Czy płaskie wycieraczki są lepsze od tradycyjnych?

Data:
W kategorii Pióra wycieraczek

Podstawowym elementem wyposażenia każdego samochodu są wycieraczki, których zadaniem jest ścieranie wody deszczowej, śniegu i pozostałych zabrudzeń mogących pojawić się na szybie w trakcie jazdy. Bez wycieraczek poruszanie się po drogach podczas intensywnych opadów atmosferycznych byłoby bardzo trudne.

Technologia idzie do przodu. W dobie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie motoryzacji nikogo nie powinien zdziwić fakt, że nawet wycieraczki samochodowe do szyb mają coraz bardziej zaawansowaną budowę.

Płaskie wycieraczki samochodowe

Dobra widoczność gwarantuje kierowcy bezpieczeństwo na drodze. Mając to na uwadze, producenci wycieraczek samochodowych wprowadzili na rynek akcesoria o podwyższonej funkcjonalności. Mowa o wycieraczkach płaskich, które równomiernie i z dużym naciskiem przylegają do szyby, co daje użytkownikom doskonałe pole widzenia, nawet podczas silnych opadów deszczu. Płaskie wycieraczki charakteryzuje specjalny symetryczny spojler, który gwarantuje stały, równomierny nacisk pióra wycieraczki do szyby. Takie rozwiązanie, nie dość, że zapewnia o wiele lepsze pozbywanie się wody, to zapobiega powstawaniu na szybie smug, które nie sprzyjają prawidłowej widoczności.

Do produkcji płaskich wycieraczek wykorzystuje się naturalny kauczuk, który charakteryzuje się lepszą elastycznością niż syntetyczna guma. Ponadto wycieraczki płaskie są bardziej odporne na korozję i działanie promieni UV. Brzegi piór także cechuje lepsza trwałość, co gwarantuje długi okres użytkowania.

Spodobał Ci się artykuł?
i sprawdź ceny w naszej ofercie!

Popularni producenci wycieraczek

Na rynku motoryzacyjnym dostępne są wycieraczki przeróżnych, mniej i bardziej znanych producentów. Bez wątpienia odradzamy zakup wycieraczek z nieznanego źródła i sugerujemy zaufać renomowanym firmom, które słyną z produkcji wysokiej jakości wycieraczek do szyb i piór do wycieraczek. Tylko takie rozwiązanie zapewni dobrą widoczność na długi czas. Do wiodących producentów wycieraczek należy zaliczyć: Delphi, Bosch, Denso, Kager, Hella oraz Valeo. Ceny wycieraczek nie należą do wysokich więc warto zadbać o to, by element ten działał prawidłowo i spełniał swoje funkcje.

Kiedy wymienić wycieraczki na nowe?

Wycieraczki należy wymienić wtedy, gdy znacznie spadnie ich efektywność. Łatwo to zauważyć bowiem pióra wycieraczek będą słabiej odprowadzać wodę, co sprawi, że na szybie będą pozostawać liczne smugi. Innym sygnałem do wymiany może być zbyt głośna praca wycieraczek, która dotyczy zwykle najtańszych rozwiązań konstrukcyjnych o słabej jakości. Warto pamiętać, by zaopatrzyć się wyłącznie w dobrej jakości wycieraczki, które powinny wystarczyć na długi okres eksploatacji. Wycieraczki płaskie to z pewnością najlepsze rozwiązanie z dostępnych obecnie na rynku.


