Części samochodowe Radom – poradnik zakupowy dla mieszkańców Radomia i okolic

Data:

Jesteś mieszkańcem Radomia lub okolic? Posiadasz własne auto, do którego regularnie sam kupujesz części zamienne? Zobacz, jakich dostawców powinieneś unikać, a od jakich możesz kupować całkowicie bezpiecznie.

Rynek motoryzacyjny, jak wiele innych, pełen jest pułapek na nieświadomych zagrożenia klientów. Pułapki te zastawiane są przez nieuczciwych lub nierzetelnych sprzedawców, a często też przez zwykłych oszustów, którzy w zamian za konkretne kwoty nie oferują niczego, co nawet przy najlepszych chęciach można by uznać za jakościowy towar. Nierzadkie są też przypadki, kiedy sprzedawca, nawet jeśli całkowicie uczciwy, na pierwszym miejscu stawia wyłącznie zysk, zupełnie ignorując dobro swojego klienta. Każdego z nich lepiej unikać. Tymczasem, jako mieszkaniec Radomia masz równie duże szanse zetknąć się z tego typu „przedsiębiorcami”, jak wszyscy inni mieszkańcy największych polskich miast. W jaki sposób możesz unikać tego typu niechcianych spotkań? Jak rozpoznasz uczciwego, kompetentnego sprzedawcę części samochodowych w Radomiu i dzięki czemu odróżnisz go od nieuczciwego dostawcy?

Na co powinieneś uważać, kupując części samochodowe w Radomiu przez internet?

Internet to prawdziwa skarbnica informacji i największe targowisko, jaki kiedykolwiek powstało. Branża motoryzacyjna jest w internecie bardzo mocno obecna od wielu lat, przy czym największy udział mają tu dostawcy właśnie samochodowych części zamiennych. Ci niejako automatycznie pogrupowali się w kilka kategorii, po których rozróżniają ich sami klienci. A kategoriami tymi są:

  • duże sklepu internetowe – dostawcy w rodzaju iParts.pl, sklepu posiadającego w swoje ofercie ponad 2 mln produktów do samochodów praktycznie wszystkim marek oraz modeli;
  • średnie i małe sklepu internetowe – dostawcy działający na zdecydowanie mniejszą skalę, ale również posiadające spore możliwości w zaspokojeniu potrzeb swoich klientów;
  • portale aukcyjne – dostawcy części zamiennych działający na tego typu portalach to najróżniejsze podmioty o nie zawsze pewnej renomie, stąd też i jakość oferowanych przez nich części bywa różna.

Spośród wymienionej trojki dostawców, najpewniejszym wyborem są, rzecz jasna, duże sklepy internetowe. Dla nich renoma, a więc i zadowolenie klienta, posiada ogromną wartość i dbają o nią zwykle ze szczególną uwagą. Małe i średnie sklepy internetowe nie są już tak pewne, zwłaszcza jeśli chodzi samą jakość obsługi klienta. Zdecydowanie najgorzej wypadają tu dostawcy docierający do swoich klientów za pośrednictwem portali aukcyjnych. Pułapki, jakie mogą tu na Ciebie czekać, to:

  • części słabej jakości lub też zwyczajne podróbki,
  • części używane niewiadomego pochodzenia (niekoniecznie z legalnego źródła),
  • oszuści podszywający się pod rzetelnych sprzedawców, którzy po zainkasowaniu pieniędzy nagle znikają bez śladu.

Decydując się na kupno części samochodowych w Radomiu właśnie przez internet, pamiętaj o tym, że ewentualne ryzyko zakupu zawsze związane jest z Twoim wyborem dostawcy. Solidne, renomowane sklepy to gwarancja tego, że zawsze otrzymasz zamówiony towar i nie tylko będą to części zgodne z Twoim zamówieniem (choć tu zdarzają się czasem różne pomyłki), ale też będą dla Ciebie po prostu całkowicie bezpieczne. Pamiętaj też, aby unikać jak ognia biznesowych efemeryd, czyli sklepów powstających tylko po to, aby zebrać jak największą liczbę zamówień, aby następnie zniknąć nagle z całą zebraną w ten sposób kwotą. Tego typu przedsięwzięcia nigdy nie tracą czasu na budowę renomy, bazują natomiast na sztucznie generowanych opiniach oraz bardzo niskich cenach.

