Jaką chłodnicę wody wybrać?

Data:
W kategorii Chłodnice wody

Wymiana chłodnicy wody jest kluczowa dla prawidłowej pracy całego układu chłodzenia. Jaką chłodnice wody powinniśmy wybrać? Jakimi parametrami powinna się ona charakteryzować? Zapraszamy do lektury naszego poradnika.

Chłodnice wody nie należą do najtańszych części samochodowych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których powinniśmy się kilkukrotnie zastanowić przed wyborem nowej chłodnicy. Czy warto wybierać oryginalne części? Czy też może bardziej opłacalny będzie zakup sprawdzonego zamiennika? Jedno jest pewne – nie powinniśmy szukać chłodnic na rynku części używanych. 

Zanim jednak przejdziemy do ostatecznego wyboru chłodnicy wody, sprawdźmy kryteria, jakie powinna spełniać, aby można było ją zamontować w naszym samochodzie. Jeżeli wybieramy oryginalną chłodnicę, która zostaje wykorzystywana w fabrycznym montażu naszego auta to nie powinniśmy mieć powodów do zmartwień, gdyż taka chłodnica powinna pasować pod każdym aspektem do układu chłodzenia naszego pojazdu. 

Inaczej sprawa ta wygląda w przypadku zakupu chłodnicy na rynku części zamiennych. W takim przypadku, zanim przeprowadzimy taką transakcję warto upewnić się, czy wybrana przez nas chłodnica wody posiada rdzeń o takiej samej grubości, jak oryginalna chłodnica. Ponadto, sprawdźmy też ilość oraz średnicę rurek, przez które przepływa płyn chłodniczy – powinna się ona zgadzać ze stanem obowiązującym w przypadku oryginalnych chłodnic. 

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

Czym może objawiać się montaż złego rodzaju chłodnicy? Przede wszystkim, w jego wyniku może dochodzić do częstego przegrzewania się jednostki napędowej. Pamiętajmy, że silnik powinien pracować wyłącznie w optymalnym zakresie temperatur, a jego zbyt częste przegrzewanie może doprowadzić do trwałego uszkodzenia jednostki napędowej oraz części współpracujących. Jest to jeden z głównych powodów, dla których należy korzystać z usług renomowanych sklepów i producentów części, gdyż wyłącznie takie działanie pozwoli nam dobrać pasujące i niezawodne podzespoły do naszego auta.


Komentarze

chłodnica-wybór
Turek
,
02.02.2017
Odpowiedz
Kupiłem jakiś czas temu chłodnicę do mojego samochodu w sklepie Iparts i przyznam, że jestem z niej bardzo zadowolony. Sprawdza mi się bardzo dobrze i jestem z niej zadowolony. Uważam, że lepiej kupić nową chłodnicę jeśli stara się zepsuje.
tanie zamienniki
Diesel
,
19.08.2016
Odpowiedz
Nie mam sensu płacić dużo kasy za oryginalna, znając życie nie wytrzyma dłużej niż tani zamienniki :)
OEM
tomek
,
04.08.2016
Odpowiedz
kupuję tylko części OEM, nigdy tanich zamienników, a szczególnie jeśli chodzi o chłodnicę
używana
sebcio
,
28.04.2016
Odpowiedz
w moim przypadku musiałem kupić tańszy zamiennik bo oryginał okazał się zbyt drogi i przerósł cenę samochodu :-)
Topran
Batosz
,
21.04.2016
Odpowiedz
Chwilę temu zakupiłem nową chłodnicę firmy Topran i jestem mega z niej zadowolony.
zamiennik
czesio
,
15.04.2016
Odpowiedz
kupiłem zamiennik parę lat temu i do tej pory nic się z nim nie dzieje! każdy kupuje to na co go stać przeważnie
Cieknąca chłodnica
Łukasz
,
11.04.2016
Odpowiedz
Raz już się naciąłem i kupiłem używaną chłodnicę, po czym okazało się że leje się z niej bardziej niż z mojej starej chłodnicy. W końcu wyszło na to że kupiłem zamiennik ze średniej półki i problem rozwiązany.

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.