowy przedstawiciel samochodów klasy średniej (segment D), który pojawił się na światowym rynku motoryzacyjnym w 2008 roku jako następca dwóch modeli koncernu Opel AG, a więc Vectry oraz Signum. Nazwę „Insignia” zaczerpnięto z języka łacińskiego od słowa „insigne”, które oznaczało godło, herb lub klejnot. Samochód oferowano w trzech wersjach nadwoziowych: 4-drzwiowt sedan, 5-drzwiowy liftback oraz jako 5-drzwiowe kombi. Pojawiła się również uterenowiona wersja kombi, pod nazwą Insignia Country Tourer. Dotychczas wyprodukowano grubo ponad 900 tys. egzemplarzy Opla Insignia. Samochód sprzedawano w Wielkiej Brytanii jako Vauxhall Insignia, w Australii pod nazwą Holden Insignia oraz Commodore, natomiast na rynku chińskim oraz amerykańskim jako Buick Regal.

Opel Insignia A (2008–2017)

Opel Insignia A, a więc pierwsza generacja tego modelu, pojawiła się na rynku w 2008 roku podczas targów motoryzacyjnych w Londynie. Samochód powstał na płycie podłogowej GM Epsilon II, a więc tej samej, na której bazują modele Buick LaCrosse, Saab 9-5 II oraz Chevrolet Malibu.

Projektantami nowego Opla zostali Mark Adams oraz Malcolm Ward. W samochodzie, w przeciwieństwie do konkurencji, w dużej części zrezygnowano z kanciastych, ostrych linii nadwozia na rzecz bardziej okrągłych i masywnych kształtów. Insignia na pewno do małych samochodów nie należy. W wersji sedan i liftback jej długość wynosi 4,8 m, a w wersji kombi ta długość zwiększa się do 4,9 m. Takie gabaryty gwarantują sporo miejsca w środku dla nawet bardzo wysokiego pasażera.

Wykorzystane materiały oraz części Opel Insignia sprawiają, że wnętrze samochodu wydaje się nad wyraz luksusowe i ergonomiczne. Choć deska rozdzielcza wygląda bardzo nowocześnie i elegancko, to można odnieść wrażenie, że ilość przycisków na konsoli środkowej jest zbyt duża, a nieszablonowo wyskalowane zegary mogą sprawiać trudność w odczytaniu podstawowych parametrów samochodu podczas jazdy.

Producent zaproponował kierowcom 8 wersji wyposażenia Insigni (Insignia, Active, Edition, Executive, Sport, Cosmo, OPC oraz OPC Unlimited Edition). W standardzie kupujący otrzymywał m.in. elektrycznie sterowane szyby i lusterka, przednie i boczne poduszki oraz kurtyny powietrzne, ABS czy też ESP. Za dodatkowe wyposażenie auta trzeba było odpowiednio zapłacić.

Opel wyposażył Insignię w dość pokaźną gamę jednostek napędowych zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych. Pod maską montowano jednostki benzynowe 1.4 z turbosprężarką o mocy 140 KM, silnik wolnossący 1.6 o mocy 115 KM, turbodoładowana jednostka 1.6 o mocy 180 KM, motor 1.8 o mocy 140 KM oraz silnik turbodoładowany 2.0 o mocy 220 KM (od maja 2011 r. dysponował mocą 250 KM). Producent oferował również sześciocylindrową, turbodoładowaną jednostkę napędową 2.8 l generującej 260 KM, a w wersji Insignii OPC podkręconej do generowania 325 KM.

Nie zapomniano również o zwolennikach silników wysokoprężnych. Oferowano m.in. 2-litrowy turbodiesel o mocach 110, 130 oraz 160 KM, a także 2-litrowy motor wyposażony w dwie turbosprężarki generujący 195 KM.

Opel Insignia A to samochód bezpieczny. W testach zderzeniowych Euro NCAP uzyskała ona maksymalny wynik pięciu gwiazdek.

Opel Insignia B (od 2017)

Opel Insignia II-generacji pojawił się po raz pierwszy na salonach motoryzacyjnych w 2017 roku podczas wystawy samochodowej w Genewie. Pomimo tego, że projektantami nowej wersji auta zostali ponownie Mark Adams oraz Malcolm Ward, to nowa Insignia została gruntownie przeprojektowana zgodnie z linią wytyczoną przez koncepcyjny Opel Monza Concept, a więc sportowy prototyp pochodzący z 2013 roku. Insignię B zbudowano na zupełnie nowej płycie podłogowej GM E2XX Platform, na której powstał również m.in. Chevrolet Malibu IV-generacji.

Opel Insignia II jest sprzedawany w trzech wersjach nadwoziowych: jako 5-drzwiowy liftback, 5-drzwiowe kombi oraz 4-drzwiowy sedan. Druga generacja Insigni została wydłużona oraz zastosowano w niej większy rozstaw osi w porównaniu z wersją A. Zastosowane materiały oraz części w Opel Insignia są wysokiej jakości oraz dobrze spasowane, co nadaje wnętrzu samochodu eleganckiego i nowoczesnego wyglądu. Zwiększone gabaryty auta zapewniają jeszcze więcej miejsca nie tylko z przodu pojazdu, ale i na tylnej kanapie.

Pod maską samochodu montowane są jednostki benzynowe 1.5 Turbo o mocy 140 oraz 165 KM, a także silnik 2.0 Turbo o mocy 260 KM. W przypadku jednostek wysokoprężnych do dyspozycji są motory 1.6 CDTi o mocy 110 oraz 136 KM, a także silniki 2.0 CDTi generujące 170 oraz 210 KM.

Napęd w Insigni przenoszony jest za pomocą 8-biegowej przekładni automatycznej wyposażonej w sprzęgło hydrokinetyczne. Producent opcjonalnie proponuje napęd na cztery koła oraz aktywne zawieszenie typu FlexRide.

Opel Insignia B pojawia się na różnych rynkach światowych jako np.: Buick Regal GS, Buick Regal Sportback, Buick Regal TourX, Holden Commodore, Holden Calais czy też Vauxhall Insignia.

Powiązane

Nagrody

Ceneo
Opineo
Opineo

Dostawa

InPost
Dpd
Cargo

Płatności

tpay
Blik
Gotówką przy odbiorze