Wycieraczki samochodowe Valeo w trzech odsłonach. Seria Valeo First, Hydroconnect czy Silencio?

Data:
W kategorii Pióra wycieraczek

Rodzaje i segmenty cenowe wycieraczek Valeo

Dla Valeo wycieraczki samochodowe nie są po prostu kolejnymi częściami samochodowymi, które warto mieć w ofercie. Dla Valeo wycieraczki to jedne z najważniejszych produktów, w których wytwarzaniu firma ta specjalizuje się od wielu lat. Ta właśnie specjalizacja stała się podstawą sukcesu marki oraz – co dla kierowców zawsze jest najważniejsze – zdecydowała o stworzeniu produktu naprawdę doskonałego i jednocześnie w swoich poszczególnych wersjach bardzo zróżnicowanego. W ofercie Valeo znajdziecie więc:

 • samochodowe wycieraczki szkieletowe – tradycyjne metalowe wycieraczki z konstrukcją przegubową,
 • wycieraczki płaskie – nowoczesne wycieraczki o niskim profilu,
 • wycieraczki hybrydowe – przeznaczone głównie do aut azjatyckich,
 • wycieraczki multiconnection – uniwersalne wycieraczki zamienne.

Wszystkie typy wycieraczek marki Valeo podzielone zostały na 3 segmenty odpowiadające ich jakości oraz cenie. Są to więc:

 1. Segment premium – tworzą go wycieraczki Valeo Silencio oraz SWF.
 2. Segment średni – w nim znajdziecie wycieraczki Valeo Hydroconnect.
 3. Segment ekonomiczny – tu mieszczą się wycieraczki Valeo serii First.

Co warto wiedzieć o tworzących wymienione segmenty seriach produktowych wycieraczek?

Wycieraczki samochodowe Valeo First

Valeo First to seria wycieraczek samochodowych stworzonych specjalnie z myślą o rynku części zamiennych. Są to wycieraczki z segmentu ekonomicznego, a więc najtańsze w ofercie marki. Nie znaczy to jednak, że ich jakości można cokolwiek zarzucić.

Wycieraczki First są wycieraczkami uniwersalnymi – ich konstrukcja pozwala na montaż w praktycznie każdym modelu współczesnego samochodu i w bardzo wielu autach kilku- czy nawet kilkunastoletnich. Reklamowane jako wycieraczki dla klientów szukających dobrej jakości w przystępnej cenie, oferowane są w trzech różnych technologiach:

 • multiconnection – są to wycieraczki płaskie, posiadające specjalne adaptery pozwalające na zastąpienie tradycyjnych wycieraczek szkieletowych;
 • szkieletowe – ciągle najpowszechniejsze wycieraczki o szkieletowej konstrukcji, występują we wszystkich samochodach sprzed co najmniej kilku lat,
 • hybrydowe – seria Valeo First to również wycieraczki hybrydowe, a więc stworzone z myślą o samochodach azjatyckich marek, takich jak Toyota, Honda czy Mazda. Są to wycieraczki płaskie z dodatkowym spoilerem.

Seria Valeo First pokrywa ponad 85% europejskich modeli, przez co wybierając ją, nie powinniście mieć żadnych problemów ze znalezieniem odpowiednich dla siebie wycieraczek.

Wycieraczki samochodowe Valeo Hydroconnect

Seria Valeo Hydroconnect przez samą markę Valeo zaliczana jest wprawdzie do segmentu średniego, jednak w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku wycieraczkami może ona śmiało uchodzić za serię segmentu premium.

Valeo Hydroconnect to nowoczesne wycieraczki płaskie dostosowane do montażu w aż 96% współczesnych modeli europejskich producentów aut. Jeśli więc interesuje Was właśnie ta seria i posiadacie europejski model samochodu wyprodukowany w ostatnich kilku latach, możecie śmiało założyć, iż bez najmniejszego problemu dobierzecie do niego jedną z wycieraczek Hydroconnect od Valeo.

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny wycieraczek Valeo w naszej ofercie!

Wycieraczki samochodowe Valeo Silencio

Seria Silencio to propozycja firmy Valeo dla najbardziej wymagających kierowców, szukających nie tylko jakości i pewności, ale również bardzo dużego komfortu. Seria Silencio została tak opracowana, aby poszczególne wycieraczki były idealnie dopasowane do modelu aut, w jakich mają być montowane, a także by:

 • zapewniały najwyższą trwałość,
 • gwarantowały wyjątkową efektywność w usuwaniu wody, śniegu czy innego typu zabrudzeń z szyby samochodu,
 • nie powodowały żadnych hałasów nie tylko podczas zwykłej pracy, ale również podczas jazdy z naprawdę dużą prędkością (są niezwykle ciche).

Wycieraczki Valeo Silencio posiadają wiele zalet i nie przypadkowo uznawane są za wzór wycieraczek z sektora premium. O ich wartości może również świadczyć fakt, iż są to najchętniej wybierane wycieraczki na pierwszy montaż przez producentów najbardziej ekskluzywnych samochodów europejskich.


Komentarze

Wycieraczki
Witek
,
09.03.2020
Odpowiedz
Dla mnie wycieraczki jak wycieraczki, z reguły i tak popracują maksymalnie 2 sezony. Jednak Valeo ma niską cenę i szeroki asortyment więc myślę że warto. Ale dopiero w tym artykule dowiedziałem się, że one mają jakieś klasy i segmenty, następnym razem będę bardziej zwracał na to uwagę na te elementy i zmienię zdanie odnośnie wycieraczek.

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.