Komentarze

Witajcie!
Tomek Doradca Valeo
,
28.03.2019
Odpowiedz
Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką części samochodowych Valeo. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach. Tomek Doradca online Valeo Polska https://www.valeoservice.pl
co pan na to?
heszki
,
28.03.2019
Odpowiedz
Co w takim razie doradca doradzi w sprawie wyboru wycieraczek do auta 10 letniego? Jak kupić żeby nie wydać za dużo ale dostać dobrą jakość?
wycieraczki budżetowe
Tomek Doradca Valeo
,
09.05.2019
Odpowiedz
heszki, jeśli szukasz budżetowego rozwiązania to sprawdź naszą gamę wycieraczek VALEO FIRST. Tomek Doradca online Valeo Polska https://www.valeoservice.pl
valeo
Tomek Doradca Valeo
,
16.05.2019
Odpowiedz
heszki, w ofercie Valeo znajdziesz wiele gam wycieraczek. Najtańszym wyborem będzie Valeo First. Jeśli szukasz czegoś lepszego to następna w kolejności jest gama Compact a następnie SWF. Tomek, Doradca online Valeo Polska https://www.valeoservice.pl
Polecam Valeo
Lolek
,
28.02.2020
Odpowiedz
Mam takie i wymieniam na Valeo co roku, jestem zadowolony
wycieraczki
kersol
,
09.05.2019
Odpowiedz
Gdzie mogę dostać pełną gamę waszych produktów, wycieraczek konkretnie? Macie jakieś sklepy online albo stacjonarne?
sklepy
kamilson
,
23.05.2019
Odpowiedz
Ja swoje valeo kupiłem w selgrosie kilka tygodni temu. Założone na auto i sprawdzają się całkiem nieźle. A stacjonarnych sklepów valeo raczej nie ma.
wycier
yolas
,
30.05.2019
Odpowiedz
Na bank nie maja swoich sklepów. SPrzedają w hurtowniach. Ja jeżdżę na gamię silencio już bardzo długo i z czystym sercem polecam. Warte pieniędzy które kosztują.
wycieraczki płaskie
luzak
,
16.05.2019
Odpowiedz
Ja mam płaskie wycieraczki od Valeo i to te first więc budżetówki i się super sprawdzają od 1.5 roku ;)
valeo first
Tomek Doradca Valeo
,
23.05.2019
Odpowiedz
Luzak, bardzo mnie cieszy Twoja opinia! Korzystałeś w przeszłości z innych gam wycieraczek Valeo? Tomek, Doradca online Valeo Polska https://www.valeoservice.pl
valeo dobre wycieraczki
eryk
,
21.03.2019
Odpowiedz
Ja ostatnio postanowiłem zaopatrzyć się w wycieraczki Valeo i jestem na prawde bardzo zadowolony. Nie wydałem dużo pieniędzy, a jakość jest bardzo dobra.
gama wycieraczek
Tomek Doradca Valeo
,
09.05.2019
Odpowiedz
eryk, z której gamy wycieraczek Valeo korzystasz? Tomek Doradca online Valeo Polska https://www.valeoservice.pl
Test wycieraczek płaskich
Bogdan
,
19.06.2017
Odpowiedz
Wcześniej używałem tradycyjnych wycieraczek ale po przeczytaniu artykułu postanowiłem przetestować wycieraczki płaskie i stwierdzam, że dużo lepiej się spisują niż tradycyjne.
Bardzo dobre wycieraczki
Bogdan
,
31.01.2017
Odpowiedz
Ja kupiłem sobie wycieraczki właśnie w Ipartsie i już drugi rok z nich korzystam i są sprawne. Lepiej kupić raz a dobrze niż wydawać kilka razy na wycieraczki ze słabymi piórami.
dobre wycieraczki
Piotr
,
22.08.2016
Odpowiedz
Kupujmy wycieraczki wysokiej jakości i nie będzie problemu, a nie tanie te z marketu :)
wycieraczki
Magnolia
,
05.08.2016
Odpowiedz
Na pewno takie wycieraczki wytrzymają dłużej, ale jak będziemy je źle użytkować w zimie to obojętne co kupimy. Wiosną i tak będą do wymiany :)
Płaskie
Michał
,
20.05.2016
Odpowiedz
ja od już na prawde długiego czasu kupuję wycierczki od iparts, model płaskich i jestem bardzo z nich zadowolony, dbam o nie wiec dlugo sa sprawne :D
vis
Krzysztof
,
10.05.2016
Odpowiedz
Wycieraczki z iparts.pl sa najlepsze. Zamawiam je od dłuższego czasu, są wysokiej jakości a do tego służą kawał czasu. Maja na stronie różne modele, dostosowane specjalnie do marki twojego auta, nic tylko polecać
Denso
Ula
,
31.03.2016
Odpowiedz
Od dłuższego czasu kupuję wycieraczki Denso, Bosch też nie jest złym wyborem ale jednak preferuję Denso, polecam szczególnie hybrydową wersję ich piór.
Są lepsze
Henio
,
30.03.2016
Odpowiedz
Moim zdaniem płaskie pióra dużo lepiej sobie radzą z odprowadzaniem wody i nie zamieniłbym ich na te tradycyjne.
zima
Damian
,
04.03.2016
Odpowiedz
Wycieraczki najbardziej cierpią w zimie, kiedy to na piórach pojawia się lód i śnieg, ja staram się co roku na wiosnę montować nowe wycieraczki.

Dodaj swój komentarz

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.