Żarniki ksenonowe D3R

Znaleziono produktów: 6
Sortuj:
Widok:   
z 1

Żarówki xenonowe D3R

Wybór odpowiedniej lampy ksenonowej do naszego samochodu to nie lada wyzwanie, podczas którego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim budowę i przystosowanie reflektora. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i mieć pewność, że otrzymujemy oryginalne lampy, należy kupować je tylko u sprawdzonych dystrybutorów, takich jak iParts.pl.

Zalety lamp ksenonowych

Prawidłowo dobrane ksenony zapewniają efektywne oświetlenie drogi nawet w trudnych nocnych warunkach. Niebieskie światło zbliżone do naturalnego przeciwdziała senności i zaburzeniom koncentracji, a wysoki kontrast wydobywa z mroku wszystkie znaki i detale drogi. Wysoka wydajność i komfort użytkowanie to jednak nie wszystkie zalety ksenonów. Ich zaawansowana budowa zapewnia nawet 30% oszczędności. Lampy wyładowcze są także dużo bardziej wytrzymałe. Ich działanie wynosi nawet 3 tysiące godzin.

Zasady działania

Długą żywotność lamp wyładowczych zapewnia innowacyjna metoda działania. W przeciwieństwie do klasycznych żarówek, w których światło powstaje poprzez rozgrzanie żarnika, w ksenonach jego źródło stanowi łuk elektryczny pomiędzy dwoma elektrodami znajdującymi się w bańce wypełnionej ksenonem pod dużym ciśnieniem. Innowacyjne działanie zapewnia wysoką efektywność i przeciwdziała marnowaniu energii na produkcję ciepła, jak dzieje się w przypadku świateł wyposażonych w żarzące się włókno.

Jaki żarnik wybrać?

Zaawansowana zasada działania sprawia, że wybór odpowiedniego rodzaju lampy wymaga odpowiedniej wiedzy. Jej rodzaj zależy od budowy reflektora i powinien być dostosowany do jego specyfikacji. Żarnik ksenonowy D3R został zintegrowany z zapłonnikiem i jest przeznaczony do reflektorów z odbłyśnikiem. Model zasilany jest prądem o napięciu 42 V, co pozwoliło ograniczyć zawartość szkodliwych substancji w jego budowie.