Jakiego typu niespodzianki czekają na klientów sklepów stacjonarnych z częściami samochodowymi w Radomiu?

Mogłoby się wydawać, że wszelkie punkty sprzedaży bezpośredniej, a więc stacjonarne sklepy z częściami samochodowymi działającymi na terenie Radomia, to najbezpieczniejszy możliwy wybór. Praktyka pokazuje jednak, że również w tego typu punktach czekają na kierowców niemiłe niespodzianki. Jakie?

Jeśli chodzi o możliwe problemy z motoryzacyjnymi sklepami stacjonarnymi, to tu do najczęściej pojawiających się problemów należą:

  • nierzetelni sprzedawcy – jest to czasem naprawdę poważny problem, zwłaszcza dla kierowców szukających nie tylko samych części, ale i fachowego, uczciwego doradztwa. Nierzetelni sprzedawcy tymczasem, albo nie są w stanie takiej pomocy udzielić, albo też udzielając jej, celowo lub nieświadomie wprowadzają klienta w błąd. A taki błąd może kosztować nas nie tylko stratę pieniędzy, ale też czasu oraz sporą ilość nerwów;
  • braki w asortymencie – nie jest to może problem szczególnie dotkliwy, ale z pewnością dokuczliwy i często spotykany. Wybierając sklep stacjonarny z częściami samochodowymi, zapomnij o szybkim kupnie zamiennika do rzadkiego modelu auta. Coś takiego możliwe jest jedynie w dużych sklepach internetowych.

Nadal jednak, jeśli chodzi o sprzedawców działających stacjonarnie, największe zagrożenie stanowią osoby prowadzące swoją działalność na wpół legalnie lub obracający na terenie Radomia częściami samochodowymi używanymi bądź sprowadzanymi z niepewnych źródeł (najczęściej ze Wschodu). Ich największym atutem z całą pewnością jest cena, jednak zakupione w ten sposób części samochodowe bardzo rzadko wytrzymują jakiekolwiek porównanie nawet z tymi tanimi, ale jednak pewnymi zamiennikami.

Obniż koszt naprawy nawet o 40% kupując produkty na iParts z dodatkowym rabatem.

Twój kod zniżkowy na -5%* to: RAD5

* - nie dotyczy kategorii produktowych: oleje, opony, koła dwumasowe, sprzęgła.

Szukasz tanich auto części w Radomiu? Sprawdź części samochodowe online!

 

Spodobał Ci się artykuł?

i sprawdź ceny części zamiennych w naszej ofercie!

 

Lista osiedli miasta Radomia

osiedle Akademickie, Borki, Brzustówka, Długojów, Długojów Górny, Dzierzków, Firlej, Glinice, Godów, Gołębiów, Gołębiów I, Gołębiów II, Halinów, Huta Józefowska, Idalin, Janiszpol, Jeżowa Wola, Józefów, Kaptur, Kierzków, Koniówka, Kończyce, Kozia Góra, Krychnowice, Krzewień, Malczew, Malenice, Miasto Kazimierzowskie, Michałów, Mleczna, Młodzianów, Młynek Janiszewski, osiedle Nad Potokiem, Nowa Wola Gołębiowska, Nowiny Malczewskie, Obozisko, Planty, Południe, Potkanów, Prędocinek, Pruszaków, Rajec Poduchowny, Rajec Szlachecki, Sadków, Stara Wola Gołębiowska, Stare Miasto, Śródmieście, Ustronie, Wacyn, Wielogóra, Wincentów, Wośniki, Wólka Klwatecka, osiedle XV-lecia, Zamłynie, Żakowice

Radom w migawkach:

Strona www: http://www.radom.pl/
Profil na Facebook: https://www.facebook.com/RadomCity
Profil na Youtube: https://www.youtube.com/user/wradomiu

Inne miasta

Części samochodowe Gdynia, części samochodowe Białystok, części samochodowe Szczecin, części samochodowe Gdańsk, części samochodowe Łódź, części samochodowe Wrocław, części samochodowe Poznań, części samochodowe Lublin, części samochodowe Kraków, części samochodowe Bydgoszcz, części samochodowe Kielce, części samochodowe Częstochowa