Żarniki ksenonowe D4S

Znaleziono produktów: 12
Sortuj:
Widok:   
z 1

92,00 z VAT
Kod: KS000008 Producent części: IPARTS

549,00 z VAT
Kod: 66440CBNHCB Producent części: OSRAM

161,00 z VAT
Kod: IPRTELD4S Producent części: IPROTEC

Żarówki xenonowe D4S

Sprawne oświetlenie to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia samochodu. Odpowiednio dobrane wpływa na komfort jazdy oraz bezpieczeństwo zarówno właściciela samochodu, jak i innych uczestników ruchu. Największą wydajność zapewniają żarniki ksenonowe D4S. Wszystkie ich rodzaje znajdziesz w ofercie sklepu iParts.pl.

Dlaczego ksenony?

Choć od pierwszego użycia lampy ksenonowej w BMW serii 7 minęło już ponad dwadzieścia lat, to wiedza dotycząca ich zalet wciąż nie jest zadowalająca. Ksenony to obecnie najmocniejsze dostępne na rynku oświetlenie, które zapewnia nieporównywalny komfort jazdy i niecodzienny wygląd samochodu. Jedną z największych korzyści z ich używania są znaczące oszczędności. Żarniki ksenonowe pozwalają na ograniczenie zużycia paliwa nawet o 30% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Modele są też dużo bardziej wytrzymałe, ich przecięta żywotność wynosi nawet 3 tysiące godzin.

Rozwiązanie przyszłości

Tak znaczące oszczędności możliwe są dzięki innowacyjnemu sposobowi działania, w którym dostarczana energia, nie jest marnowana na produkcję ciepła, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych żarówek.  Istotą pracy lampy ksenonowej jest wyładowanie elektryczne, które powstaje w szklanej bańce wypełnionej gazem szlachetnym – ksenonem – pod wysokim ciśnieniem i wyposażonej w dwie elektrody. Powstający w ten sposób łuk elektryczny zapewnia dwa razy mocniejsze światło niż w przypadku halogenów.

O czym należy pamiętać?

Aby wybrać odpowiedni żarnik, należy zwrócić uwagę na jego budowę, która określana jest symbolem przyjmującym postać trzech znaków – dwóch liter i cyfry. Żarnik ksenonowy D4S oznacza typ niezintegrowany z zapłonnikiem, przeznaczony do reflektorów z soczewką i zasilany napięciem o wartości 42 woltów. W „żarówce” zredukowano także zawartość szkodliwych metali ciężkich, takich jak rtęć. Dobór odpowiedniego modelu to jednak nie wszystko. Zgodnie z przepisami homologacyjnymi wydanymi przez Europejski Komitet Elektrotechniczny (ECE) samochody wyposażone w oświetlenie ksenonowe muszą posiadać dodatkowe wyposażenie w postaci mechanizmu automatycznego poziomowania oraz czyszczenia kloszy.